Universiadoje – aukso medalių lietus

Pietų Korėjoje vykstančioje Universiadoje Lietuvos irkluotojai iškovojo 5 medalius – 4 aukso ir 1 sidabro. Aukso medalius iškovojo abi Lietuvos porinės dvivietės valtys bei vienvietes valtis irkluojantys Žygimantas Gališanskis ir Lina Šaltytė. Vienvietininkė lengvasvorė irkluotoja Sonata Petrikaitė iškovojo sidabrą.

Moterų dviviečių porinio irklo valčių finale prieš dvejus metus iškovotą čempionių titulą apgynė Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Antroje vietoje likusias ukrainietes Lietuvos pora aplenkė beveik 6 sekundėmis. Po merginų į startą stojo Rolando Maščinsko ir Sauliaus Ritterio vyrų dvivietė valtis. Stipriausia Lietuvos irklavimo pora pasekė merginų pavyzdžiu ir taip pat apgynė prieš dvejus metus iškovotą čempionų titulą. Sidabro medalius, atsilikę beveik 8 sekundėmis, iškovojo Lenkijos irkluotojai.
Pirmąjį medalį mūsų šaliai Universiadoje šeštadienį iškovojo Lietuvos sporto universiteto studentė Santa Pakenytė. Šeštadienį dziudo rungtyje, svorio kategorijoje virš 78 kilogramų, kovoje dėl bronzos ji įveikė ukrainietę Anastasiją Sapsai. Bronzą šiandien iškovojo ir antrasis dziudo imtynininkas iš Lietuvos – Karolis Bauža. Absoliučioje svorio kategorijoje jis kovoje dėl bronzos įveikė 22-ejų metų Pietų Korėjos atstovą Dzi Geunbaję.
Šiemet Universiadoje Lietuvai šešiose sporto šakose – lengvojoje atletikoje, dziudo, plaukimo, irklavimo, vyrų krepšinio ir rankinio rungtyse – atstovauja 71 sportininkas.
Prieš dvejus metus Kazanėje lietuviai iškovojo 6 aukso, 1 sidabro ir 4 bronzos medalius.