SportasPaskui svajones – į Uteną
2017 rugpjūčio 17, Ketvirtadienis 18:21

Paskui svajones – į Uteną

Paskui svajones – į Uteną

Siekdami savo svajonių Pijus ir Gabrielius Petuchovai atvažiavo į Uteną iš Kupiškio rajone esančio Skapiškio miestelio ir, norėdami treniruotis „Utenyje", mokosi ne tik futbolo paslapčių, bet ir gyventi savarankiškai.

Gabrielius prisiminė, kad futbolą žaisti pradėjo kieme, su kaimynais ir pusbroliais. Pradėjęs lankyti mokyklos futbolo būrelį dalyvaudavo tarpmokyklinėse varžybose. Kai viename turnyre „Utenio" futbolo akademijos treneris Almantas Bražėnas jį pakvietė prisijungti prie uteniškių, vaikinas nedvejodamas pasinaudojo šia galimybe.

„Čia galiu tobulėti, labai skiriasi treniruočių lygis – „Utenyje" jis nepalyginamai aukštesnis, –sakė Gabrielius. – Man tai buvo didelis žingsnis į priekį, esu dėkingas savo pirmam treneriui Vytautui Starkui, kurio dėka ir buvau pakviestas į Uteną."
A. Bražėnas pasakojo, kad porą pirmųjų metų vaiką tėtis vežiojo iš Skapiškio ir jis dalyvaudavo tik varžybose, tačiau buvo juntamas bendrų su komanda treniruočių trūkumas. Tuomet klubas pasiūlė Gabrieliui apsigyventi Utenoje, kur jis galėtų treniruotis ir mokytis. Pamatę, kad sūnui puikiai sekasi gyventi savarankiškai, tėvai po metų į Uteną išleido ir A. Bražėno globai patikėjo ir jaunėlį Pijų, kurį treneris, pastebėjęs, kad ir jis gabumais išsiskiria aikštėje tarp bendraamžių, pakvietė į savo komandą.
Rugsėjo 1 dieną Utenos Dauniškio gimnazijos slenkstį peržengsiantis septyniolikmetis Gabrielius tvirtino, kad ir mokykloje jam sekasi gerai, mėgstamiausi dalykai – geografija bei fizika. Nors vaikino tikslas tapti profesionaliu futbolininku, jis ketina studijuoti, įgyti išsilavinimą ir tapti treneriu.
Vaikinų tėtis Žydrūnas Petuchovas sakė, kad džiaugiasi sūnumis ir palaiko juos, visa šeima dažnai apsilanko, atvažiuoja į varžybas,stengiasi padėti savo berniukams siekti svajonių. Todėl, nors nerimo buvo, ryžosi juos išleisti savarankiškai gyventi Utenoje. Dabar, matydami, kad vaikams tai puikiai sekasi, jaučiasi ramiau.
Gabrielius pripažino, kad sunkesni buvo pirmi metai, kai likęs vienas labai pasiilgdavo tėvų ir dvynės sesers. Tačiau dabar Utenoje gyvena kartu su broliu, kuriuo rūpinasi, padeda jaunėliui paruošti pamokas, gamina maistą. „Daug ką jau moku pagaminti, arba paskambinu mamai ir ji telefonu pasako kaip ir ką turiu daryti", – juokėsi Gabrielius.
Pijus sakė, kad, nors iš pradžių be tėvų susiorientuoti naujoje aplinkoje buvo labai sunku, dabar Utenoje jau apsiprato, susirado daug naujų draugų. Į septintą klasę eisiantis netrukus tryliktą gimtadienį švęsiantis vaikinas atskleidė, kad stengiasi mokytis, nes, jei apleis pamokas, tėvai gali liepti krautis daiktus ir grįžti namo, kur siekti savo svajonių būtų sunku.
Pijaus idealas – Isco Alarcon, žaidžiantis Madrido „Real" komandoje, o svajonėse – platesni vandenys. Berniukas norėtų ateityje tapti futbolo žvaigžde, nesvarbu kurioje šalyje ar komandoje žaistų.
A. Bražėnas šiuo metu treniruoja Pijų, tačiau buvo ir pirmasis Gabrieliaus treneris Utenoje. „Pažinojau berniuką tuo metu treniravusį V. Starkų , kuris, pastebėjęs perspektyvų vaiką, man pasiūlė jį pasikviesti į Uteną. Gabrielius buvo įdomus vaikas, išsiskyrė savo judesiais, buvo greitas, staigus, vikrus, techniškas. – sakė A. Bražėnas. – Tokiomis pačiomis savybėmis pasižymi ir Pijus, kuris per metus, praleistus Utenoje, padarė didžiulę pažangą ir šiuo metu yra tikras komandos lyderis."
Šiuo metu Gabrielius, treniruojams Egidijaus Varno, žaidžia „Utenis B" komandoje. Treneris pastebėjo, kad vaikinas yra darbštus, stengiasi treniruotėse, o paskutinėse rungtynėse su Tauragės „Tauro" komanda pelnė įvartį.
„Žaisdamas „Utenio B" komandoje turiu galimybę tobulėti, nes žaidžame su pajėgiomis komandomis, su kuriomis rungtyniauti neturėčiau galimybės, jei būčiau likęs namuose, – džiaugėsi Gabrielius. – Šiuo metu stengiuosi adaptuotis iš vaikų futbolo į vyrų. Nėra lengva, bet tai verčia tobulėti. Visuomet naudingiau yra stengtis pasiekti tuos, kurie yra aukščiau, negu būti pirmam tarp silpnesnių."

Utenos „Utenio" inf. ir nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje sąskaitos už sausio mėnesį suvartotą šilumą mažesnės nei pernai

  2018 m. sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra Utenoje buvo –1,9 °C. Šių metų sausio mėnuo buvo dviem laipsniais šiltesnis nei 2017 metais (–3,9 °C) ir 2,8 °C šaltesnis nei praeitų metų gruodžio mėnuo (0,9 °C). Šilumos kaina ir sausio mėnesį Utenoje buvo pati mažiausia visoje Lietuvoje – 4,35 Eur ct už kWh (su 9 proc. PVM). Tai 23 proc. mažesnė nei vidutinė šilumos kaina Lietuvoje apskritai (5,65 Eur ct už kWh) ir 3,5 proc. mažesnė nei 2017 m. sausio mėnesį Utenoje (4,51 Eur ct už kWh).

 • Merginos kuria futbolo istoriją

  Futbolo akademijos „Utenis“ merginos, ugdomos trenerio Arūno Rastenio, pildo naują klubo istorijos lapą.

 • „Utenio“ vairas – E. Varno rankose

  Edijus Varnas, tris sezonus treniravęs „Utenis“ B komandą, nuo šiol taps vyriausiuoju „Utenio“ treneriu.

 • 85-eri „Utenio“ istorijos metai: žvilgsnis į praeitį

  Prieš 85 metus, sausio 16 dieną, buvo įkurtas „Utenio“ klubas. Klubo istorija, kaip knygoje „Ąžuolo šaknys“ rašė istorikas Gediminas Kalinauskas, prasidėjo 1933 metais, sausio 16 dieną, kai Utenos apskrities viršininko raštinėje buvo įregistruotas „Utenio“ klubas, kurio iniciatyva suburta futbolo komanda „Utenis“.

 • Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį pasveikino ir naujieji uteniškiai

  Šių metų pradžioje gimę vaikai – ypatingi, nes savo riksmu pirmieji pasveikino Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Tiesa, sausio 1-ą Utenos ligoninės Chirurgijos klinikos Akušerijos ir ginekologijos sektoriuje gimė tik viena mergaitė, antras naujagimis – berniukas – į šį pasaulį pasibeldė sausio 2 dieną. Įdomu, kad 2017 metais pirmoji pasaulį išvydo taip pat mergaitė iš Saldutiškio seniūnijos. Šiltame ir jaukiame glėbyje įsitaisę mažieji uteniškiai kol kas džiaugiasi mamų draugija ir verksmu protestą išreiškia tik išalkę. Šio sektoriaus darbuotojai gali pasidžiaugti, kad praėję metai buvo itin derlingi – priimti 325 gimdymai (2015 m. – 269, 2016 m. – 298). Gydytojų teigimu, belieka tikėtis, jog šiemet vaikučių derlius bus dar didesnis – ar gali būti geresnė dovana mūsų šaliai gimtadienio proga.

 • Po reformos Utenos apylinkės teismas liks

  Nuo sausio 1 dienos Lietuvoje mažėja apylinkių ir apygardų administracinių teismų skaičius. Šiuo metu esantys 49 apylinkių teismai jungiami paliekant 12 apylinkių teismų. Po reformos liks Vilniaus miesto, Vilniaus regiono, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Plungės, Tauragės, Telšių ir Utenos apylinkių teismai.

 • A. Katinas: „Stengiamės vienadienių projektų nekurti“

  „Investuodami Utenoje, jaučiame pareigą statyti ir kurti visam regionui“, – sakė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. Utena gali pasigirti senomis sporto tradicijomis. Čia gimė ir savo sportinės karjeros pirmuosius žingsnius žengė tokios Lietuvos sporto žvaigždės kaip dviratininkė Simona Krupeckaitė, susižėrusi daugybę apdovanojimų pasaulyje ir Europoje, Jonas Valančiūnas, šiandien rungtyniaujantis stipriausioje krepšinio lygoje NBA, daug kitų žinomų atletų.

 • Ar žinote, kiek kalorijų per dieną reikia suvartoti vaikui?

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad siekiant gerinti vaikų mitybą bei užtikrinti jos pilnavertiškumą, nuo 2018 m. sausio 1 dienos įsigaliojo naujos rekomenduojamos paros maistinių medžiagų ir energijos normos.

 • Pabėgėlių vaikai švenčia Kalėdas kartu su lietuvių atžalomis

  Valstybės tarnybos departamentas kartu su Vilniaus arkivyskupijos „Caritu“  pakvietė keliolika vaikų iš Lietuvoje gyvenančių pabėgėlių šeimų į kalėdinę šventę „Lėlės“ teatre. Šventėje kartu su vaikais iš Ukrainos, Sirijos, Afganistano, Eritrėjos dalyvavo ir departamento darbuotojų atžalos.

 • Z. Komaras grįžo į „Utenį“

  Sveikatingumo centre „Utenis“ neseniai pradėjo dirbti į Uteną grįžęs Zigmundas Komaras. Nuo „Utenos Utenio“ atsikūrimo pradžios klube dirbęs kineziterapeutas Zigmundas Komaras porą pastarųjų metų praleido keliaudamas po užsienio šalis ir dirbdamas su kitų šalių sportininkais. Tačiau specialistas atskleidė, kad, nors praplėtė akiratį, įgijo daugiau profesinės patirties, visuomet žinojo, kad grįš į Uteną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2233
Vakar apsilankė:5931
Šią savaitę apsilankė:47126
Šį mėnesį apsilankė:174527
Viso (nuo 2015-02-16):7538925
Šiuo metu naršo:
66
2018-02-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!