Susitikimas su italais: rungtynės baigėsi lygiosiomis

Kovo 21 dieną Utenos „Juventus“ namuose priėmė svečius iš Italijos – Avelino „Sidigas“ komandą. Rungtynės baigėsi rezultatu 77:77 (21:14, 15:24, 24:22, 17:17), o tai reiškia, kad nė viena komanda atsakomosiose rungtynėse Italijoje neturės pranašumo.

Pirmuosius ketvirtfinalio rungtynių taškus pelnė svečiai iš Italijos, iš toli pasižymėjo Maartenas Leunenas (0:3). Netrukus Maksimas Kornienko išprovokavo varžovo pražangą ir „Juventus“ taškų sąskaitą atidarė baudų metimais (2:3). Sekančioje atakoje Kyrylas Fesenko pelnė dvitaškį pataikydamas iš po krepšio (2:5). Puolime įsivažiavę Žydrūno Urbono auklėtiniai Mindaugo Kupšo ir M. Kornienko iniciatyva surengė spurtą 5:0 ir įgijo penkių taškų pranašumą (10:5). Svečiams K. Fesenko taškų iš po krepšio dėka pavyko nutraukti rezultatyvių atakų badą (10:7), tačiau šeimininkai apsukų nesumažino ir toliau sėkmingai puolė didindami skirtumą. Iki kėlinio pabaigos likus šiek tiek daugiau nei minutei M. Kornienko dvitaškis metimas uteniškiams leido susikrauti dviženklę persvarą (21:10).

Antrojo ketvirčio metu „Sidigas“ krepšininkai atsigavo ir pradėjo artėti prie nutolusių šeimininkų. Trečiąją kėlinio minutę Bruno Fitipaldo įsmeigtas pirmasis tolimas metimas sumažino varžovų komandos deficitą iki dviejų taškų, o antrasis – persvėrė rezultatą svečių naudai (25:26). Po šio varžovų sugrįžimo užvirė nuožmi kova taškas į tašką užsitęsusi iki pat pirmosios rungtynių pusės pabaigos. Sėkmingiau ketvirčio pabaigą sužaidę Avelino krepšininkai į ilgąją pertrauką išsinešė trapią dviejų taškų atsargą (36:38).

Po pasitarimų rūbinėse sugrįžusios komandos pratęsė antrojo kėlinio metu užvirusią lygiavertę kovą. M. Kupšas taškais iš po krepšio panaikino „Juventus“ turėtą dviejų taškų deficitą (38:38), o kėliniui persiritus į antrąją pusę A. Šikšniaus taiklus tritaškis metimas leido įgyti minimalią persvarą (47:46). Iki ketvirčio pabaigos likus 16 sekundžių K. Guščiko metimas suteikė uteniškiams dviejų taškų persvarą, tačiau paskutinėmis sekundėmis krepšį dėjimu sudrebinęs D. Wellsas rezultatą išlygino (60:60).

Ketvirtojo kėlinio pradžia sėkmingiau susiklostė penkis taškus be atsako pelniusiems šeimininkams (65:60), tačiau kova taškas į tašką vėl atgimė, po taiklaus Jasono Richo tritaškio metimo svečiai vėl buvo priekyje (70:71). Sekančioje atakoje S. Buterlevičius išprovokavo varžovo pražangą ir taikliais baudų metimais į priekį išvedė „Juventus“ komandą (72:71). Galiausiai nuaidėjo finalinė rungtynių sirena, tačiau švieslentė rodė visišką lygybę (77:77), o tai reiškia, kad viskas spręsis atsakomosiose rungtynėse, kurios kitą savaitę vyks Italijoje.

„Juventus“ gretose rezultatyviausiai žaidė 18 taškų pelnęs Kenny Gainesas, jam talkino po 15 taškų surinkę Maksimas Kornienko ir Mindaugas Kupšas, Simas Buterlevičius pridėjo 13.

Varžovų gretose rezultatyviausi buvo Dezas Willsas pelnęs 17 taškų ir Kyrylas Fesenko 15 taškų.

„Juventus” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.