Plaukimo maratone nugalėjo kauniečiai

Šeštadienį (rugpjūčio 12 d.) Sudeikiuose vyko 9-asis tarptautinis plaukimo maratonas „Sudeikiai 2017″. Šios vasaros karščio rekordus viršijusią dieną paplūdimys buvo gausus ne tik maratono dalyvių, bet ir poilsiautojų. Vieni čia varžėsi, kiti gelbėjosi nuo kaitrios saulės.

Šiais metais maratone dalyvavo apie 80 dalyvių. Vieni plaukė 5 km ilgio atstumą, kiti – 2,5 km. 300 m plaukė du senjorai. Ilgąją maratono distanciją pasiryžo įveikti 13 plaukikų. Pirmas atplaukė ir aukso medalį iškovojo kaunietis Dapkus Grantas. 2,5 km distanciją pirmas įveikė Gedvydas Masiulis iš Kauno.
Maratone dalyvavo du uteniškiai. Agnė Sorokaitė plaukė 2,5 km. 18–24 metų amžiaus grupėje ji liko antra, atplaukusi per 35.22,4 min. Tarp 2,5 km plaukusių moterų ji užėmė trečią vietą. Arnas Bulka taip pat plaukė 2,5 km. Vaikinų iki 17 metų amžiaus grupėje jis liko penktas, distanciją įveikęs per 49.00,3 min. Tarp 2,5 km plaukusių vyrų jis atsidūrė 30 vietoje.
Maratono dalyvių saugumu rūpinosi čia pat budėję medikai bei ugniagesiai gelbėtojai. Viešąją tvarką užtikrino Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai. Po ilgo ir varginančio plaukimo maratono dalyviai, Sudeikių seniūnijos seniūno Virgilijaus Gaižausko kvietimu, vaišinosi čia pat virta gardžia žuviene.