LMKL lyderių mūšyje – dramatiška „Utenos“ pergalė

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pirmojo rato paskutinėje dvikovoje „Utenos” klubas išvykoje 68:66 (18:16, 10:6, 17:23, 23:21) palaužė Marijampolės „Sūduvos” krepšininkes.

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova taškas į tašką ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių viešnios nežymiai pirmavo – 18:16. Antrąjį ketvirtį „Utena” pradėjo itin galingai – per 6 minutes į savąjį krepšį praleido vos 2 taškus ir susikrovė dviženklį pranašumą – 28:18. Vis dėlto „Sūduva” pagerino gynybą ir per likusį laiką nepraleido taškų, todėl sužaidus pusę mačo leido priartėti prie 22:28 taškų skirtumo.
Po didžiosios pertraukos Alfredo Vainausko auklėtinės vėl pirmavo 10 taškų (41:31), bet marijampolietės pasibaigus trims ketvirčiams išlygino rezultatą – 45:45.
Lemiamame kėlinyje užvirė žūtbūtinis mūšis. Sėkmingą atkarpą sužaidusi Marijampolės ekipa truktelėjo į priekį (59:53), bet „Utena” nenuleido rankų ir po Gretos Šniokaitės bei Rimos Valentienės taškų atstatė pusiausvyrą – 63:63. Prasidėjus paskutinei minutei Eglė Šulčiūtė įsmeigė tritaškį, čia pat kamuolį perėmė Sandra Linkevičienė ir po jos dvitaškio uteniškis priartėjo prie pergalės – 68:63.
„Sūduvos” viltis atgaivino Iveta Šalkauskė, kuri pataikė labai sudėtingą ir tolimą tritaškį – 66:68. Likus žaisti 22 sekundes Kristina Alminaitė sužingsniavo ir šeimininkės turėjo galimybę išsigelbėti, bet Sabines Dukates metimą blokavo S. Linkevičienė, o Ela Briedytė suklydo perduodama kamuolį. Per paskutinių sekundžių „Utenos” pergalė užfiksuota rezultatu 68:66.