LietuvaMirė aktorius Dalius Mertinas
2017 gegužės 04, Ketvirtadienis 13:51

Mirė aktorius Dalius Mertinas

Mirė aktorius Dalius Mertinas

Ketvirtadienį pranešta liūdna žinia – eidamas 56-uosius mirė aktorius Dalius Mertinas. Tai LRT.lt patvirtino aktoriaus draugas režisierius Saulius Vosylius. Aktoriaus žmonos Laimos sesuo Audronė Usonienė patvirtino, kad D. Mertinas iškeliavo Anapilin. Daugiau apie netektį kalbėti ji nesutiko.

D. Mertinas buvo vedęs Algirdo Mykolo Brazausko dukrą Laimą Brazauskaitę. Aktorius ilgus metus kovojo su onkologine liga. Praėjusių metų rugpjūtį „Lietuvos rytas" kalbėjosi su D. Mertinu apie sveikatą: „Galėčiau ir geriau jaustis. Sakau tai tiesiai šviesiai – tenka lankytis Santariškėse. Skaudu, bet tai susiję su ligos atkryčiu." Tai nebuvo pirmas kartas, kai D. Mertinui tenka ištverti piktybinės ligos atkrytį. 2003-aisiais dėl limfmazgių pokyčių jam buvo atlikti kraujo ir kaulų čiulpų tyrimai ir nustatyta limfoma – viena kraujo vėžio formų. Aktoriui reikėjo pasiryžti skubiai operacijai, chemoterapijai bei švitinimui. Aktorius D. Mertinas gimė 1961-ųjų gegužės 21-ąją operos dainininko Algirdo Mertyno ir istorikės Elenos Mertinienės šeimoje. Jo žmona – prezidento Algirdo Brazausko dukra Laima Mertinienė, su kuria jis susilaukė dviejų sūnų ir dukros. D. Mertinas vaidino tokiuose televizijos serialuose kaip „Giminės", „Grybauskai", „Atžalos", filmuose „Vilius Karalius", „Miškais ateina ruduo", „Ir jie mums pasakė „sudie" ir t. t.
Dar pernai rugpjūtį jis vylėsi, kad galės dalyvauti serialo „Giminės" tęsinio filmavime, nors visą vasarą teko dažniau lankytis ne filmavimo aikštelėje, o Vilniaus universiteto Santariškių klinikose. D. Mertino kuriamas vaidmuo buvo vienas pagrindinių seriale. Rugpjūtį jo laukė naujos scenos, kuriose turėjo suvaidinti savo personažo kelionę pas buvusią žmoną Virginiją. „Kelionė į Norvegiją – toks siužeto vingis, bet negaliu daugiau atskleisti smulkmenų", – praėjusiais metais pasakojo aktorius. Užkulisiuose kalbama, kad toks siužeto vingis seriale – ne atsitiktinis. Kiek užtruktų D. Mertino gydymasis, tiek jo herojus galėtų negrįžti iš Norvegijos. Daugiau negu dešimtmetį su kraujo vėžiu kovojantis D. Mertinas visada laukdavo „Giminių" tęsinio. Aktorius yra kalbėjęs su nuoskauda, kad dėl onkologinės ligos ištisus mėnesius negaudavęs jokio darbo pasiūlymo ar naujo vaidmens: „Lyg ir reikalingas būtum, bet, va, sergi vėžiu."
„Kitiems žmonėms piktybinio auglio padeda atsikratyti chirurgai, bet sergant kraujo vėžiu įmanoma šiek tiek jį apmarinti. Negali būti įsitikinęs, kad ateityje jis nepasikartos. Tiktai kai pamatai, kad kraujo tyrimai neblogi, užauga sparnai. Įsižiebia viltis, kad vėžys nugalėtas. Tačiau būna ir kitaip – supranti, kad liga pamažu grįžta", – pernai sakė D. Mertinas. 2009-aisiais, praėjus šešeriems metams nuo diagnozės pradžios, aktorius vėl stojo į kovą su limfoma. Po atkryčio jam buvo taikoma autologinė kaulų čiulpų transplantacija. D. Mertinas, įsiliejęs į pacientų bendriją „Kraujas", kuri vienija onkohematologinėmis ligomis sergančius žmones, patardavo ir kitiems, kaip neprarasti vilties pasveikti. Jis daug prisidėjo prie to, kad kraujo vėžys būtų gydomas šiuolaikiniais vaistais. Nors pykinimas, vėmimas, silpnumas – dažni tokių ligonių palydovai, D. Mertinas niekada nepuolė į neviltį ir iš paskutiniųjų bandė išsaugoti optimizmą. Menininkas tikino, kad labai svarbi yra šeimos ir artimųjų psichologinė parama. „Reikia mokėti valdyti blogas mintis, siekti, kad vidinė būsena neišmuštų iš vėžių. Žmogus turi surasti pusiausvyrą, kad galėtų užsimiršti, toliau gyventi ir dirbti, kad nekamuotų savęs slogiomis mintimis", – yra kalbėjęs D. Mertinas. Limfoma – viena dažniausių kraujo vėžio formų, dar vadinama limfmazgių vėžiu. Kasmet Lietuvoje nustatomi keli šimtai naujų limfomos atvejų. Ši liga kerta tiek vaikams, tiek darbingo ar senyvo amžiaus žmonėms. Susirgęs limfoma jaunas žmogus nėra pasmerktas mirčiai – iki 90 procentų pacientų pasveiksta. Bet dėl piktybinių ląstelių agresyvumo ligonis gali netekti jėgų net per kelias savaites. Gydant nuo šios ligos gali būti taikoma chemoterapija, biologinis gydymas, kai skiriama priešnavikinė imunoterapija, autologinė kaulų čiulpų transplantacija. Po skaudžios žinios buvo išplatintas toks pranešimas:
„Šiandien, gegužės 4d., po ilgų metų kovos su vėžiu, pasaulį paliko mylimas vyras, tėtis, senelis Dalius. Ligai atsinaujinus paskutiniais metais Dalius išgyveno ilgą gydymo procesą, kurio metu buvo taikyti visi galimi gydymo būdai, deja, nepadėję pasveikti. Dėkojame Santariškių klinikų gydytojams ir visam personalui už atsidavimą ir pagalbą Daliaus kovoje su liga. Atsisveikinimas su velioniu vyks 6 d., nuo 12. val. laidojimo namuose Nutrūkusi Styga, Vilniuje. Urna su velionio palaikais išnešama 6 d., 17 val. Švento Juozapo koplyčioje, Pilaitėje, nuo 18 val. bus laikomos mišios. Vėliau, šeimos rate, laidotuvės vyks Nidoje. Visus, norinčius pagerbti Daliaus atminimą, prašome nenešti gėlių, o aukoti į šarvojimo salėje pastatytą aukų dėžutę. Visi suaukoti pinigai bus skirti Onkohematologinių ligonių bendrijai (OHLB) „Kraujas", su kuria draugavo ir Dalius. Visos šeimos vardu šiuo laikotarpiu prašome ramybės ir supratimo".

Šaltinis: lrytas.lt

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • In memoriam

  Juozas VANAGAS
  1925–2017

  Šeštadienį, rugpjūčio 26 dieną, eidamas 93-iuosius mirė mūsų kraštietis choro dirigentas Juozas Vanagas.

 • Mirė Seimo narys Rokas Žilinskas

  Vakar, antradienį, eidamas 45-uosius Vilniaus universiteto Santaros klinikose po sunkios ligos mirė Seimo narys konservatorius Rokas Žilinskas.
  Lrytas.lt teigimu, gegužės viduryje R. Žilinsko artima bičiulė Daiva Žeimytė pranešė, kad jis į Santaros klinikas buvo paguldytas ir gydėsi dėl sunkaus plaučių uždegimo.
  „Su Roko šeimos leidimu informuoju, kad Rokui diagnozuotas sunkus plaučių uždegimas, jis jau beveik mėnesį yra be sąmonės, jam sukelta dirbtinė koma", – dar praėjusią savaitę, birželio 1-ą, rašė „Lietuvos ryto" televizijos žurnalistė Daiva Žeimytė.

 • Mirė filosofas Leonidas Donskis

  Trečiadienio rytą mirė filosofas, buvęs Europos Parlamento narys Leonidas Donskis. Šią žinią patvirtino filosofo artimieji.
  lrytas.lt žiniomis L. Donskis 4 val. 43 min. susmuko Vilniaus oro uosto išvykimo salėje, ruošiantis skrydžiui į Ukrainą. Atvažiavę greitosios pagalbos medikai dar bandė gaivinti filosofą, bet pastangos buvo bevaisės – 5 val. 25 min. konstatuota mirtis. Spėjama, kad vyrui sustojo širdis. Jam buvo 54 metai. „Tai didžiulė netektis, kartu su juo išėjo ir universiteto dalis. L. Donskis buvo ir filosofijos, ir politikos, ir kitų mokslų grandas", – BNS sakė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Juozas Augutis. Anot rektoriaus, universitetas turbūt siūlys L. Donskį šarvoti VDU Didžiojoje auloje Katalikų teologijos fakulteto rūmuose.

 • IN MEMORIAM

  Marija ŽEMAITIENĖ
  1920–2015 08 14
  Penktadienį, rugpjūčio14 dieną, po sunkios ligos mirė viena iš Utenos Švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės koplyčios fundatorių – Marija Žemaitienė.
  Šviesaus atminimo M. Žemaitienė 1995 metais išleido skausmo gijomis apipintą knygą „Kančių kalnelis", kurią paskyrė velionio vyro Aleksandro Žemaičio atminimui ir visiems patriotams, žuvusiems kovoje už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.
  Norintys palydėti velionę į paskutinę kelionę kviečiami atsisveikinti į „Šermenos" salę nuo sekmadienio. Laidotuvės vyks rugpjūčio 17 d., 12 val. Utenos Švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės koplyčios kriptoje.

  Utenos rajono savivaldybės inf.

   

   

 • Netekome kraštietės aktorės Juzefos Reginos Guobienės (Paliukaitytės)

  Vasario 7-os vakarą mirė kraštietė, aktorė ir pedagogė Juzefa Regina Guobienė (Paliukaitytė).

 • Eidamas 96-uosius metus mirė iš Utenos kilęs poetas Alfonsas Nyka-Niliūnas

  Sausio 20 d. Baltimorėje (JAV) eidamas 96-tuosius metus mirė vienas žymiausių išeivijos lietuvių poetų, vertėjas, kritikas Alfonsas Nyka-Niliūnas (Alfonsas Čipkus), kilęs iš Utenos rajono. Užkluptą sunkios ligos jį slaugė dukra Berenika, o šiais metais liepos mėnesį būtų suėję 96 metai.

 • Netekome tautodailininko Petro Povilo Lopetos

  Šių metų sausio 18 dieną netekome Utenos rajono tautodailininkų klubo nario, tautodailininko Petro Povilo Lopetos.

 • IN MEMORIAM

  Remigijus REPŠYS
  1946 07 28–2014 09 30

  Antradienį, rugsėjo 30 dieną, eidamas 68 metus mirė buvęs Utenos dailės mokyklos mokytojas Remigijus Repšys.

 • IN MEMORIAM

  2014 m. rugsėjo 13 dieną, eidama 87 metus mirė Utenos rajono tautodailininkų klubo narė, tautodailininkė Stefanija Gasiūnaitė.

 • IN MEMORIAM

  2014 m. rugsėjo 15 d. anapus laikinumą ir Amžinybę skiriančios ribos iškeliavo muzikos pedagogas, chorvedys, vargonininkas Pranciškus Aleknavičius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7932
Vakar apsilankė:9355
Šią savaitę apsilankė:26001
Šį mėnesį apsilankė:209627
Viso (nuo 2015-02-16):8043274
Šiuo metu naršo:
119
2018-04-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!