„Juventus“ namuose parklupdė „Lietkabelį“

Audringai savo sirgalių palaikomas Utenos „Juventus“ klubas iškovojo vieną įspūdingiausių šio sezono pergalių. Tris kėlinius nesulaikomai puolime žaidę Žydrūno Urbono auklėtiniai gruodžio 17 dieną 91:71 (25:16, 29:18, 21:16, 16:21) namuose įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ klubą.

Karolio Guščiko ir LaRono Dendy vedini uteniškiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir sužaidus pusketvirtos minutės privertė varžovus prašyti pasitarimo, nes „Juventus” pabėgo į priekį – 14:6. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė devyni taškai (15:6), o po Mindaugo Kupšo baudų metimų skirtumas tapo dviženklis – 19:9. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei komandas skyrė dvylika taškų (25:13), tačiau Simo Jasaičio tolimas metimas paskutinėmis ketvirčio sekundėmis sumažino „Juventus” persvarą iki vienaženklės – 25:16.
Nors antrojo kėlinio pradžioje svečiai sugebėjo sumažinti deficitą (19:25), tačiau du Maksymo Korniienko tritaškiai bei L. Dendy baudų metimais netruko uteniškiams sugrąžinti vienuolikos taškų persvarą – 35:24. Sužaidus keturias minutes Lorenzo Williamsas buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai dar labiau nutolo – 40:26. Likus žaisti pustrečios minutės komandas skyrė šešiolika taškų (44:28), o prasidėjus paskutinei minutei „Juventus” ėmė triuškinti varžovus – 54:31. Visgi aidint finalinei ketvirčio sirenai L. Williamsas pataikė tritaškį iš aikštės vidurio ir sumažino „Lietkabelio” atsilikimą iki dvidešimties taškų – 34:54.
Vos prasidėjus trečiajam kėliniui „Lietkabelis” pelnė penkis taškus ir sumažino atsilikimą (39:54), bet Mindaugo Kupšo ir A. Šikšniaus metimai leido uteniškiams spurtuoti 8:0 ir vėl gerokai nutolti – 62:39. Likus žaisti tris minutes komandas ir toliau skyrė 23 taškai (67:44), o netrukus skirtumas dar labiau išaugo –71:46. Per likusį laiką situacija aikštelėje nepakito ir prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus” ir toliau solidžiai pirmavo – 75:50.
Ketvirtąjį kėlinį spurtu 9:0 pradėję svečiai po keturių iš eilės Donato Tarolio taškų vėl sugebėjo sumažinti deficitą (59:75), o įpusėjus kėliniui komandas jau skyrė tik keturiolika taškų – 77:63. Po M. Korniienko tritaškio likus žaisti keturias minutes „Juventus” vėl kiek padidino persvarą (82:66), o po L. Dendy tritaškio skirtumas vėl grįžo prie dvidešimties taškų ribos – 87:66. Per likusias pustrečios minutės niekas aikštelėje jau per daug nepakito ir Utenos ekipa iškovojo pergalę rezultatu 91:71.
„Juventus” ekipai 21 tašką pelnė LaRonas Dendy, 20 – Maksymas Korniienko, 17 – Anthony Irelandas, po 8 – Mindaugas Kupšas ir Arvydas Šikšnius, po 6 – Jonte Flowersas ir Simas Butertlevičius, 5 – Karolis Guščikas.
Svečių gretose išsiskyrė Adas Juškevičius ir Lorenzo Williamsas.

„Juventus” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.