Sportas„Žalgiris“ vos išnešė sveiką kailį
2018 sausio 15, Pirmadienis 09:54

„Žalgiris“ vos išnešė sveiką kailį

• 21 foto

Kaip spaudos konferencijoje teigė elitinio Lietuvos krepšinio klubo „Žalgiris“ strategas Šarūnas Jasikevičius, Utenoje visoms komandoms sunku žaisti. Taip nutiko ir šalies čempionams, kuriuos išgelbėjo prancūzo Axelio Toupane'o paskutinę sekundę pataikytas tolimas dvitaškis. Žalgiriečiai, Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ – LKL) mače dviejų taškų persvara 81:79 (25:20, 21:15, 15:22, 20:22) įveikę Utenos „Juventus“ krepšininkus, namo išsivežė 17 pergalę ir toliau pirmauja. Nors „Juventus“ pralaimėjo, bet išsaugojo penktą turnyrinės lentelės vietą.

Du kėlinius uteniškiai neleistinai klydo
Po rungtynių „Juventus“ vyr. treneris Žydrūnas Urbonas teigė, kad dėl kelionių nuovargio ir kitų faktorių per pirmus du kėlinius krepšininkai negalėjo susikaupti ir darė daug klaidų. „Jei per pirmus kėlinius padarėme per 10 klaidų, tai per kitus du – tik penkias. Pagerinę gynybą, grįžome į varžybas ir jas išlyginome. Gaila, kad truputį nepasisekė“, – kalbėjo Ž. Urbonas.

Beno Udriho vedini žalgiriečiai geriau pradėjo rungtynes (6:2), tačiau komandos kapitono Arvydo Šikšniaus ir Simo Buterlevičiaus metimai sužaidus keturias minutes pirmą kartą išvedė „Juventus" klubą į priekį – 7:6. Po pirmų dešimties minučių kauniečiai pirmavo – 25:20.

Antras kėlinys prasidėjo Karolio Guščiko tritaškiu, o uteniškių deficitas sumažėjo iki dviejų taškų (23:25), tačiau šeimininkams neleistinai klystant „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą – 35:46.

Po ilgosios pertraukos – šturmas
Trečias kėlinys prasidėjo „Juventus“ krepšininkų spurtu 11:0. Daugiau nei tris minutes žalgiriečiai nesugebėjo pelnyti taškų. Prie to daugiausia prisidėjo puikiai sužaidęs uteniškių centras Mindaugas Kupšas ir Jonte Flowersas, kurių tikslūs metimai atstatė pusiausvyrą – 46:46. Vėliau žalgiriečiai atsigavo, tačiau, likus žaisti pustrečios minutės, K. Guščikas tritaškiu dar kartą išlygino rezultatą – 54:54. Visgi paskutinėmis ketvirčio minutėmis vėl sėkmingiau žaidė „Žalgiris“, kuris prieš lemiamas dešimt minučių turėjo keturių taškų persvarą – 61:57.

Sėkminga atkarpa ir ketvirtą kėlinį su puikia gynyba pradėję „Juventus“ krepšininkai netruko dar sykį atstatyti pusiausvyrą (61:61), bet žalgiriečio Kevino Pangoso šeši taškai iš eilės (du tritaškiai) leido kauniečiams susigrąžinti persvarą – 67:63. Įpusėjus kėliniui du tritaškius iš eilės pataikė puikiai iš toli atakavęs (keturi iš keturių bandymų) LaRonas Dendy, rezultatas vėl tapo lygus – 69:69. Po dar vieno aukštaūgio tolimo metimo „Juventus“ persvėrė rezultatą savo naudai – 74:73. Prasidėjus priešpaskutinei minutei kauniečiai vėl kiek nutolo (78:74), bet L. Dendy dvitaškis su pražanga ir įžaidėjo A. Irelando du taškai likus žaisti 7 sekundes vėl atstatė pusiausvyrą – 79:79. Visgi žalgirietis A. Toupane'as pelnė du taškus, o paskutinių 0,4 sekundės „Juventus" išpuoliui jau nepakako. „Žalgiris“ iškovojo pergalę rezultatu 81:79.

„Juventus“ klubui 21 tašką pelnė L. Dendy, 15 – A. Irelandas, po 11 – M. Kupšas ir K. Guščikas, 7 – A. Šikšnius, 6 – J. Flowersas, 4 – Maksymas Korniienko, po 2 – Dovis Bičkauskis ir S. Buterlevičius.

Nugalėtojų gretose 13 taškų įmetė Artūras Milaknis, A. Toupane'as pataikė 12 taškų, B. Udrihas pasižymėjo 11 taškų. Į Uteną neatvyko komandos kapitonas Paulius Jankūnas.

1 000 taškų
Šiame susitikime „Juventus“ kapitonas A. Šikšnius į Kauno „Žalgirio“ krepšį įmetė septynis taškus ir tapo devintuoju krepšininku „Juventus" istorijoje, pasiekusiu 1 tūkst. pelnytų taškų ribą.

A. Šikšniaus sąskaitoje atstovaujant „Juventus“ klubui dabar yra 1 006 pelnyti taškai. Daugiau už šį krepšininką Utenos klube yra pelnę tik Vaidas Čepukaitis (1 430 tšk.), Saulius Kulvietis (1 404 tšk.), Karolis Petrukonis (1 258 tšk.), Gintautas Matulis (1 175 tšk.), Edgaras Stanionis (1 084 tšk.), Arūnas Vasiliauskas (1 076 tšk.), Egidijus Dimša (1 028 tšk.) bei Žydrūnas Urbonas (1 026 tšk.).

„Utenos dienos“ inf., Vytauto Gimžausko nuotr.

Paveikslėlių galerija

•

Susiję įrašai (pagal žymę)

• Pradėta prekiauti Utenos „Juventus“ sezono abonementais

Rugpjūčio 1 dieną prasidėjo prekyba abonementais į Utenos „Juventus“ krepšinio klubo rungtynes. Abonementai galios visoms 2018/2019 metų sezono rungtynėms namų arenoje. Ribotą kiekį abonementų krepšinio aistruoliai galės įsigyti iki pirmųjų klubo naujo sezono rungtynių.

• „Juventus“ pratęsė sutartį su K. Gainesu, bet išsiskyrė su kitais krepšininkais

Utenos „Juventus“ klubas pasinaudojo kontrakte numatyta galimybe ir pratęsė sutartį su Kenny Gainesu dar vienam sezonui. Į komandą įsiliejusį ir vienu lyderių tapusį legionierių pavasario pradžioje sustabdė sunki Achilo sausgyslės trauma, dėl kurios jam teko baigti sezoną anksčiau laiko.

• Ž. Urbonas lieka „Juventus“ vyr. trenerio poste

Po labai prastos sezono pradžios Utenos „Juventus“ vyr. trenerio pareigas perėmęs Žydrūnas Urbonas uteniškius treniruos ir kitą sezoną. Strategas šiame sezone pralaimėjimuose paskendusią ekipą ištraukė iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyro lentelės dugno ir atvedė į atkrintamąsias varžybas.

• D. Bičkauskio vedamas „Juventus“ įveikė „Šiaulius“

Ketvirtadienį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Utenos „Juventus“ 93:90 (28:22, 23:22, 17:22, 26:24) įveikė Šiaulių „Šiaulius“ ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

• „Juventus“ krepšinio lyga ir šiemet papuošė Utenos sportą

Jau šeštą kartą vykusi „Juventus“ krepšinio lygos (JKL) fiesta Utenos žiūrovams padovanojo išskirtinį reginį. JKL, skatinanti ir auginanti jaunuosius krepšinio talentus, vėl sukvietė geriausius jaunuosius krepšininkus, kurie, dar būdami mokyklos suole, išbando save tikrose kovose.

• Utenoje – visos žvaigždės

„Juventus“ krepšinio lygos „Visos žvaigždės“ grįžta! Balandžio 27 dieną 18.30 val. Utenos daugiafunkciame sporto centre geriausiems lygos žaidėjams iššūkį mes iš trijų didžiausių Utenos regiono komandų – BC Utenos „Juventus“, Molėtų „Ežerūnas“, Ukmergės „Olimpa“ – žaidėjų sudaryta rinktinė.

• „Juventus“ namuose nusileido „Vytautui“

Ketvirtadienį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Utenos „Juventus“ namuose 67:80 (13:13, 17:18, 16:22, 21:27) nusileido Prienų–Birštono „Vytautui“ ir patyrė dar vieną nesėkmę.

• „Juventus“ suklupo prieš „Pieno žvaigždes“

Utenos „Juventus“ praėjusį sekmadienį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse savų žiūrovų akivaizdoje grūmėsi su turnyro lentelės kaimynais – Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais. Žydrūno Urbono auklėtiniams 82:93 (21:27, 21:26, 19:20, 21:20) teko pripažinti svečių iš Pasvalio pranašumą.

• Žydrūnas Urbonas: „Šešiems didvyriams prie Utenos arenos siūlau pastatyti paminklą“

Utena jau seniai nematė tokio reginio – šeši „Juventus“ ekipos krepšininkai nukryžiavo tituluotą su broliais Lavrinovičiais žaidusią Panevėžio „Lietkabelio“ komandą, kurią treniruoja legendinis krepšininkas ir treneris Ramūnas Butautas. Po susitikimo „Juventus“ vyriausiasis strategas Ž. Urbonas negailėjo vyrams pagyrų, o pirmas sakinys buvo apie tai, kad jis kreipsis į Utenos rajono savivaldybę, jog šiems šešiems didvyriams prie Utenos arenos būtų pastatytas paminklas. „Gal ne iš aukso, nes labai brangu, bet iš bronzos tai tikrai...“ – atviravo treneris.

• Puiki žinia krepšinio gerbėjams: kapitonas dovanoja didelę nuolaidą bilietams

Balandžio 6 dieną (penktadienį) bilietams į Utenos „Juventus“ namų rungtynes taikoma net 30 proc. nuolaida. Už tokią puikią dovaną sirgaliai turėtų būti dėkingi „Juventus“ kapitonui Arvydui Šikšniui.