„Juventus“ užtikrintai nugalėjo svečius iš Alytaus

Įtikinamą pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ – LKL) čempionate iškovojo Utenos „Juventus“ klubas. Lapkričio 19 dieną paskutinėse rungtynėse prieš dviejų savaičių pertrauką Žydrūno Urbono auklėtiniai savo aikštelėje 92:79 (28:16, 24:18, 18:23, 22:22) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ komandą.

Šiose rungtynėse tik šešias minutes rungtyniavo „Juventus“ komandos vidurio puolėjas LaRonas Dendy, kuris rungtynių išvakarėse apsinuodijo maistu.

Mindaugo Kupšo ir Maksymo Korniienko tiksliais metimais prasidėjusiose rungtynėse uteniškiai pirmieji atitrūko (8:2), o sužaidus keturias minutes po Jonte Flowerso dvitaškio skirtumas pasiekė dviženklę ribą – 16:5. Įpusėjus kėliniui „Dzūkijos“ treneris buvo nubaustas technine pražanga, o šį epizodą keturiais taškais pavertęs Anthony Irelandas padidino uteniškių atotrūkį iki keturiolikos taškų – 22:8. Nors įsibėgėjęs Katinas Reinhardtas dzūkams pelnė aštuonis taškus, po pirmųjų dešimties minučių „Juventus“ toliau turėjo dviženklę persvarą – 28:16.

K. Reinhardto metimai antrojo kėlinio pradžioje leido svečiams kiek sumažinti atsilikimą (24:33), bet du Simo Buterlevičiaus tritaškiai vėl sugrąžino uteniškiams dvylikos taškų pranašumą – 38:26. Likus žaisti tris minutes skirtumas pasiekė šešiolikos taškų ribą (44:28), o A. Irelando tritaškių dėka įpusėjus kėliniui „Juventus“ pranašumas dar labiau išaugo –52:34.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui M. Kupšas ir Dovis Bičkauskis pirmą kartą padidino „Juventus“ pranašumą virš dvidešimties taškų ribos (57:36), tačiau Gedimino Navicko atakos vėl leido svečiams kiek sumažinti deficitą – 44:60. Likus pusketvirtos minutės komandas jau skyrė dvylika taškų (62:50), bet Arvydo Šikšniaus tritaškis vėl padėjo „Juventus“ nutolti – 67:52. Per likusį laiką skirtumas beveik nepakito, tad prieš lemiamas dešimt minučių uteniškiai buvo priekyje – 70:57.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes skirtumas vėl pasiekė septyniolikos taškų ribą (76:59), o netrukus sugrįžo prie dvidešimties –83:63. Per likusį laiką situacija aikštelėje jau nepakito, „Juventus“ užtikrintai išlaikė pranašumą iki pat susitikimo pabaigos ir iškovojo pergalę rezultatu 92:79.

Nugalėtojams 25 taškus pelnė Mindaugas Kupšas, 17 – Arvydas Šikšnius, 16 – Anthony Irelandas, 10 – Dovis Bičkauskis, 8 – Simas Buterlevičius, po 4 – Karolis Guščikas, Maksymas Korniienko ir Jonte Flowersas, po 2 – LaRonas Dendy ir Jonas Zakas.

„Dzūkijos“ gretose išsiskyrė Katinas Reinhardtas, Paulius Petrilevičius bei Gediminas Navickas.

„Juventus“ inf., Vytauto Ridiko ir Vytauto Gimžausko nuotr.