„Juventus“ suklupo prieš Mursijos komandą

Tolimų varžovų metimų nesustabdžiusi Utenos „Juventus“ komanda gruodžio 5 dieną patyrė nesėkmę FIBA Čempionų lygos mače. Traumų ir ligų išretinti Žydrūno Urbono auklėtiniai namuose 83:93 (17:24, 18:27, 24:25, 24:17) neatsilaikė prieš Mursijos UCAM ekipą.

„Juventus“ šiame mače žaidė be Dovio Bičkauskio ir Kenny Gaineso, Arvydas Šikšnius rungtyniavo vos šešias, o Jonas Zakas – keturias minutes.

Dviem Brado Olesono tritaškiais prasidėjusiose rungtynėse svečiai iškart pabėgo į priekį (6:0), o sužaidus keturias minutes skirtumas jau pasiekė devynių taškų ribą – 11:2. Jonte Flowerso bei Anthony Irelando tritaškiai netruko sumažinti „Juventus” deficitą (8:11), bet iš toli tiksliai atakavę svečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 21:10. A. Irelando ir Mindaugo Kupšo atakos dar sykį leido priartėti aikštės šeimininkams, kurie po pirmųjų dešimties minučių atsiliko rezultatu 17:24.

Antrojo kėlinio pradžioje po galingo LaRono Dendy dėjimo iš viršaus skirtumas sumažėjo iki penkių taškų (21:26), o Simo Buterlevičiaus tritaškis leido uteniškiams dar labiau priartėti – 25:29. UCAM ekipa į tai atsakė spurtu 8:0 ir įpusėjus kėliniui Ž. Urbonas vėl buvo priverstas prašyti pasitarimo, nes svečių atotrūkis dar sykį tapo dviženklis – 37:25. Per likusį laiką „Juventus” klubui priartėti nepavyko ir įpusėjus mačui Mursijos klubas pirmavo 51:35.

Po dviejų J. Flowerso tritaškių aikštės šeimininkų viltys buvo kiek atgijusios (46:58), tačiau svečiai vėl spurtavo 9:2 ir dar sykį nutolo – 67:48. Likus žaisti dvi minutes Ž. Urbonas buvo nubaustas technine pražanga, o UCAM pranašumas pirma kartą viršijo dvidešimties taškų ribą – 76:54. Nors per likusį laiką uteniškiai pelnė penkis taškus be atsako, prieš lemiamas dešimt minučių UCAM ir toliau turėjo solidžią persvarą – 76:59.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes po Maksymo Korniienko dvitaškio skirtumas sumažėjo iki dvylikos taškų (68:80), bet likus žaisti keturias minutes B. Olesonas pataikė du tolimus metimus iš eilės (88:72). Prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei skirtumas tapo vienaženklis (79:88), bet J. Flowersas buvo nubaustas nesportine pražanga ir „Juventus” viltys išsigelbėti žlugo. Mursijos komanda iškovojo pergalę rezultatu 93:83.

„Juventus” komandai po 21 tašką pelnė Anthony Irelandas ir LaRonas Dendy, 13 – Jonte Flowersas, 11 – Karolis Guščikas, 3 – Simas Buterlevičius, po 2 – Maksymas Korniienko ir Arvydas Šikšnius.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Bradas Olesonas, Sadielis Rojas, Kavinas Tumba, Clevinas Hannah, Vitoras Benite bei Marcos Delia.

„Juventus“ inf., Vytauto Gimžausko nuotr.