SportasUtenos vardą garsinantys slidininkai pasidabino trijų spalvų medaliais
2018 vasario 13, Antradienis 10:28

Utenos vardą garsinantys slidininkai pasidabino trijų spalvų medaliais

Neseniai iš Specialiosios olimpiados 50 metų jubiliejaus proga skirtų Europos specialiosios olimpiados slidinėjimo varžybų, vykusių Estijoje, grįžę uteniškiai – Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro atletai – atsivežė svarių apdovanojimų. Sėkmingi startai uteniškius lydėjo ir Ignalinoje vykusiose Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris" žiemos žaidynėse, skirtose Lietuvos valstybės 100-čiui.

Apdovanojimų kraitėje – prizinės vietos

Vasario 5–6 dienomis Estijoje vykusiose Europos specialiosios olimpiados (SO) slidinėjimo varžybose dalyvavo 123 slidinėjimo mėgėjai iš vienuolikos Europos valstybių. Lietuvos SO slidinėjimo rinktinę sudarė septyni slidininkai, o šeši iš jų – Utenos specialiosios mokyklos–daugiafunkcio centro atstovai.
Tarp suaugusiųjų pirmą kartą tarptautinėse varžybose 500 metrų distancijoje dalyvavusi Kristina Vaikutytė pelnė sidabro medalį, o estafetėje 4X500 m kartu su Danijos rinktine laimėjo bronzą. Jaunius Kovaliukas 500 m nuotolyje liko ketvirtas.
1 000 m distanciją užtikrintai laimėjo ir Europos SO čempionu tapo Erikas Garbul, o moterų grupėje šioje distancijoje Kristina Martinonytė pelnė sidabro medalį.
3 000 m nuotolyje Europos čempionais tapo Aušra Burbulytė, o vyrų grupėje – Tadas Vainius. Sidabro medalis atiteko Arūnui Martinoniui.
Mišrių estafečių rungtyje 4x500 m uteniškiai K. Martinonytė, A. Martinonis, A. Burbulytė, T. Vainius aplenkė Vokietijos, Estijos, Suomijos slidininkus, tačiau atkaklioje kovoje pralaimėjo kaimynams Latviams ir iškovojo sidabro medalius.

Sėkmė šypsojosi ir Ignalinoje

Puikus žiemiškas oras Ignalinoje pritraukė apie 120 slidininkų, kurie varžėsi Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris" žiemos žaidynėse, skirtose Lietuvos valstybės 100-čiui.
Slalomo varžybose puikiai pasirodė uteniškė Virginija Liškauskienė, kuri kalnų slalomo varžybų greitojo nusileidimo rungtyje iškovojo bronzos medalį.
Puikiai uteniškiai startavo ir slidinėjimo varžybose, kur iškovojo aštuonis medalius. Žaidynių nugalėtojomis tapo Samanta Grigorjeva ir Martyna Biliūnaitė, antrąsias vietas iškovojo Ieva Dainytė ir Kotryna Vapsvaitė, bronzos – Utenos specialiosios mokyklos–daugiafunkcio centro atletai Aušra Bubulytė ir Tadas Vainius.
Estafečių varžybose (moterys įveikė du kilometrus, o vyrai – trijų kilometrų distancijas) nugalėjo Utenos–Ignalinos jaunimo jungtinė komanda.

Parengė Lina NARČIENĖ

Susiję įrašai (pagal žymę)

• Lietuvos garbę gins Martyna Biliūnaitė

Šeštadienį, vasario 11 dieną, Lietuvos jaunimo rinktinė išvyksta į XIII Europos jaunimo žiemos olimpinį festivalį Erzurume (Turkija). Lietuvos delegacijos sudėtyje yra ir Utenos daugiafunkcio sporto centro trenerės Svetlanos Dervinienės auklėtinė Martyna Biliūnaitė.

Utenos DSC inf.

• Visagino pasididžiavimas – sportininkų pergalės

Sausio 8–10 dienomis Latvijoje (Maduonoje) vyko atviras Lietuvos slidinėjimo čempionatas. Pirmą kartą istorijoje Lietuvos čempionatas atitiko Tarptautinės slidinėjimo federacijos keliamus reikalavimus varžyboms. Dėl čempionato apdovanojimų varžėsi apie 100 slidininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Serbijos ir net Brazilijos.

• Šaltuoju metų laiku reikia nepamiršti aktyviai judėti

Kiekvienas metų laikas gražus ir tinkamas aktyviai gyvensenai. Lietuvoje ne kasmet galime pasidžiaugti žiemos ir sniego malonumais, vis dėlto būtent žiemą aktyvaus judėjimo laiką galime išnaudoti itin veiksmingai – grūdindamiesi, stiprindami imunitetą, pakoreguodami kūno masę. O norint tinkamai pasirengti žiemos pramogoms ir visus metus būti sveikiems bei žvaliems, tinka vaikščiojimas, bėgiojimas, plaukiojimas, joga, sportiniai žaidimai, t.y., įvairus fizinis aktyvumas.

• Nenugalimi sportininkai rengiasi skrydžiui į JAV

Iš Tarptautinio žiemos sporto šakų centro Otepӓӓ (Estija) grįžo Lietuvos Specialiosios olimpiados (toliau – SO) slidinėjimo rinktinė, kurią sudarė Utenos specialiosios mokyklos- daugiafunkcio centro slidininkai, kurie dalyvavo Baltijos šalių SO Žiemos žaidynėse. Prieš šias paskutines žiemos sezono slidinėjimo varžybas Madonoje (Latvija) buvo surengta mokomoji treniruočių stovykla Baltijos SO žiemos žaidynėms pasiruošti. Puikios oro sąlygos, gerai įrengtos slidinėjimo trasos leido pasiekti gerų rezultatų.

• Zenonas Misiūnas: „Niekada nebuvau kitoks, tik – treneris“

Praėjusių metų lapkričio mėnesį „Utenos diena" organizavo šauniausio sportininko rinkimus. Laikraščio skaitytojų iniciatyva, daugiausia kuponų sulaukta su sportininko, kūno kultūros mokytojo, ilgamečio trenerio, dabar Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus Zenono Misiūno pavarde. Praeityje pats Lietuvos rinktinės sudėtyje buvęs jis šiandien treniruoja vaikus, kurie mūsų valstybei atstovauja įvairiuose Europos, Pasaulio čempionatuose ir pelno auksą. Kodėl susidomėjo slidinėjimo sportu, kuo ši sporto rūšis patraukli ir kaip sprendžia besniegių žiemų klausimą „Utenos dienos" skaitytojams atsakė Z. Misiūnas.

• Naujieji Metai padovanojo aukso medalius

Ignalinoje vyko Lietuvos slidinėjimo čempionatas, kuriame Utenos daugiafunkcio centro trenerės Svetlanos Dervinienės auklėtinė Neda Bukovskytė iškovojo net du aukso medalius ir įveikė 7,5 km laisvu stiliumi ir 5 km klasikiniu stiliumi. Jaunių grupėje dvejose rungtyse nepralenkiama buvo dar viena komandos draugė – Martyna Biliūnaitė, įveikusi laisvu stiliumi 5 km ir klasikiniu stiliumi 5 km distancijas.