„Juventus“ tik paskutinę sekundę nusileido „Žalgirio“ ekipai

Gruodžio 7 diena Utenos „Juventus” krepšininkams ir jų gerbėjams Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate įsimins ilgam – antrajame kėlinyje turėta dvidešimties taškų persvara ištirpo ir nors iki paskutinės sekundės atrodė susitikimas beveik laimėtas, tačiau energingiau pabaigą sužaidę Kauno „Žalgirio” ekipos lyderiai dramatišką kovą baigė vieno taško pergale 75:76 (31:14, 10:23, 16:19, 18:20). Įdomu, jog pirmojo rato dvikovą svečiuose „Juventus” buvo laimėjęs lygiai tokiu pat rezultatu.

Nors susitikimą tritaškiu pradėjo žalgiriečiai, tačiau pirmo kėlinio pabaigoje po Valdo Dabkaus tritaškio bei Edgaro Stanionio baudų metimų aikštės šeimininkų persvara pasiekė net septyniolikos taškų ribą – 31:14.
Antrąjį kėlinį dviem tritaškiais pradėjo Nikita Baranovas, ir „Juventus” atotrūkis pasiekė dvidešimties taškų ribą – 37:17. Po šio epizodo jau žalgiriečiai laimėjo atkarpą 13:2, tačiau ilgoji pertrauka prasidėjo dar vis „Juventus” persvara – 41:37.
Nors jau didžiosios pertraukos metu varžovų treneris Gintaras Krapikas buvo nubaustas technine pražanga, „Juventus” persvara ir toliau tirpo – 42:43. Po trijų kėlinių „Juventus” buvo priekyje – 57:56.
Ketvirtasis kėlinys virto tikru nervų karu. Sužaidus pusketvirtos minutės rezultatas buvo lygus (61:61), o įpusėjus kėliniui „Juventus” įgijo nežymią persvarą – 65:63. Dviejų taškų aikštės šeimininkų pranašumas buvo ir likus žaisti tris minutes (69:67), bet žalgirietis Vytenis Lipkevičius pataikė iš toli, dvitaškį pridėjo legionierius Jamesas Andersonas ir „Žalgiris” išsiveržė į priekį – 72:69. Tačiau uteniškiai nesutriko, susigrąžino iniciatyvą, o likus žaisti devynias sekundes „Juventus” lyderis Rashaunas Broadusas išvedė į priekį uteniškius – 75:74. Visgi paskutinės „Žalgirio” atakos metu kauniečiai du kartus atkovojo kamuolį puolime, o Paulius Jankūnas metimu iš po krepšio išplėšė svečiams pergalę – 76:75.
„Juventus” komandai net 25 taškus surinko Rashaunas Broadusas, 12 – Saulius Kulvietis, 10 – Edgaras Stanionis, 8 – Arvydas Šikšnius, 6 – Nikita Barinovas, 5 – Valdas Dabkus, po 4 – Vaidas Čepukaitis ir Simas Buterlevičius, 1 – Darius Pakamanis.
Svečių gretose išsiskyrė Robertas Javtokas (14 taškų), Jamesas Andersonas (12 taškų) bei Artūras Milaknis (10 taškų).

„Utenos dienos” ir Utenos „Juventus” inf.