„Juventus“ krepšininkai apkartino A. Sireikos sugrįžimą į Uteną

Simas Buterlevičius rungtyniavo be keitimo, Anthony Irelandas aikštelėje praleido beveik 39 minutes, o septyniese žaidusi Utenos „Juventus“ ekipa gruodžio 2 dieną savo aikštelėje 77:64 (19:8, 21:13, 14:25, 23:18) įveikė Šiaulių „Šiaulių“ klubą.

Prieš rungtynes „Juventus“ klubas ypatingai pagerbė pastaruosius dvejus metus Utenoje dirbusį, o dabar gimtajam „Šiaulių“ klubui vadovaujantį Antaną Sireiką. Pristatymo metu strategui buvo parodytas specialus vaizdo klipas bei įteikta simbolinė atminimo dovana.

Labai nerezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse sužaidus keturias minutes uteniškiai buvo priekyje 4:2, o įpusėjus kėliniui rezultatas tapo lygus – 6:6. S. Buterlevičiaus bei Karolio Guščiko metimai likus žaisti tris minutes padidino „Juventus“ pranašumą iki septynių taškų (15:8), o per likusį laiką aikštės šeimininkų persvara tapo dviženklė – 19:8.

Antrojo kėlinio pradžioje „Juventus“ surengė dar vieną spurtą 6:3 ir po galingo K. Guščiko dėjimo A. Sireika buvo priverstas prašyti pasitarimo, nes uteniškiai pabėgo į priekį – 25:11. Sužaidus keturias minutes skirtumas pasiekė šešiolikos taškų ribą (29:13), bet Armino Urbučio bei Evaldo Šaulio metimai sumažino šiauliečių deficitą – 21:31. „Juventus“ į tai atsakė savo spurtu 7:0 ir po Anthony Irelando metimų vėl pabėgo į priekį – 38:21. Per likusį laiką aikštės šeimininkai pelnė dar du taškus be atsako ir įpusėjus mačui pirmavo rezultatu 40:21.

Trečiajame kėlinyje sužaistus keturias minutes Jonte Flowersas tolimu metimu sugrąžino uteniškiams aštuoniolikos taškų persvarą (48:30), bet spurtu 10:0 atsakę šiauliečiai vėl priartėjo – 40:48. A. Irelando tritaškis sugrąžino uteniškiams dviženklę persvarą (51:40), o po Giedriui Stankevičiui skirtos nesportinės pražangos skirtumas dar šiek tiek paaugo – 53:40. Nors paskutinėmis kėlinio minutėmis vėl sėkmingiau žaidė šiauliečiai, prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus“ turėjo aštuonių taškų persvarą – 54:46.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje uteniškių jėgos ėmė sekti, o tuo pasinaudoję „Šiauliai“ sužaidus tris minutes sumažino deficitą iki trijų taškų – 53:56. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė keturi taškai (61:57), o po S. Buterlevičiaus dviejų baudų metimų išaugo iki šešių taškų – 63:57. Likus pustrečios minutės skirtumas vėl sugrįžo prie devynių taškų ribos (70:61), o po J. Flowerso tritaškio „Juventus“ pranašumas tapo dviženklis – 73:61. Per likusį laiką uteniškiai pranašumo neišbarstė ir iškovojo pergalę rezultatu 77:64.

Nugalėtojams 20 taškų pelnė Anthony Irelandas, 15 – Mindaugas Kupšas, 13 – Karolis Guščikas, 12 – Jonte Flowersas, 8 – LaRonas Dendy, 7 – Simas Buterlevičius, 2 – Maksymas Korniienko.

Svečių gretose išsiskyrė Laurynas Birutis, Evaldas Šaulys bei Arminas Urbutis.

„Juventus“ inf., Vytauto Gimžausko nuotr.