Sportas„Žalgiris“ nesudegė Utenos pragare
2018 sausio 02, Antradienis 10:10

„Žalgiris“ nesudegė Utenos pragare

• 21 foto

Sausakimšame Utenos daugiafunkciame sporto centre „Juventus“ (6/11) krepšininkai kibo į atlapus Kauno „Žalgirio" (15/2) ekipai, tačiau galiausiai turėjo pripažinti šalies čempionų pranašumą. Iki paskutinių sekundžių kovoję Žydrūno Urbono auklėtiniai galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 74:78 (21:19, 11:16, 17:19, 25:24).

Puikiu puolimu rungtynes pradėję „Juventus“ krepšininkai po Simo Buterlevičiaus tritaškio įgijo keturių taškų pranašumą (13:9), bet atkarpa 4:0 atsakę žalgiriečiai atstatė pusiausvyrą – 13:13. Likus pusketvirtos minutės Edgaras Ulanovas buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję uteniškiai vėl nutolo – 19:13. Nors per likusį laiką Kauno komanda kiek sumažino atsilikimą, po pirmųjų dešimties minučių „Juventus" buvo priekyje – 21:19.

Antrasis kėlinys prasidėjo jau gerokai nerezultatyviau, tačiau po Anthony Irelando dvitaškio sužaidus tris minutes Utenos ekipa dar šiek tiek padidino persvarą – 25:21. Likus žaisti tris minutes kauniečiai atstatė pusiausvyrą (29:29), o po Axelio Toupane'o metimo prasidėjus priešpaskutinei minutei įgijo keturių taškų persvarą – 33:29. Į tai tolimu metimu atsakė Dovis Bičkauskis (32:33), bet tikslią ataką spėjo surengti ir svečiai – 32:35.

Trečiojo kėlinio pradžioje Kevinas Pangosas tolimu metimu baigė „Žalgirio" spurtą ir padidino kauniečių persvarą iki aštuonių taškų ribos (49:41), tačiau „Juventus" į tai atsakė savo atkarpa 8:0 ir po Arvydo Šikšniaus tritaškio bei D. Bičkauskio baudų metimų iš kauniečių persvaros neliko nieko – 49:49. Visgi kėlinį penkiais taškais be atsako baigė Šarūno Jasikevičiaus ekipa, kuri prieš lemiamas dešimt minučių turėjo penkių taškų persvarą – 54:49.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Juventus" vėl atstatė pusiausvyrą (54:54), bet „Žalgiris" surengė dar vieną spurtą 7:0 ir po Artūro Milaknio tritaškio įpusėjus kėliniui dar sykį nutolo – 61:54. Likus žaisti pusketvirtos minutės kauniečių atotrūkis pasiekė devynių taškų ribą (65:54), o per likusį laiką uteniškiai išsigelbėti jau nesugebėjo. „Žalgiris" iškovojo pergalę rezultatu 78:74.

„Juventus“ ekipai po 13 taškų surinko D. Bičkauskis (tritaškiai 3/4), A. Irelandas (dvitaškiai 4/7) bei LaRonas Dendy (4 atk. kam., 4 rez. perd.), 11 – S. Buterlevičius, 10 – A. Šikšnius (tritaškiai 2/4), 6 – Maksymas Korniienko (6 atk. kam.), 4 – Karolis Guščikas (5 atk. kam.), po 2 – Jonte Flowersas ir Mindaugas Kupšas.
Nugalėtojų gretose pasižymėjo Kevinas Pangosas (15 tšk., dvitaškiai 5/7), Axelis Toupane'as (13 tšk., dvitaškiai 5/5), A. Milaknis (11 tšk.) bei Aaronas White'as (10 tšk., 7 atk. kam.).

Juventus inf., Vytauto Gimžausko nuotr.

Paveikslėlių galerija

•

Susiję įrašai (pagal žymę)

• „Juventus“ ekipa nutraukė nesėkmių seriją FIBA Čempionų lygoje

Trečiąją pergalę šio sezono FIBA Čempionų lygos turnyre sausio 16 dieną iškovojo Utenos „Juventus“ klubas. Žydrūno Urbono auklėtiniai savo aikštelėje 81:73 (18:10, 17:27, 23:19, 23:17) įveikė Krasnojarsko „Jenisej“ ekipą.

• „Žalgiris“ vos išnešė sveiką kailį

Kaip spaudos konferencijoje teigė elitinio Lietuvos krepšinio klubo „Žalgiris“ strategas Šarūnas Jasikevičius, Utenoje visoms komandoms sunku žaisti. Taip nutiko ir šalies čempionams, kuriuos išgelbėjo prancūzo Axelio Toupane'o paskutinę sekundę pataikytas tolimas dvitaškis. Žalgiriečiai, Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ – LKL) mače dviejų taškų persvara 81:79 (25:20, 21:15, 15:22, 20:22) įveikę Utenos „Juventus“ krepšininkus, namo išsivežė 17 pergalę ir toliau pirmauja. Nors „Juventus“ pralaimėjo, bet išsaugojo penktą turnyrinės lentelės vietą.

• „Juventus“ krepšininkai pripažino „Pinar Karsiyaka“ pranašumą

Labai gerai susitikimą pradėję ir pirmosiomis minutėmis solidžią persvarą įgiję Utenos „Juventus“ krepšininkai nesugebėjo sulaikyti varžovų ekipos legionierių ir patyrė ketvirtąją nesėkmę iš eilės FIBA Čempionų lygos turnyre. A grupės mače Žydrūno Urbono auklėtiniai savo aikštelėje 76:82 (22:18, 18:24, 15:19, 21:21) nusileido Izmiro „Pinar Karsiyaka“ ekipai.

• „Juventus“ prisidėjo prie akcijos „Vaikų svajonės“

Utenos „Juventus“ klubas prieš didžiąsias metų šventes neliko abejingas aplink siaučiančiam gerumo virusui ir prisidėjo prie mažųjų uteniškių svajonių išsipildymo.

• „Juventus“ namuose parklupdė „Lietkabelį“

Audringai savo sirgalių palaikomas Utenos „Juventus“ klubas iškovojo vieną įspūdingiausių šio sezono pergalių. Tris kėlinius nesulaikomai puolime žaidę Žydrūno Urbono auklėtiniai gruodžio 17 dieną 91:71 (25:16, 29:18, 21:16, 16:21) namuose įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ klubą.

• „Juventus“ krepšinio aistruoliams įteikė 100-mečio dovaną

2018-aisiais Lietuva švęs Valstybės atkūrimo 100-ąsias metines. Utenos krepšinio klubas „Juventus“ pirmasis Lietuvoje nusprendė įamžinti šią svarbią mūsų šaliai datą ir drauge su Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatu trečiadienio Čempionų lygos rungtynių su Monako „Monaco Basket“ metu fanams įteikė Šimtmečio dovaną.

• „Juventus“ mačo pabaigoje suklupo prieš prancūzus

Visas rungtynes atkakliai kovojusi Utenos „Juventus“ ekipa visgi buvo priversta pripažinti FIBA Čempionų lygos A grupės lyderės Monako „Monaco Basket“ ekipos pranašumą. Gruodžio 13 dieną Žydrūno Urbono auklėtiniai savo aikštelėje 85:92 (23:28, 24:20, 23:24, 15:20) nusileido varžovams, kurie išliko vienintele nesuklupusia turnyro komanda.

• „Juventus“ suklupo prieš Mursijos komandą

Tolimų varžovų metimų nesustabdžiusi Utenos „Juventus“ komanda gruodžio 5 dieną patyrė nesėkmę FIBA Čempionų lygos mače. Traumų ir ligų išretinti Žydrūno Urbono auklėtiniai namuose 83:93 (17:24, 18:27, 24:25, 24:17) neatsilaikė prieš Mursijos UCAM ekipą.

• „Juventus“ krepšininkai apkartino A. Sireikos sugrįžimą į Uteną

Simas Buterlevičius rungtyniavo be keitimo, Anthony Irelandas aikštelėje praleido beveik 39 minutes, o septyniese žaidusi Utenos „Juventus“ ekipa gruodžio 2 dieną savo aikštelėje 77:64 (19:8, 21:13, 14:25, 23:18) įveikė Šiaulių „Šiaulių“ klubą.

• „Juventus“ komandoje – Prancūzijoje profesionalo karjerą pradėjęs amerikietis

Pasinaudojusi dviejų savaičių FIBA pertrauka, Utenos „Juventus“ komanda sėkmingai baigė atakuojančio gynėjo paieškas ir sudarė dvejų metų sutartį su 23 metų 191 cm ūgio amerikiečiu Kenny Gainesu.