SportasVenose – futbolo genas
2017 rugsėjo 27, Trečiadienis 10:21

Venose – futbolo genas

Venose – futbolo genas

Philipas Atbashyanas – „Utenio" legionierius iš JAV, kalbantis anglų, rusų, ispanų, prancūzų kalbomis, laisvai bendraujantis bet kuria tema, universitete studijuojantis kinezioterapiją, sportiškas, o kartu inteligentiškas ir plačiai žiūrintis į pasaulį, kurį tikisi užkariauti žaisdamas futbolą.

Utenoje, kaip ir bet kurioje kitoje pasaulio vietoje, puikiai besijaučiantis ir pritampantis vaikinas pasakojo, kad jo tėvai iš Ukrainos emigravo į JAV devintame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, taigi, P. Atbashyanas gimė šioje šalyje ir yra Amerikos pilietis.
„Buvau pirmas mano šeimoje, kuris gimė Amerikoje, – pasakojo P. Atbashyanas. – Ukrainoje, kurioje gyvena nemažai giminaičių, man teko viešėti dvi savaites, tuo metu, kai rungtyniavau Baltarusijoje".
Tačiau atostogų ukrainietiškame kaime futbolininkas neleisdavo ir šią šalį pažįsta menkai. Namuose su tėvais P. Atbashyanas bendrauja rusų kalba, tačiau gimtąja kalba vadina anglų, nes didžiąją gyvenimo dalį su draugais, mokytojais ir kitais aplinkiniais kalbėjosi angliškai.
Futbolo treniruotes Brukline P. Atbashyanas lankyti pradėjo šešerių ir tvirtina, kad tai jam – daugiau nei žaidimas. Kaip pats sako – futbolas teka jo venomis: „Mano tėtis buvo profesionalus futbolininkas, dar gyvendamas Ukrainoje žaidė Čerkaso „Dnepro" komandoje. Futbolą žaidė ir mano senelis – tai jau yra mūsų kraujuje. Turiu dešimčia metų vyresnį brolį, tik jis žaidė krepšinį".
Futbolininkas prisiminė, kad kai buvo trejų metų, artimieji atliko testą: prieš berniuką išdėliojo keletą skirtingų kamuolių – futbolo, krepšinio, rankinio – ir stebėjo, kurį kamuolį vaikas pasirinks, spirs jį ar ims į rankas. P. Atbashyanas tuomet, nelaužydamas giminės tradicijų, pasirinko futbolo kamuolį.
„Futbolas Amerikoje nėra labai populiarus, o į profesionalią komandą patekti labai sunku. Lengviau išvažiuoti į Europą, patekti į kurios nors šalies aukščiausioje lygoje rungtyniaujantį profesionalų klubą, o iš ten į MLS – aukščiausiąją JAV profesionalų futbolo lygą, negu tikėtis, kad tave pastebės žaidžiant JAV universiteto komandoje",– dėstė žaidėjas.
Pirmą kartą iš Amerikos į Europą žaisti futbolo P. Atbashyanas išvyko būdamas 16 metų, o pirma jo stotele tapo Prancūzijos „Metz U19" komanda. „Po metų išvykau žaisti į Švediją, o vėliau – į Baltarusiją, kur ir futbolą žaidžiau, ir išmokau gerai kalbėti rusiškai",– pasakojo P. Atbashyanas, atskleidęs, kad kalbos mokytis jį paskatino širdis. Žaisdamas Baltarusijoje futbolininkas susipažino su mergina baltaruse, su kuria susitikinėja beveik metus.
Utenoje žaidėjas pirmą kartą apsilankė dar praėjusią žiemą, kai buvo pakviestas peržiūrai iš Rygos RTU klubo, kuriame tuomet žaidė. Šią vasarą P. Atbashyanas sulaukė kvietimo žaisti „Utenyje". Čia jis teigė radęs geriausias sąlygas augti ir tobulėti kaip žaidėjas.
Nuo vaikystės norėjęs būti profesionaliu futbolininku, neslėpdamas, kad, kaip ir daugelio žaidėjų, jo svajonė yra patekti į elitines futbolo komandas ir rungtyniauti pačiose aukščiausiose lygose, P. Atbashyanas pabrėžė, kad visuomet labai svarbu turėti „Planą B". Ir jis pats tokį turi – antrus metus JAV studijuoja kineziterapiją.
„Būti profesionaliu sportininku nėra lengva, negali atsipalaiduoti, turi visą laiką kontroliuoti save, net kai miegi. Būtina laikytis režimo, esi beveik kaip robotas: treniruotės, poilsis, maistas. O ir maistą sportininkai privalo kruopščiai atsirinkti, negalima kimšti kebabų, mėsainių, – savo kasdienybę atskleidė žaidėjas. – Tačiau man tai nesukelia nepatogumų, aš mėgstu daug ką, tiesiog stengiuosi, kad racione būtų pakankamai baltymų, mėsos, daržovių. Dieta sportininkui kone svarbiau nei sportas".
Mokslai ir studijos, pasak P. Atbashyano, padeda geriau suprasti ir laikytis būtinos dienotvarkės, pasirinkti teisingą mitybą, pažinti save, savo galimybes ir siekti geresnių rezultatų, o treniruotės ir rungtynės su „Utenio" komanda – nuosekliai eiti savo užsibrėžtų tikslų link.

Utenos „Utenio" inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kovo 8-ąją moteris sukvies futbolo šventė

  Kovo 8-oji – ypatinga diena Utenos futbolo bendruomenės mergaitėms ir moterims. Tądien Utenoje vyks išskirtinai moterims skirta šventė ir futbolo varžybos.

 • Merginos kuria futbolo istoriją

  Futbolo akademijos „Utenis“ merginos, ugdomos trenerio Arūno Rastenio, pildo naują klubo istorijos lapą.

 • Šventėje liejosi ir žaidimai, ir dovanos

  Į 2017 metų sezono uždarymo šventę „Šv. Kalėdų ir Naujų sezonų link“ susirinko visa „Utenos Utenio“ bendruomenė ir būrys svečių. Susirinkusiuosius sveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, perdavusi rajono mero Alvydo Katino linkėjimus ir pasidžiaugusi, kad klubo moto „Auginkime futbolo ateitį kartu“ puikiai atsispindi jo veikloje ir darbe su jaunaisiais futbolininkais.

 • Futbolo aikštelėje rungsis mamos ir tėčiai

  Gruodžio 14 dieną 18 val. Utenos daugiafunkciame sporto centre vyks jau tradicine tampanti futbolo šventė, skirta 2017 metų sezono uždarymui.

 • Mažvydas vejasi Ronaldo

  „Utenio“ akademijos auklėtiniui Mažvydui – aštuoneri. Futbole jam labiausiai patinka rungtynės, kuriose jo komanda laimi. Kada nors Mažvydas norėtų žaisti Madrido „Real“ komandoje, kaip ir jo mylimiausias žaidėjas Ronaldo. Uteniškis apgailestavo tik dėl vieno – kad kol jis užaugs, Ronaldo pasens.

 • Masinis futbolas Utenoje suvienijo kartas

  Rugsėjo 29 dieną, švenčiant Europos masinio futbolo savaitę Utenoje, futbolo aikštėse siautė įvairaus amžiaus merginos ir moterys. Jos žaidė futbolą Utenos „Utenio", Dauniškio bei Adolfo Šapokos gimnazijų stadionuose.

 • Futbolo pasaulyje: su kamuoliu – nuo vienerių

  „Utenio" gynėjas Aleksandras Levšinas jau antrus metus žaidžia Utenoje ir džiaugiasi, kad čia turi geras sąlygas augti. Šią vasarą pakviestas į U19 rinktinę jaunas žaidėjas tikisi gero pasirodymo Europos čempionato atrankoje ir sėkmingo „Uteniui" LFF A lygos sezono užbaigimo.

 • Kviečia į futbolo turnyrą

  Rugsėjo 8 dieną 16 val. merginos ir moterys kviečiamos į futbolo turnyrą (7x7) Utenio stadione.

 • Miesto stadionas atiteko „Uteniui“

  Rugpjūčio 31 dieną Utenos rajono savivaldybės taryba pritarė „Utenio" stadiono perdavimui pagal panaudos sutartį metams valdyti, naudoti ir disponuoto futbolo klubui „Utenos Utenis".

 • Šeimos gyvenimas – futbolo ritmu

  Aštuonmetis uteniškis Simonas Vinčiūnas futbolo treniruotes „Utenio" futbolo akademijoje lankys jau trečius metus, o per šį laiką visos jo šeimos gyvenimas ėmė suktis aplink kamuolį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2520
Vakar apsilankė:10934
Šią savaitę apsilankė:55193
Šį mėnesį apsilankė:202331
Viso (nuo 2015-02-16):7767945
Šiuo metu naršo:
117
2018-03-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!