Dvigubi krepšininkų dubliai atvedė „Juventus“ į pergalę

Traumų išretinta Utenos „Juventus” Kovo 8-ąją pažymėjo pergale. Sekmadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes su Kėdainių „Nevėžio” ekipa visos moterys ir merginos galėjo stebėti nemokamai. Ši pergalė LKL čempionate „Juventus” buvo labai svarbi, tačiau be trijų svarbių krepšininkų žaidę uteniškiai namuose 81:69 (25:9, 12:20, 19:16, 25:24) nugalėjo Kėdainių „Nevėžio” klubą. Pergalė svarbi todėl, kad ilgai čempionate karaliavę ketvirtoje vietoje „Juventus” krepšininkai netikėtai smuktelėjo į penktąją, todėl laimėję jie prisivijo savo priešininkus – „Pieno žvaigždžių” ekipą.

Uteniškiai šiame susitikime žaidė be centrų Vaido Čepukaičio ir Valdo Dabkaus bei gynėjo Ovidijaus Varanausko.
„Juventus” puikiai pradėjo rungtynes, o sužaidę tris minutes jau pirmavo 9:0. Po Simo Buterlevičiaus tritaškio skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis (12:2), bet kėdainiečiams pavyko priartėti – 9:14. Visgi tritaškį pataikė Edgaras Stanionis, tikslius metimus pridėjo Egidijus Dimša ir Rashaunas Broadusas ir „Juventus” po pirmųjų dešimties minučių pirmavo solidžia persvara – 25:9.
Antrojo kėlinio pradžioje kėdainiečių puolimas vėl aptirpdė uteniškių pranašumą (27:20), o netrukus komandas teskyrė trys taškai – 27:24. Nors R. Broaduso tikslūs metimai atgaivino užstrigusį Dainiaus Adomaičio auklėtinių puolimą, tačiau nutolti aikštės šeimininkams sekėsi sunkiai. Įpusėjus mačui „Juventus” pirmavo rezultatu 37:29.
Trečiojo kėlinio pradžioje ir vėl kiek geriau žaidė „Nevėžio” komanda, kuri beveik visiškai sunaikino turėtą deficitą – 40:42. Tačiau „Juventus” susigrąžino dviženklę persvarą – 51:40, o baigdami kėlinį vėl turėjo vienuolikos taškų pranašumą – 56:45.
Paskutiniame ketvirtyje „Juventus” komandai pavyko išlaikyti saugų atotrūkį ir intrigos svečiams atkurti nebepavyko. „Juventus” iškovojo pergalę rezultatu 81:69.
Atkovojęs 11 kamuolių, nugalėtojams 15 taškų pelnė Egidijus Dimša, 13 – Edgaras Stanionis, 12 – Simas Buterlevičius, po 11 – Rashaunas Broadusas (atliko dar ir 10 rezultatyvių perdavimų) ir Nikita Barinovas, 10 – Arvydas Šikšnius, 9 – Saulius Kulvietis.
Svečių gretose išsiskyrė legionieriai Roderickas Camphoras (18 taškų) bei Marcusas Monroe (12 taškų).

„Utenos dienos” ir „Juventus” inf., Vytauto Ridiko nuotr.