„Žalgiris“ nesudegė Utenos pragare

Sausakimšame Utenos daugiafunkciame sporto centre „Juventus“ (6/11) krepšininkai kibo į atlapus Kauno „Žalgirio” (15/2) ekipai, tačiau galiausiai turėjo pripažinti šalies čempionų pranašumą. Iki paskutinių sekundžių kovoję Žydrūno Urbono auklėtiniai galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 74:78 (21:19, 11:16, 17:19, 25:24).

Puikiu puolimu rungtynes pradėję „Juventus“ krepšininkai po Simo Buterlevičiaus tritaškio įgijo keturių taškų pranašumą (13:9), bet atkarpa 4:0 atsakę žalgiriečiai atstatė pusiausvyrą – 13:13. Likus pusketvirtos minutės Edgaras Ulanovas buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję uteniškiai vėl nutolo – 19:13. Nors per likusį laiką Kauno komanda kiek sumažino atsilikimą, po pirmųjų dešimties minučių „Juventus” buvo priekyje – 21:19.

Antrasis kėlinys prasidėjo jau gerokai nerezultatyviau, tačiau po Anthony Irelando dvitaškio sužaidus tris minutes Utenos ekipa dar šiek tiek padidino persvarą – 25:21. Likus žaisti tris minutes kauniečiai atstatė pusiausvyrą (29:29), o po Axelio Toupane’o metimo prasidėjus priešpaskutinei minutei įgijo keturių taškų persvarą – 33:29. Į tai tolimu metimu atsakė Dovis Bičkauskis (32:33), bet tikslią ataką spėjo surengti ir svečiai – 32:35.

Trečiojo kėlinio pradžioje Kevinas Pangosas tolimu metimu baigė „Žalgirio” spurtą ir padidino kauniečių persvarą iki aštuonių taškų ribos (49:41), tačiau „Juventus” į tai atsakė savo atkarpa 8:0 ir po Arvydo Šikšniaus tritaškio bei D. Bičkauskio baudų metimų iš kauniečių persvaros neliko nieko – 49:49. Visgi kėlinį penkiais taškais be atsako baigė Šarūno Jasikevičiaus ekipa, kuri prieš lemiamas dešimt minučių turėjo penkių taškų persvarą – 54:49.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Juventus” vėl atstatė pusiausvyrą (54:54), bet „Žalgiris” surengė dar vieną spurtą 7:0 ir po Artūro Milaknio tritaškio įpusėjus kėliniui dar sykį nutolo – 61:54. Likus žaisti pusketvirtos minutės kauniečių atotrūkis pasiekė devynių taškų ribą (65:54), o per likusį laiką uteniškiai išsigelbėti jau nesugebėjo. „Žalgiris” iškovojo pergalę rezultatu 78:74.

„Juventus“ ekipai po 13 taškų surinko D. Bičkauskis (tritaškiai 3/4), A. Irelandas (dvitaškiai 4/7) bei LaRonas Dendy (4 atk. kam., 4 rez. perd.), 11 – S. Buterlevičius, 10 – A. Šikšnius (tritaškiai 2/4), 6 – Maksymas Korniienko (6 atk. kam.), 4 – Karolis Guščikas (5 atk. kam.), po 2 – Jonte Flowersas ir Mindaugas Kupšas.
Nugalėtojų gretose pasižymėjo Kevinas Pangosas (15 tšk., dvitaškiai 5/7), Axelis Toupane’as (13 tšk., dvitaškiai 5/5), A. Milaknis (11 tšk.) bei Aaronas White’as (10 tšk., 7 atk. kam.).