Utenoje vykusiose varžybose – rekordų liūtis

Šeštadienį ir sekmadienį Utenos Utenio stadione vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos sporto federacijos (LLAF) taurės varžybose bei tuo pačiu metu Lietuvos universitetų studentų čempionate buvo ne tik gražaus reginio, bet ir rekordų.

Bėgikas Simas Bertašius sumušė 31-erius metus gyvavusį rekordą – 1 500 m nubėgo per 3 min. 40,41 sek. ir tapo greičiausiu šios rungties lietuviu apskritai. Nuo 1987 m. birželio 7-os šis rekordas priklausė Pavelui Fedorenkai. Jis šią distanciją buvo įveikęs per 3 min. 40,90 sek.

Stulbinantį stabilumą disko metimo sektoriuje ir toliau demonstravo Andrius Gudžius. Antro sezono rezultato pasaulyje savininkas šįkart įrankį numetė greta 69 m ribos – 68,98 m. Į Uteną metikas atkeliavo tiesiai iš Romos, kur praėjusį ketvirtadienį dalyvavo Deimantinės lygos varžybose.

Europos čempionato normatyvo lygio rezultatą viršijo ir 400 m bėgusi Modesta Morauskaitė. Bėgikė distanciją įveikė per 52,67 sek. ir pasiekė asmeninį rekordą. Sportininkei, kaip ir A. Gudžiui, atiteko 300 eurų piniginiai prizai.

Tačiau pirmą dieną vykusių varžybų metu rekordų liūtis tuo nesibaigė. Paskutinėje pirmos LLAF taurės varžybų dienos rungtyje – 3 000 m sportiniame ėjime – Brigita Virbalytė-Dimšienė ištesėjo prieš varžybas duotą pažadą ir pagerino prieš 29-erius metus Sados Eidikytės užfiksuotą laiką – 12 min. 9,91 sek. Prieš mėnesį Kinijoje viena sekunde nuo 20 km distancijos šalies rekordo atsilikusi sportinininkė Utenoje šį nuotolį įveikė per 12 min. 5,72 sek.

Neįgaliųjų Lietuvos rekordą pasiekė ir Danas Sodaitis. Europos čempionatui besiruošiantis sportininkas 100 m nubėgo per 11,32 sek.

Antrą pirmenybių dieną Dovilė Dzindzaletaitė susigrąžino varžybų rekordą, o jaunieji sprinteriai pranoko pripažintus lyderius.

Moterų trišuolio rungtyje D. Dzindzaletaitė antru bandymu nušoko 13,89 m ir pasiekė geriausią sezono rezultatą. Lengvaatletė septyniais centimetrais viršijo pernai Ainos Grikšaitės užfiksuotą varžybų rekordą.

Tiek vyrų, tiek moterų 200 m rungčių varžybos baigėsi sensacingai. Anksčiau vykusiame moterų finale triumfavo ne garsiosios bėgikės M. Morauskaitė ir E. Misiūnaitė, bet 18-metė Akvilė Andriukaitytė – 200 m įveikusi per 23,62 sek.

Analogišką vyrų rungtį netikėtai laimėjo 20-metis Gediminas Truskauskas – distanciją nubėgęs per 21,28 sek. Jis pranoko ne tik Latvijos lengvosios atletikos žvaigždę Janį Leitį (21,56 sek.), Europos čempionato dalyvį Ugnių Savicką (21,63 sek.), bet ir pajėgų 400 m nuotolio lyderį Lietuvoje Roką Pacevičių (21,76 sek.).
Klubų įskaitą LLAF taurės varžybose laimėjo Vilniaus „Cosma” (21 553 tšk.). Antrą vietą užėmė Kauno maratono klubas (20 931 tšk.), trečią – „Cosma” antra komanda (18 744 tšk.). Geriausią rezultatą tarp jaunimo grupės sportininkų užfiksavo ir Kauno maratono klubo 250 eurų čekį gavo A. Andriukaitytė.

„Utenos dienos” ir LLAF inf., Alfredo Pliadžio ir Vytauto Ridiko nuotr.