LietuvaGeriausias sprogmenų ieškotojas – vokiečių aviganis Hitas
2016 spalio 21, Penktadienis 12:58

Geriausias sprogmenų ieškotojas – vokiečių aviganis Hitas

Geriausias sprogmenų ieškotojas – vokiečių aviganis Hitas

Geriausiai sprogmenis ir ginklus Lietuvoje sugeba rasti vokiečių aviganis Hitas, tarnaujantis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Branduolinės energetikos objektų apsaugos padalinyje.

Ignalinoje vykusiame atvirajame ginklų ir sprogstamųjų medžiagų paieškos su tarnybiniais šunimis čempionate VSAT kinologo Liudviko Komkos augintiniui į priekį teko praleisti belgų aviganį Atomą, dresuojamą Lenkijos sienos apsaugos tarnybos specialisto Pavelo Duko.
Abu keturkojai bendroje įskaitoje surinko vienodai taškų – po 270. Atomo pergalę asmeninėje įskaitoje pagal čempionato taisykles lėmė greičiau atlikta transporto priemonių apieškos rungtis. Ją įvykdyti Lenkijos pasieniečių šuniui prireikė mažiau laiko nei Hitui.
Trečią vietą čempionate užėmė L. Komkos kolega Romualdas Petkelis su vokiečių aviganiu Brezel Brasu. Šio dueto sąskaitoje – 250 įskaitinių taškų.
Iškilmingo čempionato uždarymo metu visi trys prizines vietas užėmę keturkojai pasipuošė medaliais ir buvo apdovanoti skanėstais bei maisto atsargomis. Jų šeimininkams įteiktos taurės ir diplomai.
Iš viso dėl nugalėtojų vardo varžėsi 12 kinologų su tarnybiniais šunimis iš VSAT Ignalinos rinktinės Branduolinės energetikos objektų apsaugos dalinio bei iš VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės, UAB „Gelsauga", Latvijos sienos apsaugos tarnybos bei policijos ir Lenkijos sienos apsaugos.
Šunys dvi dienas demonstravo savo sugebėjimus ieškodami sprogmenų bei ginklų numatytoje teritorijoje, patalpose, transporto priemonėse ir bagaže. Varžybų organizatoriai keturkojams parengė rimtų išbandymų. Jiems teko ieškoti įvairių gamintojų trotilo, plastito, emsito, dinamono, parako, detonuojančių virvučių, ginklų, šaudmenų, granatų bei minų.

VSAT inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Iš konteinerio – į policijos komisariatą: istorija, sujaudinusi net visko mačiusius

  Nors už žiaurų elgesį su gyvūnais gresia piniginės baudos, viešieji darbai ar net laisvės atėmimas, vis dar pasitaiko atvejų, kai žmonės nusprendžia augintinių atsikratyti sunkiai protu suvokiamais būdais. Birželio mėnesio pradžioje šalį sukrėtė Prienų rajone nutikusi šuns Torio istorija – ant kaklo užkabintas masyvus svarmuo skandintam gyvūnui turėjo tapti mirties nuosprendžiu. Laimei, įvyko stebuklas. Žmonių žiaurumas neaplenkia ir Utenos – neseniai viename iš miesto mišrių komunalinių atliekų konteinerių šalia kitų šiukšlių atsidūrė plastikinis maišelis, kuriame spurdėjo vos prieš du mėnesius pasaulį išvydusi šunytė.

 • Atidengta skulptūra žuvusiems tarnybiniams šunims

  Dešimtąsias veiklos metines mininčiame Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kinologijos centre trečiadienį atidengta skulptūra, skirta žuvusiems tarnybiniams šunims įamžinti.
  Čia vyko minėjimo ceremonija, surengtas VSAT kinologų bei jų keturkojų talkininkų pasirodymas, apdovanoti tarnyboje pasižymėję pasieniečiai.

 • Nyderlandų lietuvė pasieniečiams dovanoja belgų aviganę

  Pernai rudenį tarnybos metu nušauto pasieniečių šuns Ramzio istorija sujaudino Nyderlanduose gyvenančią lietuvę. Diana Svilpaite Ev Kamphuis iš Nyderlanduose veikiančio elitinio veislyno už savo lėšas nupirko jauną belgų aviganę Funn. Penktadienį ją moteris atskraidins į Vilnių padovanoti pasieniečiams. VSAT veiklos istorijoje tai bus pirmas toks atvejis.

 • Tarnybinių šunų atminimo įamžinimo sąskaitoje – 6 300 eurų

  Nušauto pasieniečių belgų aviganio Ramzio ir kitų tarnybinių šunų atminimo įamžinimui paaukota 6 300 eurų.

 • Pasirūpinkite savo šuniuku, gyvenančiu lauke

  Jeigu šuo gyvena lauke, nepamirškite tinkamai įrengti arba atnaujinti jo būdos, nes keturkojai mūsų draugai – jautrūs nušalimams ir bendram kūno atšalimui.

 • Policininkų padėjėju taps dar vienas tarnybinis šuo

  Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos įsigijo tris vokiečių aviganių veislės šuniukus, vienas iš jų bus perduotas Utenos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.
  Tarnybiniai šunys taip pat bus perduoti į Vilniaus ir Kauno apskrities vyriausiuosius policijos komisariatus, kur jie bus auginami ir apmokomi. Policijos pareigūnai šuniukus mokins apsaugos funkcijų, sekti pėdomis, ieškoti daiktų ir asmenų, žmonių kūnų, narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

 • Girto uteniškio šuo apkandžiojo mažametį

  Sekmadienį, lapkričio 9 dieną, apie 14 valandą, Utenoje esančiame Krašuonos parke agresyvus šuo apkandžiojo 5 metukų vaiką, kuriam dėl kąstinių žaizdų kojoje prireikė medikų pagalbos. Tuomet, kai nuo grandinės atitrūkęs šuo gąsdino parke ramiai vaikščiojančius žmones, neblaivus (4,18 prom.) šuns šeimininkas apie jo augintinio iškrėstus „pokštus" sužinojo tik iš policijos pareigūnų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:296
Vakar apsilankė:7147
Šią savaitę apsilankė:42690
Šį mėnesį apsilankė:127943
Viso (nuo 2015-02-16):9651701
Šiuo metu naršo:
45
2019-02-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!