SportasMartynas Samsonas pradeda trofėjų medžioklę
2018 sausio 27, Šeštadienis 06:55

Martynas Samsonas pradeda trofėjų medžioklę

Martynas Samsonas pradeda trofėjų medžioklę

Jau kitą savaitgalį prasidėsiančio naujo automobilių sporto sezono metu itin dažnai bus girdima uteniškių Samsonų pavardė: šios šeimos trijų kartų vyrai sieks pergalių skirtingose lenktynių serijose. Jaunėlis Kajus su seneliu Vytautu išmėgins jėgas ralio kroso pirmenybėse, o pasiutusiai greitas Martynas viliasi padaryti tai, ką su savo šturmanu Mindaugu Varža iškrėtė prieš trejus metus – dar kartą triumfuoti „Winter Rally“ fiestoje. Šiek tiek detaliau apie 2018-ųjų planus – iš paties M. Samsono lūpų.

Martynai, tu pirmas padavei paraišką startuoti „Winter Rally“. Nori išbandyti naujus automobilio konstrukcinius sprendimus ar tiesiog pasiilgai lenktynių?

Jei nepatiktų automobilių sportas, tikrai užsiimtume kažkuo kitu. Kadangi dėl ralių gyvename didesnę dalį sąmoningo savo gyvenimo, šie metai nebus išimtis – dalyvausime visose įmanomose varžybose. Motyvacijos kol kas netrūksta.

Šį sezoną važiuosi tuo pačiu BMW M3X automobiliu? Kaip jis buvo tobulinamas tarpsezonio metu?

Jei vienu sakiniu, tai padarėm kelis kompromisus su mašinos valdomumu, siekdami didesnio patikimumo. Bandėm išgaudyti įvairias smulkmenas, kurios erzino ne laiku sugesdamos.

Ar svarstėte galimybę persėsti į gamyklinį R5 ralio automobilį?

Tikrai ne, nes tai iš esmės kertasi su mūsų filosofija: patys esame sportinių agregatų kūrėjai ir gamintojai. Įsigijus R5 mašiną erdvės kūrybai apskritai neliktų. Vadinasi, prarastume galimybę testuoti savo pačių idėjas realiomis sąlygomis. Artimiausiu metu dirbsime būtent pagal tokį algoritmą.

Kokia jūsų šių metų sportinė programa: ar planuojate startuoti kaimyninių šalių ralio čempionatuose?

Taip. Šia prasme sezonas bus gerokai intensyvesnis. Važiuosime visuose Latvijos ralio pirmenybių etapuose, į kuriuos tik suspėsime. Be to, turime minčių pristatyti savo techniką Ukrainoje ir Rusijoje vykstančiose varžybose. Jei viskas klostysis sklandžiai – keliausime į Ameriką, kur gana intensyviai dirbame kaip sportinių transmisijų gamintojai. Ten startuosime išsinuomotu automobiliu.

Ar tavo sūnus šiais metais startuos ralio kroso čempionate? Akivaizdu, kad turėsi gerokai daugiau rūpesčių ir būsi priverstas dalyti dėmesį.

Kajus važiuos „Touring Car" klasėje su 2.0 l darbinio tūrio variklį turinčiu BMW E30. Mano tėtis čia startuos su galiniais ratais varomu „Volkswagen Polo". Jiems per sezoną nusimato 16 varžybų Estijos ir Latvijos čempionatuose. Beje, pas kaimynus ralio krose konkurencija labai stipri, todėl reikia labai pasistengti, kad prasibrautum į finalus.

Dėkoju už pokalbį.
Kalbėjosi Audronė SIMNIŠKYTĖ

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Apynaujį mersedesą nuvarę ilgapirščiai pridarė daugiatūkstantinių nuostolių

    Trečiadienį, rugpjūčio 8 dieną, UAB „Samsonas motorsport“, esančios Utenoje, Pramonės gatvėje, direktorius Martynas Samsonas policijai pranešė apie 9 val. pastebėjęs, kad pavogtas Krašuonos gatvėje stovėjęs bendrovei priklausantis mikroautobusas „Mercedes-Benz Sprinter“, kurio viduje buvo įvairių daiktų, skirtų automobilių sportui. Ilgapirščių padaryta turtinė žala siekia 30 tūkst. eurų. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1886
Vakar apsilankė:4644
Šią savaitę apsilankė:10852
Šį mėnesį apsilankė:39619
Viso (nuo 2015-02-16):9302581
Šiuo metu naršo:
47
2018-12-12
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!