LietuvaĮ NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją Afganistane išlydėti Lietuvos kariai
2017 sausio 11, Trečiadienis 10:22

Į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją Afganistane išlydėti Lietuvos kariai

Į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją Afganistane išlydėti Lietuvos kariai

Sausio 10 dieną Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją „Tvirta parama" Afganistane išlydėta 19 Lietuvos kariuomenės karių.

Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, išlydėdamas karius palinkėjo išlikti budriais ir nepriekaištingai vykdyti jiems keliamas užduotis. „Pasirengimo etapas baigėsi, liko labai nedaug ir pradėsite vykdyti užduotis tarptautinėje operacijoje Afganistane. NATO vadovaujamos operacijos keliamos užduotys ir atsakomybė išlieka didelė. Žinau, kad kai kuriems iš jūsų Afganistanas jau pažįstamas, tačiau daugeliui tai bus nauja patirtis. Dalinkitės savo sukaupta patirtimi su Afganistano saugumo pajėgomis, kaupkite naudingas žinias Lietuvos kariuomenei, garsinkite Lietuvos vardą tarptautinėje bendruomenėje", – renginio metu sakė generolas.
Išlydėtuvių ceremonijoje taip pat dalyvavo išvykstančių į tarptautinę operaciją karių vadai, artimieji, Jungtinio štabo kariai ir darbuotojai.
Lietuvos kariuomenės lėktuvu kariai į Afganistaną išvyks kitos savaitės pradžioje ir pakeis šiuo metu rotaciją baigiančius Lietuvos karius, kurie tarnauja operacijos štabe Kabule bei Vakarų regiono mokymo ir konsultavimo vadavietėje Herate. Planuojama, operaciją baigianti Lietuvos karių pamaina į Lietuvą sugrįš sausio pabaigoje.

Krašto apsaugos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Į Lietuvą atvyko Kroatijos kariai

  Gruodžio 1–2 dienomis į Lietuvą atvyko Kroatijos kariuomenės kariai ir karinė technika. Kroatijos ginkluotųjų pajėgų kariai prisijungė prie Lietuvoje dislokuotos Vokietijos vadovaujamos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės.

 • Karo akademijos kariūnai iškilmingai prisieks tarnauti Lietuvos valstybei

  Rugsėjo 23 dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Vilniuje, vyks I kurso kariūnų priesaikos ceremonija. Tarnauti Lietuvos valstybei prisieks 44 kariūnai. 17 pirmakursių jau yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje.

 • JAV kariai supažindinti su Lietuvos pajėgumais naikintuvų nelaimės atveju

  Oro policijos misiją nuo rugsėjo pradėję Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų kariai ketvirtadienį supažindinti su Lietuvoje esančiais gelbėjimo pajėgumais lėktuvų nelaimės ar avarinės situacijos atveju.

 • Bus didinami atlyginimai profesinės karo tarnybos kariams, didės karių maistpinigiai

  Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos planams didinti profesinės karo tarnybos karių algas ir nuo 6 iki 8 eurų padidinti kariams skiriamus maistpinigius. Abiems sprendimams įgyvendinti papildomų valstybės biudžeto lėšų šiemet neprireiks – lėšos karių algų didinimui ir didesniems maistpinigiams bus skiriamos iš bendrų Krašto apsaugos ministerijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų.

 • Vokietijos kariai pradeda karinį pasirengimą Lietuvoje

  Balandžio 11 dieną Rukloje Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir pratyboms į Lietuvą atvykę Vokietijos rotacinių pajėgų kariai pristatė vieni kitiems savo kariuomenių turimą ginkluotę ir techniką, mūsų kariai supažindino sąjungininkus su jų dislokacijos ir tarnybos Lietuvoje vieta. Vokietijos kariuomenės Prancūzų-vokiečių brigados 291-ojo pėstininkų bataliono pagrindu sudaryto padalinio karius pasveikino Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius.

 • „Žaibo kirtis“ neaplenks ir Utenos

  Šią savaitę šalyje prasidės didžiausios šiais metais Lietuvos kariuomenės organizuojamos nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2016". Tačiau pagrindiniai pratybų veiksmai planuojami Klaipėdos mieste, o kovo 15 dieną „Žaibo kirtis" neaplenks ir Utenos. Tiesa, šįkart mūsų mieste neaidės šūviais, neriaumos karinė technika, o Utenos karo prievolės ir komplektavimo poskyryje rinksis 2000–2008 metais šaukimus gavę kariai.

 • Uteną buvo „okupavusi“ sunkiasvorė karinė technika

  Lapkričio 14 dieną, šeštadienį, Utenos miesto gyventojai turėjo išskirtinę galimybę apžiūrėti pratybose „Geležinis kardas 2015“ naudojamą karinę techniką, ginkluotę bei pabendrauti su Lietuvos ir sąjungininkų kariais.

 • Utenoje liepsnojo automobilis, dirbo išminuotojai

  Penktadienį po pietų Utenos miesto centre praeivių dėmesį atkreipė čia dislokuotos gelbėjimo tarnybų ir kariškių pajėgos – gausios pajėgos sulėkė likviduoti sprogmenų ir gelbėti po automobilio sprogimo jame įkalintų sužeistų karių.

 • Sukilusius mitinguotojus malšino kariai

  Ketvirtadienį, baigiantis darbo dienai, šalia Utenos rajono savivaldybės administracijos pastato kilo neramumai: įsiaudrinusių mitinguotojų būrį malšino kariai, o smalsuoliai, stebėdami situaciją, spėliojo, kad čia vyksta. Ne visi žinojo, kad šią savaitę Utenos apylinkėse vyksta Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės lauko taktikos pratybos „Gudrus ir Stiprus Aukštaitis 2015", kurių pagrindinis tikslas – treniruoti rinktinės padalinius planuoti ir vykdyti operacijas, užtikrinant sąveiką su civilinės valdžios institucijomis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:666
Vakar apsilankė:13001
Šią savaitę apsilankė:13667
Šį mėnesį apsilankė:196025
Viso (nuo 2015-02-16):8283676
Šiuo metu naršo:
99
2018-05-22
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!