Utenos krašto kūrėja Zita Indriūnienė
2015 gruodžio 10, Ketvirtadienis 12:30

Utenos krašto kūrėja Zita Indriūnienė

Utenos krašto kūrėja Zita Indriūnienė
 • 7 foto

Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su tautodailininke ZITA INDRIŪNIENE. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiai Utenos krašto kūrėjai iki gruodžio 20 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

Utenos vaikų lopšelyje–darželyje „Saulutė" direktore dirbanti Zita Indriūnienė turi ir kitas pareigas – ji yra Tautodailininkų klubo „Svirnas“ vadovė. Tačiau laiko atrandanti ir maloniai veiklai: kuria šiaudinius sodus, o savo patirtį noriai perduoda tiems, kurie nori to išmokti.
Nuo 1996 metų Z. Indriūnienė dalyvauja kiekvienais metais Utenos kraštotyros muziejuje organizuojamose tautodailės darbų parodose, yra dalyvausi Rokiškio muziejuje organizuotoje prakartėlių parodoje, organizavo pynimo iš šiaudų mokymus, surengė mokymų metu pagamintų darbų parodas.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

 

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image Indriuniene_Zita .jpg
 • Click to enlarge image Zita Indriuniene 2.jpg
 • Click to enlarge image Zita Indriuniene 3.jpg
 • Click to enlarge image Zita Indriuniene 4.jpg
 • Click to enlarge image Zita Indriuniene 5.jpg
 • Click to enlarge image Zita Indriuniene 6.jpg
 • Click to enlarge image Zita Indriuniene1.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tautodailininkę Birutę Valiukienę labiausiai gundo naujovės

  Utenoje gyvenanti tautodailininkė Birutė Valiukienė savo kasdienybę leidžia tarp rankdarbių. Daugiabučio namo balkone įsirengusi dirbtuvėles moteris panyra į kūrybinį procesą ir, kaip ji pati sako, viską gyvenime užmirštanti. „Aplink mane niekas nebeegzistuoja: nei telefoniniai skambučiai, nei kiti kasdieniai rūpesčiai“, – taip savo aistrą menui ir kūrybai išreiškė B. Valiukienė. Ji kūrybinį džiaugsmą atrado maždaug prieš 20 metų ir iki šiolei jos rankose gimta įvairiausi rankdarbiai – nuo odos dirbinių, įmantriai dekoruotų drobinių maišelių iki karpiniais papuoštų atvirukų.

 • Tautodailininkė su trenksmu paminėjo savo jubiliejų

  Šiandien, sausio 19 dieną, Utenos kraštotyros muziejuje atidaryta jubiliejinė tautodailininkės Genovaitės Adiklienės tapybos darbų paroda.

 • Savo kūrybos be žirgų neįsivaizduojanti Jolita Levčenkienė: „Jodinėjau pirmą ir paskutinį kartą“

  Utenoje gyvenanti tautodailininkė, kuriai prieš penkerius metus buvo suteiktas meno kūrėjo statusas, Jolita Levčenkienė (Gradauskaitė) pirmą personalinę parodą surengė 2007-aisiais. Šiandien menininkės, tapančios paveikslus ant drobės, mezgančios riešines, kuriančios keramikos dirbinius bei sutažo papuošalus, kraityje jų – kelios dešimtys. Šventiniam maratonui intensyviai besirengianti meno kūrėja, daugelyje savo darbų vaizduojanti, jos įsitikinimu, tobuliausią gyvūną (žirgą), „Utenos dienai" atskleidė, kad didžiausiu įvertinimu laiko ne padėkas ar apdovanojimus, o žmones, kurie žavisi jos kūryba.

 • Šiaudų sodų vėrėja Z. Indriūnienė: „Man gražiausia šiaudinukais puošta eglė“

  Nuo seno tikima, kad šiaudiniai sodai apsaugo namus nuo nelaimių, tad mūsų protėviai juos visuomet kabindavo pačioje garbingiausioje namų vietoje – virš stalo, prie kurio susėsdavo visa šeima. Tačiau laikui bėgant keitėsi ir tradicijos, todėl šiaudų sodų vėrėjai pastebi tai, kad šiais sodais imta puošti erdvias laiptines, koridorius, o neretai juos galima pamatyti ir pirtelės vidų padabinus.
  Tautodailininkė Zita Indriūnienė, vadovaujanti Utenos vaikų lopšeliui–darželiui „Saulutė", kadaise susirgusi šiaudų vėrimo liga, atrodo, visai nenori nuo jos išgyti, o savo laisvą laiką praskaidrina į rankas paėmusi trapų šiaudą, iš kurio gimsta tikri šiaudiniai stebuklai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5522
Vakar apsilankė:20390
Šią savaitę apsilankė:150227
Šį mėnesį apsilankė:407681
Viso (nuo 2015-02-16):13035612
Šiuo metu naršo:
182
2020-03-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!