„Misija Sibiras“ atskleidė, kur vyks šių metų ekspedicija
Lietuva„Misija Sibiras“ atskleidė, kur vyks šių metų ekspedicija
2017 gegužės 15, Pirmadienis 08:53

„Misija Sibiras“ atskleidė, kur vyks šių metų ekspedicija

„Misija Sibiras“ atskleidė, kur vyks šių metų ekspedicija

Paskutines atrankos į 2017 m. ekspediciją dienas skaičiuojantis projektas „Misija Sibiras" skelbia, kur šiemet tvarkys kapines bei ieškos gyvosios mūsų šalies istorijos apraiškų. Po ilgo ir atsakingo ekspedicijos maršruto planavimo šiemet buvo nuspręsta vykti į Irkutsko sritį, kur sovietų represijų laikotarpiu buvo ištremta daugiau nei 12 000 lietuvių.

Pati Irkutsko sritis yra be galo didelė – joje tilptų beveik 12 Lietuvų, todėl natūralu, kad per dvi savaites truksiančią ekspediciją visų srityje esančių kapinių sutvarkyti nepavyks. Šiuo metu planuojama, kad „Misija Sibiras'17" vyks lietuvių kapinėse Nižneudinsko ir Tulunsko rajonuose. Jeigu paaiškės, jog visas kapinaites įmanoma pasiekti, o atšiauri Sibiro gamta dar galutinai nepasiglemžė kryžių, dalyvių lauktų iššūkiai net 15 skirtingų kapinaičių. Nors abu rajonai yra pakankamai patogioje vietoje, nes įsikūrę šalia Transsibiro geležinkelio, tačiau į kapinaites, esančias netoli vienas kitų, dalyviams teks žygiuoti pėsčiomis. Tam būsimus ekspedicijos dalyvius paruoš bandomasis žygis, kurio dalyviai paaiškės kitos savaitės pabaigoje.
„Kasmet mes keliame vis aukštesnius tikslus, nes su augančia projekto bendruomene auga ir visų mūsų bei aplinkinių lūkesčiai. Dvi savaitės ekspedicijoje yra tas laikas, kai visi sutelkiame jėgas ir stengiamės nuveikti daugiausiai: sutvarkyti kuo daugiau kapinių, pastatyti daugiau lietuviškų kryžių, susitikti su kuo daugiau Sibire tebegyvenančių lietuvių ar jų artimųjų. 16 žmonių komanda privalo išvykti su gerai apgalvotu ekspedicijos planu savo kuprinėse, todėl šie du mėnesiai, likę iki ekspedicijos, mums be galo svarbūs", – teigė projekto vadovas Ignas Rusilas.
Šiemet laikotarpis iki liepos 17 dienos, kuomet ekspedicija pajudės Sibiro kryptimi, skirtas ne vien dalyvių atrankai bei galutinės komandos formavimui, bet ir atsakingam darbui archyvuose, pokalbiams su buvusiais tremtiniais, gyvenusiais Nižneudinsko bei Tulunsko rajonuose, Irkutske. Surinkta informacija ir padės galutinai nustatyti ekspedicijos maršrutą ir galimai pakoreguos planus. Būtent todėl skelbdami apie būsimą maršrutą organizatoriai siekia kuo didesnio visuomenės įsitraukimo. Kiekviena istorija, informacija, archyvinė medžiaga, susijusi su Nižneudinsko bei Tulunsko rajonais yra be galo svarbi, nes leis Sibire judėti kryptingiau ir nuveikti daugiau.
„Misija Sibiras" Irkutsko srityje lankėsi pirmosios ekspedicijos 2006-aisiais metais, dalis kapinių šioje srityje buvo įamžintos ir „Misija Sibiras'08" ekspedicijos metu, tačiau nuvykus į Sibirą ekspedicijas visada pasitinka gaivališka gamta ir didžiuliai atstumai. Žinome, kad minėtuose rajonuose tremtiniai buvo apgyvendinami nedidelėmis grupėmis kaimeliuose, todėl, nors bendras tremtinių skaičius ir yra nemažas, tačiau atskiruose kaimeliuose lietuvių koncentracija buvo nedidelė. Kapinės, į kurias planuojame vykti nėra didelės, bet ten, ko gero, rasime daugybę bevardžių, apnykusių kryžių, prie kurių norisi prisiliesti kartu prisiliečiant ir prie mūsų istorijos", – sakė ekspedicijos vadovas Arnoldas Fokas.
Visus norinčius pasidalinti prisiminimais bei istorijomis apie Nižneudinsko bei Tulunsko rajonus, organizatoriai kviečia susisiekti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Norintiems tapti ekspedicijos į Irkutsko sritį dalimi, vertėtų suskubti, nes iki registracijos pabaigos liko vos kelios dienos, registracija adresu www.misijasibiras.lt pasibaigs jau gegužės 14 dieną.

misijasibiras.lt inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Į Kazachstaną bus išlydėta aštuonioliktoji „Misija Sibiras“ ekspedicija

  Liepos 17-ą iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyksta „Misija Sibiras'19“ ekspedicija į Kazachstaną. Šešiolika komandos narių Karagandos apylinkėse šukuos kapines, lankys lagerius ir susitiks su vietoje gyvenančiais lietuviais bei jų palikuonimis.

 • „Misija Sibiras“ ekspedicijai ir vėl atsisakyta išduoti vizas vykti į Sibirą

  Rusijos Federacijos ambasada Lietuvos Respublikoje antrus metus iš eilės atsisakė išduoti vizas „Misija Sibiras“ ekspedicijai. Šiais metais „Misija Sibiras'19“ komanda planavo vykti į Krasnojarską ir įgyvendinti pernai metų planą, tvarkydami čia esančius lietuvių kapus bei susitikdami su šiose vietose tebegyvenančiais lietuviais.

 • „Misija Sibiras'19“: svarbiausia ne ekspedicijos lokacija, o tikslas

  Keturioliktus metus skaičiuojantis projektas „Misija Sibiras“ šiemet ruošiasi išlydėti jau 18-ąją ekspediciją ir skelbia „Misija Sibiras'19“ ekspedicijos dalyvių atrankos pradžią. Iki gegužės 5 dienos kiekvienas norintis yra kviečiamas sukurti ateitį istorijai ir išbandyti savo galimybes šių metų atrankoje adresu www.misijasibiras.lt.

 • „Misija Sibiras“ keičia ekspedicijos planą: šiemet vyks į Kazachstaną

  Birželio pabaigoje paskelbta žinia, jog Rusijos Federacijos ambasada Lietuvoje atsisako „Misija Sibiras'18“ komandai išduoti vizas, sukėlė diskusijų bangą viešojoje erdvėje. Situacijai nepasikeitus, projekto organizatoriai teigia, jog šiemet abi ekspedicijų komandas išlydės atlikti savo misijos politinių kalinių laidojimo vietose Kazachstane.

 • Svečiuose – „Misijos Sibiras“ dalyviai

  Sausio 23 dieną Utenos Aukštakalnio progimnazijoje mokiniai susitiko su „Misijos – Sibiras“ dalyviais: Laimiu Kasparavičiumi, Martynu Norkūnu ir Dovydu Žiogu, kurie papasakojo apie 16-ąją ekspediciją į Sibirą, į Irkutsko sritį. Šios kilnios misijos metu tvarkė lietuvių tremtinių kapines, darė ir statė jose lietuviškus kryžius, bendravo su vietiniais gyventojais, kurie tebeprisimena lietuvius tremtinius, kai kurie su jais susiję ir kraujo ryšiais.

 • Šiemet „Misija Sibiras'17“ Prezidentės laiškus veš į Irkutską

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su „Misijos Sibiras'17" komanda, kuri Pasaulio lietuvių vienybės dieną, liepos 17-ą, išvyks į ekspediciją Irkutsko srityje.

 • „Misija Sibiras'16“: DIDYSIS pristatymas Utenoje

  2016 metais Sibire lankėsi jau 15-oji „Misija Sibiras" ekspedicija ir ji buvo išties ypatinga.

 • Į Sibirą iškeliavo 900 kalėdinių atvirlaiškių

  Gruodį startavo „Misija Sibiras" organizuota akcija „Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija". Akcijos tikslas – Sibire gyvenantiems lietuviams nusiųsti lietuvišką šventinį sveikinimą, taip siekiant parodyti, kad nė vienas lietuvis nėra pamirštas, kad ir kur begyventų. Prie akcijos galėjo prisidėti visi norintys. Susidomėjimas buvo neįtikėtinai didelis – šiandien su Lietuvos pašto pagalbą į Sibirą iškeliavo net 900 atvirukų, skirtų Viktorijai ir kitiems Sibiro lietuviams.

 • Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija

  Viktorija Braškytė – lietuvių tremtinio Algio Braškio duktė. Su ja susipažinome „Misija Sibiras'16" ekspedicijos metu Igarkoje, kur ji apsilankė mūsų stovyklavietėje. Lietuva Viktorijai visada buvo labai svarbi, svarbi ji ir visiems Sibire likusiems tremtiniams bei jų vaikams ir vaikaičiams. Tad, „Misija Sibiras" organizuojama akcija „Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija" skirta tiek jiems, tiek Viktorijai. Akcijos metu kiekvienas norintis galės parašyti atviruką, kuris bus išsiųstas Sibire tebegyvenantiems lietuviams tokiu būdu siekiant parodyti, kad nė vienas lietuvis nėra pamirštas, kad ir kur begyventų. Juk ranka rašytas nuoširdus kalėdinis linkėjimas gali ištirpdyti tūkstančius kilometrų, skiriančių Lietuvą ir Sibirą.

 • Pirmieji „Misija Sibiras“ įspūdžiai – tarp savų

  „Misija Sibiras" yra Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas, kurį rengia labdaros ir paramos fondas „Jauniems". Nuo „Misija Sibiras" pradžios į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Rusijoje, Kazachstane bei Tadžikistane dalyviai jau grįžo iš vienuoliktos ekspedicijos. Šiųmetinės ekspedicijos dalyviai, praleidę dvi savaites už poliarinio rato esančioje Igarkoje, sugrįžo į Lietuvą ir jau dalijasi pirmaisiais įspūdžiais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8914
Vakar apsilankė:16123
Šią savaitę apsilankė:61982
Šį mėnesį apsilankė:69772
Viso (nuo 2015-02-16):11831964
Šiuo metu naršo:
92
2019-12-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!