LietuvaPagerbti daugiausiai prisidėję prie žmonių su negalia integracijos
2016 gruodžio 01, Ketvirtadienis 15:03

Pagerbti daugiausiai prisidėję prie žmonių su negalia integracijos

Pagerbti daugiausiai prisidėję prie žmonių su negalia integracijos

Pirmąją šios žiemos dieną Vilniuje socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė įteikė apdovanojimus žmonėms ir kolektyvams už sėkmingą veiklą, susijusią su neįgaliųjų integracija. Šventinė apdovanojimų ceremonija, skirta artėjančiai Tarptautinei žmonių su negalia dienai, įvyko jau antrą kartą.

„Esame stipriausi savo bendrystėje – kai mus vienija idėjos, noras veikti, rūpestis ir paprasčiausia žmogiška šiluma. Integruojantis visoms visuomenės grupėms, plečiasi bendruomeniškumas, atsiranda sinergija. Džiaugiuosi, kad žmonės su negalia Lietuvoje yra aktyvi, savarankiška ir matoma visuomenės dalis, papildanti ir praturtinanti visų mūsų kasdienybę. Šiandien apdovanojame neįgaliuosius ir su jais dirbančiuosius, kurių pasiekimai padarė didžiausią įspūdį, tačiau visi, kas triūsia šioje srityje, yra verti didžiausios pagarbos", – sakė ministrė A. Pabedinskienė.
Už pasiekimus mene apdovanotas Tautinių šokių kolektyvas „Šimtažiedis" (vadovė-choreografė Rūta Juškevičienė), Už pasiekimus sporte – Lietuvos vyrų golbolo komanda ir Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempionas Mindaugas Bilius, Už draugiškiausią neįgaliesiems bendruomenę – Lietuvos asociacija „Gyvastis", Už savanorystę – diksilendas „Sweetband", Už darbo vietos sukūrimą sau ir kitiems – Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos pirmininkė Nijolė Milkevičienė, Už atsakingą verslą ir palankias darbo sąlygas neįgaliesiems – UAB „Regseda" direktorė Kristina Zibalienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Gyventojai kviečiami teikti prašymus būsto pritaikymui neįgaliųjų poreikiams

  Utenos rajono savivaldybės teritorijoje gyvena nemažai neįgaliųjų, turinčių judėjimo negalią, todėl fizinės aplinkos pritaikymas yra būtina sąlyga atkurti žmogaus su negalia fizinį, dvasinį ir ekonominį savarankiškumą. 2017 metais būstas neįgaliųjų poreikiams buvo pritaikytas šešiems asmenims (du iš jų – vaikai, turintys sunkią negalią). Šiai priemonei įgyvendinti iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto skirta per 23 tūkst. Eur, iš valstybės biudžeto – bemaž 17 tūkst. Eur.

 • Utenos neįgaliesiems vežioti – naujas autobusiukas

  Utenos krašto žmonių su negalia sąjunga sulaukė dovanos – autobusiuko, kuris ketvirtadienį iš Vilniaus atriedėjo į Uteną ir trumpam stabtelėjo Utenos rajono savivaldybės administracijos kiemelyje, kur devynvietę neįgaliesiems pritaikytą transporto priemonę įvertino ir rajono valdžios atstovai.

 • Neįgaliesiems bus pritaikyta dar daugiau pastatų

  Vyriausybė pritarė Seimo narių pasiūlyto Statybos įstatymo projekto, kuriame numatoma įpareigoti pritaikyti remontuojamus statinius specialiesiems neįgaliųjų poreikiams, tikslams. Jais bus užtikrinta neįgaliųjų galimybė judėti ir pakliūti į didesnį kiekį pastatų ar inžinerinių statinių, taip gerinant jų gyvenimo kokybę ir skatinant socialinę integraciją.

 • Šventė suvienijo būrį neįgaliųjų ir sveikųjų meno kūrėjų

  Apie 650 neįgaliųjų ir sveikųjų meno kūrėjų iš Panevėžio, Utenos, Ukmergės, Molėtų, Anykščių, Ignalinos, Kupiškio, Zarasų ir kitų miestų penktadienį susirinko į Uteną – čia vyko Neįgaliųjų bendruomenės mugė-koncertas „Būkime kartu!", kurį organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja".

 • Neįgalieji sulauks daugiau šeimos gydytojo dėmesio

  Nuo balandžio 1-os poliklinikoms, medicinos centrams, šeimos gydytojo kabinetams iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto bus papildomai mokama už kiekvieną prie įstaigos prisirašiusį, apdraustą privalomuoju sveikatos draudimu žmogų, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Tai gydymo įstaigas paskatins labiau rūpintis šiais sunkiai sergančiais pacientais, užtikrinti jiems kokybišką ir prieinamą pirminę asmens sveikatos priežiūrą.

 • Utenoje paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

  Pirmąją žiemos dieną Utenoje vyko renginiai, skirti Tarptautinei žmonių su negalia dienai paminėti.
  Istorija byloja, kad 1983 metų buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu būtų organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Utenoje minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną Utenos Dievo Apvaizdos parapijos bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už neįgaliuosius ir jų šeimas, o Utenos kultūros centre vyko tradicinė neįgaliųjų darbų paroda–mugė.

 • Paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

  Utenos kultūros centre vyko koncertas, skirtas paminėti Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Šios dienos renginių tikslas – atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Minint Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną Utenos rajone gyvenantiems neįgaliems žmonėms buvo padovanota graži šventė, prieš kurią surengta neįgaliųjų darbų paroda-mugė.

 • Apdovanoti verslo ir neįgaliųjų bendruomenės atstovai

  Lapkričio 16 dieną Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti skirtame ir pirmą kartą vykusiame šventiniame renginyje „Griaunantys sienas", globojamame socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, iškilmingai apdovanoti verslo ir neįgaliųjų bendruomenės atstovai, skatinantys neįgaliųjų integraciją į visuomenę.

 • Neįgaliųjų asociacijų veiklai remti šiemet skirta daugiau lėšų

  2015 metais neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektams finansuoti skirta per 1,2 mln. eurų suma, t.y. beveik 145 tūkst. eurų arba 13,4 proc. daugiau nei 2014 metais. Iš viso nuo 2013 metų pradžioje šiems projektams įgyvendinti skirto finansavimo lėšos išaugo 16,6 proc.

 • Laikino atokvėpio tarnybos įkūrimas Utenoje – dar miglotas

  Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių bendrijos „Viltis" atstovai lankėsi Utenoje. Po susitikimo su Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Utenos Viltis" vadovybe bei savivaldos atstovais Laikino atokvėpio tarnybos (toliau – LAT ) iniciatyvą, jos prieinamumą ir bendrus principus pristačiusi bendrijos „Viltis" vadovė Dana Migaliova sakė įsitikinusi, kad tokia paslauga mūsų mieste yra neabejotinai reikalinga bei siūlė gelbėti tas šeimas, kurioms Laikino atokvėpio tarnybos teikiamos paslaugos reikalingos jau šiandien.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2393
Vakar apsilankė:7924
Šią savaitę apsilankė:10317
Šį mėnesį apsilankė:109479
Viso (nuo 2015-02-16):7246154
Šiuo metu naršo:
100
2018-01-16