SportasPo įtemptos kovos „Utenis“ nusileido Vilniaus „Žalgiriui“
2017 rugsėjo 21, Ketvirtadienis 08:44

Po įtemptos kovos „Utenis“ nusileido Vilniaus „Žalgiriui“

• 14 foto

Penktojo A lygos čempionų titulo link artėjantis Vilniaus „Žalgiris“ rugsėjo 20 dieną iškovojo dar vieną pergalę prieš Utenos „Utenio“ komandą. 25 turo rungtynėse svečiuose čempionai uteniškius palaužė rezultatu 2:1.

Rungtynės prasidėjo energingomis vilniečių atakomis ir bandymais anksti pelnyti įvartį. Utenos komanda tą šturmą atlaikė, tačiau šeimininkams porą kartų šypsojosi sėkmė. 17 minutę Donovanas Slijngardas įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko perdavimą Bahrudinui Atajičiui taip, kad šiam beliko nukreipti kamuolį į vartus. Tačiau bosnis smūgiavo virš vartų. Po minutės jau B. Atajičius pasiuntė kamuolį laisvam buvusiam Elivelto, vis tik brazilas akimirką pavėlavo prie kamuolio nespėjo.

Kėlinio viduryje „Utenio" futbolininkai atkuto ir patys ėmė grasinti varžovų vartams, į žaidimą teko įsitraukti iki tol nuobodžiavusiam „Žalgirio" vartininkui Armantui Vitkauskui.
Vis tik sužaidus 30 minučių uteniškiai praleido įvartį. Po gynėjų klaidos Elivelto perdavė kamuolį prie vartų buvusiam B. Atajičiui, kuris šį kartą neprašovė – 0:1. Baigiantis kėliniui dar vieną progą iššvaistė Elivelto, iš arti mušęs virš vartų.
Antro kėlinio pradžioje „Utenis" galėjo išsiveržti į priekį. 52 minutę kamuolys baudos aikštelėje atšoko laisvam buvusiam Johnui Hernandezui, vis tik futbolininkas iš Kolumbijos nepataikė į vartus.
Netrukus aikštėje užvirė emocijos ir įsikarščiavusių abiejų komandų futbolininkų aistras teisėjas Gediminas Mažeika ėmė malšinti rodydamas korteles, o „Utenio" trenerio Davido Campanos asistentą Carlosą Perezą už emocingą elgesį netgi išvarė į tribūnas.
Vėliau neatlaikė Manto Kuklio nervai. 65 minutę žalgirietis šiurkščiai prasižengė prieš J. Hernandezą ir buvo nubaustas antra geltona kortele.
Vis tik žaisdami mažumoje čempionai sugebėjo įmušti antrą įvartį. 76 minutę serbas Matija Ljujičius po individualaus prasiveržimo nestipriu, bet tiksliu smūgiu nukreipė kamuolį į apatinį vartų kampą. Tačiau po dviejų minučių labai panašiu įvarčiu atsakė Carlosas Carrasco, tik ispanas smūgiavo iš toliau - 1:2.
Paskutinėmis minutėmis „Utenis" bandė išplėšti lygiąsias, bet „Žalgirio" futbolininkai ramiai apsigindavo ir lėtindami žaidimo spartą, išsaugojo pergalingą rezultatą.

Utenos „Utenio" inf., Vytauto Gimžausko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

• Paskui svajones – į Uteną

Siekdami savo svajonių Pijus ir Gabrielius Petuchovai atvažiavo į Uteną iš Kupiškio rajone esančio Skapiškio miestelio ir, norėdami treniruotis „Utenyje", mokosi ne tik futbolo paslapčių, bet ir gyventi savarankiškai.

• „Utenis“ sieks sustabdyti „Trakus“

Šiandien „Utenio" laukia akistata su antroje LFF A lygos turnyro lentelės vietoje įsitvirtinusia ir puikiai Europos lygoje pasirodžiusia „Trakų" komanda. Pralaimėjimo skonį A lygoje beužmirštantys „Trakai" paskutinį kartą gegužės 3 dieną krito būtent Utenoje. „Utenis" su „Trakais" šį sezoną jau buvo susitikę tris kartus. Vieną kartą pergalę šventė uteniškiai, du kartus – trakiškiai.

• Meilė futbolui – visam gyvenimui

Futbolas, mūsų šalyje dar neseniai vadintas vyriška sporto šaka, jau keletą metų sparčiai populiarėja tarp moterų. Tai patvirtina ir Utenos „Utenio" futbolo akademijos merginos, energingai spardančios kamuolį stadione, dalyvaujančios įvairiuose futbolo turnyruose ir svajojančios debiutuoti LFF moterų I lygoje, o gal net būti pakviestos į rinktinę.

• „Utenio“ laukia akistata su „Stumbru“

Utenos „Utenis" A lygos XX turo mače namuose priims Kauno „Stumbro" komandą. Šį sezoną komandos buvo susitikusios du kartus, tačiau abi dvikovos baigėsi lygiosiomis. Kaip baigsis trečiasis susitikimas paaiškės jau šiandien.

• Brangiausias A lygos žaidėjas – „Utenyje“

Utenos „Utenio" saugas Johnas Hernandezas, kaip skelbia transfermarkt.com, yra brangiausias A lygos žaidėjas. Jo vertė – 700 tūkst. Eurų.

• „Utenis“ – Ispanijos spaudoje

„Utenio" pavadinimą jau žino ir Ispanijos futbolo gerbėjai bei šia sporto šaka besidomintys – apie Utenos miesto futbolo klubą parašė didžiausias Ispanijoje sporto leidinys.

• Futbolo aikštelėje uteniškiai palaužė „Kauno Žalgirį“

Utenos „Utenio“ ekipa atidėtose A lygos pirmojo turo rungtynėse įveikė „Kauno Žalgirio" futbolininkus 1:0 ir įsitaisė penktoje turnyrinės lentelės vietoje.

• Istorinė pergalė prieš čempionus

Utenos „Utenio" futbolininkai įspūdingai pradėjo A lygos čempionatą nugalėdami Vilniaus „Žalgirio" komandą. Staigmena čempionams ir lemtingas Edvino Baniulio įvartis – taip intriguojančiai baigėsi antrasis A lygos čempionato turas. Pirmajame kėlinyje įgytas pranašumas atvedė Utenos „Utenį" į pergalę. Rungtynės Vilniuje baigėsi rezultatu 1:0 svečių naudai.

• 2016-ieji: išbandymų, duobių ir atradimų sezonas

„Utenio“ strategas ukrainietis Olehas Boičišinas 2016 metų komandos sezoną vertina keturiais balais iš penkių. „Utenis“ 2016 metų sezoną baigė įgyvendinęs savo svarbiausią tikslą – išsaugojęs vietą „SMScredit.lt A lygoje“.

• Svečiai iš Vilniaus patiesė uteniškius

Praėjusio šeštadienio vakarą sostinės Vilniaus futbolo klubo „Žalgiris“ komanda Utenoje vykusiame 18-ojo turo susitikime po atkaklios kovos rezultatu 4:2 privertė pasiduoti Utenos „Utenį“. Pagirtinai kovojęs ir du kartus pirmavęs „Utenis“ turėjo pripažinti čempionų pranašumą skirtumu 2:4.