„Juventus“ Pasvalyje pagerino LKL rekordą

Sekmadienį, lapkričio 23 dieną, puikiai dėl atšokusių kamuolių kovoję Utenos „Juventus” krepšininkai, atkovoję net 60 kamuolių, pagerino šio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rekordą. Uteniškiai ne tik pasiekė rekordą, bet po labai dramatiškos kovos, po pratęsimo 91:89 (25:20, 20:19, 17:17, 10:16, 19:17) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždžių” ekipą. „Juventus” klubas – kol kas tvirtoje ketvirtoje LKL turnyrinės lentelės vietoje. Jį lenkia tik netikėtai pirmoje vietoje šiuo metu žengiantis Vilniaus „Lietuvos rytas”, Klaipėdos „Neptūnas” ir Kauno „Žalgiris”.

Gerokai sėkmingiau rungtynes pradėję Utenos krepšininkai sužaidus dvi minutes pirmavo 6:0, o po Arvydo Šikšniaus tritaškio dar labiau padidino savo persvarą – 9:2. Spurtu 5:0 atsakę pasvaliečiai sugebėjo priartėti (7:9), tačiau sėkminga atkarpa atsakė ir „Juventus” klubas – 15:7. Nors kėlinio pabaigoje „Pieno žvaigždės” vėl žaidė sėkmingiau, o Dainius Adomaitis dar buvo nubaustas ir technine pražanga, po pirmųjų dešimties minučių Utenos komanda vis tiek buvo priekyje – 25:20.
A.Šikšniaus ir Sauliaus Kulviečio metimais antrojo kėlinio pradžia ir vėl geriau susiklostė D. Adomaičio treniruojamai komandai, kuri sužaidus keturias minutes pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 35:25. Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei „Juventus” persvara dar siekė vienuolika taškų (45:34), tačiau ketvirtį penkiais taškais be atsako baigė Kyle’as LaMonte. Rezultatas – 45:39.
Trečiasis ketvirtis prasidėjo jau pasvaliečių spurtu 7:0, gal todėl ir prieš lemiamas dešimt minučių svečiai buvo priekyje – 62:56. Įtampos netrūko ir ketvirtajame kėlinyje. Sužaidus tris minutes A. Šikšnius baudų metimais vėl padidino „Juventus” pranašumą iki septynių taškų (66:59), bet varžovai dar kartą atkūrė intrigą – 67:68. Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei Evaldas Kairys išvedė į priekį pasvaliečius (69:68), bet dvitaškiu atsakė ir „Juventus” centras Vaidas Čepukaitis – 70:69. „Juventus” legionierius R. Broadusas netrukus pridėjo baudos metimą (71:69), o Benjaminas Brustas atsakė tuo pačiu – 70:71. R. Broadusas pridėjo dar vieną baudos metimą, tačiau Laimonas Kisielius dvitaškiu išplėšė pratęsimą – 72:72.
Fantastiškai pratęsimą pradėję „Juventus” krepšininkai pelnė devynis taškus be atsako ir iškart pabėgo į priekį – 81:72. Uteniškis Edgaras Stanionis baudos metimu likus žaisti dvi minutes sugrąžino „Juventus” komandai dviženklę persvarą (84:74), bet šeimininkų gretose žaidęs Tauras Jogėla čia pat atsakė tritaškiu – 77:84. Prasidėjus paskutinei pratęsimo minutei skirtumas vėl siekė tik du taškus (86:84), bet Utenos klubui atstovaujantis Simas Buterlevičius pataikė abi baudas (88:84). Uteniškių pergalę baudų metimais dar įtvirtino S. Buterlevičius ir E. Stanionis. Iki pat paskutinių minučių vykusi įnirtinga kova baigėsi uteniškių pergale – 91:89.
„Juventus” komandai 20 taškų pelnė Arvydas Šikšnius, atkovojęs 7 kamuolius, 18 – Rashaunas Broadusas, atkovojęs 9 kamuolius, 16 – Edgaras Stanionis, atkovojęs 9 kamuolius, po 10 – Saulius Kulvietis, atkovojęs 4 kamuolius ir Vaidas Čepukaitis, atkovojęs 11 kamuolių, 8 – Simas Buterelvičius, atkovojęs 8 kamuolius, 7 – Valdas Dabkus, atkovojęs 7 kamuolius, 2 taškus pridėjo legionierius Nikita Barinovas, atkovojęs 1 kamuolį, dar 4 kamuoliai atkovoti bendrais komandiniais veiksmais.
Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Tauras Jogėla (22 taškai), Kyle’as LaMonte (16 taškai), Evaldas Kairys (13 taškai) bei Laimonas Kisielius (11 taškų) ir Gytis Sirutavičius (11 taškų).

„Utenos dienos” ir Utenos „Juventus” inf.