Spausdinti šį puslapį
2016 birželio 16, Ketvirtadienis 09:31

Dėl paštu siunčiamų narkotikų pradėta 120 daugiau ikiteisminių tyrimų

Dėl paštu siunčiamų narkotikų pradėta 120 daugiau ikiteisminių tyrimų
  • 5 foto

Šiuo metu Muitinės kriminalinėje tarnyboje pradėta 120 ikiteisminių tyrimų dėl narkotikų kontrabandos pašto siuntose. Pernai per visus metus dėl tokių siuntų buvo pradėti 102 tyrimai. Šiemet neprireikė nė pusmečio, kad būtų viršytas visų pernykščių ikiteisminių tyrimų skaičius. Vien praėjusią savaitę Lietuvos muitinės pareigūnai, įtardami, kad jose gali būti narkotikų, sulaikė vienuolika pašto siuntų.

Bene dažniausiai siunčiamasi marihuaną, taip pat – amfetaminą ar augalinės kilmės narkotikus apdorotus sintetiniais kanabinoidais. Netrūksta ir MDMA („Ecstasy") ar LSD mėgėjų, pasitaiko ir haliucinogeninių savybių turinčios grybienos. Parsisiunčiamų narkotikų kiekiai paprastai svyruoja nuo 1 iki 150 g. Kvaišalai dažniausiai siunčiami iš Nyderlandų, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos. Dažniausiai juos siunčiasi maždaug 16–30 m. amžiaus asmenys.

Reikia pastebėti, kad paštu siunčiamų narkotikų ženkliai padaugėjo ir kaimyninėse valstybėse. Pvz., Latvijoje pernai dėl narkotikų pašto siuntose buvo pradėta apie 600 ikiteisminių tyrimų. Tiesa, Latvijoje pradėtų ikiteisminių tyrimų gausa dar paaiškinama ir kiek skirtinga tyrimo metodika.

Tokį didžiulį narkotikų pašto siuntose antplūdį muitinės pareigūnai iš dalies linkę sieti ir su internetinės prekybos populiarumu ir dėl to palengvėjusiu narkotikų prieinamumu, atsiradusia galimybe jų įsigyti per atstumą. Kvaišalai dažniausiai užsisakomi būtent internetinėse parduotuvėse, neretai „garantuojančiose", kad parduodamos prekės esą yra „legalios". O jaunuoliai kartais neįsivaizduoja, kad tokiems internete laisvai siūlomų kvaišalų pirkėjams Lietuvoje gresia reali laisvės atėmimo bausmė. Tokia veika kvalifikuojama kaip sunkus nusikaltimas – narkotikų kontrabanda, už kurią numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų.

Muitinės kriminalinės tarnybos inf.

Paveikslėlių galerija

Susiję įrašai (pagal žymę)