Sportas„Utenis“ – Ispanijos spaudoje
2017 rugpjūčio 01, Antradienis 11:23

„Utenis“ – Ispanijos spaudoje

„Utenis“ – Ispanijos spaudoje

„Utenio" pavadinimą jau žino ir Ispanijos futbolo gerbėjai bei šia sporto šaka besidomintys – apie Utenos miesto futbolo klubą parašė didžiausias Ispanijoje sporto leidinys.

„Marca" yra Ispanijos nacionalinis kasdieninis sporto laikraštis, priklausantis „Unidad Editorial" . Laikraštis daugiausia dėmesio skiria futbolui, visų pirma Madrido „Real" , „Atletico" ir „Rayo Vallecano" kasdienei veiklai. Kasdien skaitytojų skaičius viršija 2,5 mln.
Visą puslapį uteniškiams skyręs leidinys straipsnyje „Lietuvos komanda kalba ispaniškai" pristatė „Utenį" ir jame žaidžiančių ispanų futbolininkų bei vyriausiojo trenerio Davido Campanos įspūdžius apie mūsų šalį bei miestą. Ispanai leidiniui teigė esantys laimingi galėdami žaisti „Utenyje", nors lietuviškas futbolas gerokai skiriasi nuo gilias tradicijas ir mokyklą turinčio ispaniškojo. Treneris akcentavo uteniškių pasitikėjimą ir tikėjimą juo, jo priimamais sprendimais ir sakė padarysiąs viską, kad tą pasitikėjimą pateisintų. „Aš padėjau viską ant stalo: atsivežiau į Uteną savo šeimą, pasinaudojau savo pažintimis ir kontaktais Malagoje ir dirbu negailėdamas jėgų."
D. Campana į „Utenį" neseniai pasikvietė žaidėjų, kuriuos pats puikiai pažįsta ir ne kartą gyvai stebėjo jų žaidimą bei sekė progresą. Pasak trenerio, galima kviestis žaidėjus vien remiantis statistika ir filmuota medžiaga, tačiau tai – lyg katės maiše pirkimas. „Ispanija yra didelė šalis, turinti daug puikiai žaidžiančių futbolininkų ne tik „Real" ar „Atletico" komandoje, taip pat gilias futbolo tradicijas bei jų rengimo sistemas. Lietuvoje – atvirkščiai, futbolo komandų yra daugiau nei gerai žaidžiančių futbolininkų, natūralu, kad jie yra kviečiami iš kitų šalių."
D. Campana sakė besidžiaugiantis matydamas, kaip kiekvieną dieną Utenoje situacija keičiasi, tačiau, dirbdamas lietuviškame klube, problemų tiek savo komandoje, tiek Lietuvos futbole mato daug. Lietuvoje yra daug žaidėjų iš Rytų šalių, tokių kaip Rusija ar Baltarusija, sudarančių žaidėjų daugumą komandose, tačiau ten futbolas pernelyg skiriasi ne tik nuo ispaniško ar prancūziško, tačiau ir nuo lietuviško. Todėl, „Utenio" trenerio manymu, reikia priimti sprendimus, leisiančius ne vien subalansuoti komandą, pagerinti jos žaidimą, bet ir išnaudoti siūlomą patirtį bei žinias. D. Campana lietuvių futbolininkų žaidime pasigenda ne tik meistriškumo, tačiau ir energijos bei ambicijų. „Futbolas turi džiuginti, – sakė „Utenio" treneris. – Tam reikia gražaus žaidimo ir pergalių. Tačiau dabar, paklausus jaunimą treniruojančių trenerių, kiek jaunų žaidėjų ateityje galėtų prisijungti prie „Utenio", sulaukiu atsakymo, kad vos vienas. Vadinasi reikia dirbti ne tik pagrindinėje komandoje, tačiau ir futbolo mokykloje."

„Utenio" inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • A. Skarbalius įvertino „Utenio“ darbą

  Futbolo klubo „Utenos Utenis“ konsultantas sporto klausimais Aurelijus Skarbalius susitiko su visais klubo treneriais, atliko analizę ir įvertinimą.

 • Futbolo klube – permainos

  Kovo 30 dieną vykusiame visuotiniame futbolo klubo „Utenos Utenis“ dalininkų susirinkime pritarta naujos sudėties klubo valdybai ir naujo klubo direktoriaus skyrimui.

 • Fiestoje – linksmybės ir palydėtuvės

  Kovo 24 dieną, šeštadienį, Utenio stadione vyks antroji „Utenio“ futbolo fiesta, kurioje ir vėl netrūks smagių veiklų, įdomių atrakcijų ir pakilių emocijų.

 • Aiškėja „Utenio“ komandos dėlionė

  Artėjant naujo LFF I lygos sezono startui „Utenio“ vyriausiasis treneris Egidijus Varnas pristatė savo komandą. Pasitinkant sezoną futbolo klubo „Utenos Utenis“ valdyba komandai iškėlė tikslą būti tarp šešių pajėgiausių Pirmos lygos komandų. Šį tikslą įgyvendindamas klubas sieks, kad „Utenyje“ būtų suteikta galimybė atsiskleisti jauniems Lietuvos futbolininkams, turintiems noro ir potencialo žaisti bei tobulėti.

 • „Utenio“ gretose – Mantas Savėnas

  Futbolo klubas „Utenos Utenis“ pasirašė sutartį iki sezono pabaigos su Mantu Savėnu, jis talkins „Utenio“ treneriui Egidijui Varnui.

 • „Utenio“ vairas – E. Varno rankose

  Edijus Varnas, tris sezonus treniravęs „Utenis“ B komandą, nuo šiol taps vyriausiuoju „Utenio“ treneriu.

 • 85-eri „Utenio“ istorijos metai: žvilgsnis į praeitį

  Prieš 85 metus, sausio 16 dieną, buvo įkurtas „Utenio“ klubas. Klubo istorija, kaip knygoje „Ąžuolo šaknys“ rašė istorikas Gediminas Kalinauskas, prasidėjo 1933 metais, sausio 16 dieną, kai Utenos apskrities viršininko raštinėje buvo įregistruotas „Utenio“ klubas, kurio iniciatyva suburta futbolo komanda „Utenis“.

 • A. Katinas: „Stengiamės vienadienių projektų nekurti“

  „Investuodami Utenoje, jaučiame pareigą statyti ir kurti visam regionui“, – sakė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. Utena gali pasigirti senomis sporto tradicijomis. Čia gimė ir savo sportinės karjeros pirmuosius žingsnius žengė tokios Lietuvos sporto žvaigždės kaip dviratininkė Simona Krupeckaitė, susižėrusi daugybę apdovanojimų pasaulyje ir Europoje, Jonas Valančiūnas, šiandien rungtyniaujantis stipriausioje krepšinio lygoje NBA, daug kitų žinomų atletų.

 • Z. Komaras grįžo į „Utenį“

  Sveikatingumo centre „Utenis“ neseniai pradėjo dirbti į Uteną grįžęs Zigmundas Komaras. Nuo „Utenos Utenio“ atsikūrimo pradžios klube dirbęs kineziterapeutas Zigmundas Komaras porą pastarųjų metų praleido keliaudamas po užsienio šalis ir dirbdamas su kitų šalių sportininkais. Tačiau specialistas atskleidė, kad, nors praplėtė akiratį, įgijo daugiau profesinės patirties, visuomet žinojo, kad grįš į Uteną.

 • „Utenis“ traukiasi iš A lygos arba „Utenis“ nebenori būti donoras

  A lyga buvo naudinga „Utenos Uteniui“, tačiau šiuo metu ji yra finansinė našta klubui, trukdanti jam vystytis, augti ir siekti savo tikslų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:604
Vakar apsilankė:4170
Šią savaitę apsilankė:18507
Šį mėnesį apsilankė:47274
Viso (nuo 2015-02-16):9310236
Šiuo metu naršo:
53
2018-12-14
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!