LietuvaUniversiadoje – aukso medalių lietus
2015 liepos 08, Trečiadienis 10:01

Universiadoje – aukso medalių lietus

Pietų Korėjoje vykstančioje Universiadoje Lietuvos irkluotojai iškovojo 5 medalius – 4 aukso ir 1 sidabro. Aukso medalius iškovojo abi Lietuvos porinės dvivietės valtys bei vienvietes valtis irkluojantys Žygimantas Gališanskis ir Lina Šaltytė. Vienvietininkė lengvasvorė irkluotoja Sonata Petrikaitė iškovojo sidabrą.

Moterų dviviečių porinio irklo valčių finale prieš dvejus metus iškovotą čempionių titulą apgynė Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Antroje vietoje likusias ukrainietes Lietuvos pora aplenkė beveik 6 sekundėmis. Po merginų į startą stojo Rolando Maščinsko ir Sauliaus Ritterio vyrų dvivietė valtis. Stipriausia Lietuvos irklavimo pora pasekė merginų pavyzdžiu ir taip pat apgynė prieš dvejus metus iškovotą čempionų titulą. Sidabro medalius, atsilikę beveik 8 sekundėmis, iškovojo Lenkijos irkluotojai.
Pirmąjį medalį mūsų šaliai Universiadoje šeštadienį iškovojo Lietuvos sporto universiteto studentė Santa Pakenytė. Šeštadienį dziudo rungtyje, svorio kategorijoje virš 78 kilogramų, kovoje dėl bronzos ji įveikė ukrainietę Anastasiją Sapsai. Bronzą šiandien iškovojo ir antrasis dziudo imtynininkas iš Lietuvos – Karolis Bauža. Absoliučioje svorio kategorijoje jis kovoje dėl bronzos įveikė 22-ejų metų Pietų Korėjos atstovą Dzi Geunbaję.
Šiemet Universiadoje Lietuvai šešiose sporto šakose – lengvojoje atletikoje, dziudo, plaukimo, irklavimo, vyrų krepšinio ir rankinio rungtyse – atstovauja 71 sportininkas.
Prieš dvejus metus Kazanėje lietuviai iškovojo 6 aukso, 1 sidabro ir 4 bronzos medalius.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

• Uteniškis iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Klaipėdoje vyko Lietuvos vaikų (mergaičių, gimusių 2007-2009 metais, ir berniukų, gimusių 2006-2008 metais) plaukimo vasaros pirmenybės.

• Iš pasaulio čempionato – su medaliais

Italijoje, Treviso mieste, vyko XIV WSKA Pasaulio Šotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo per 700 sportininkų iš 27 šalių: Amerikos, Kanados, Čilės, Brazilijos, Ganos, Pietų Afrikos ir kt. Lietuvai atstovavo 16 sportininkų, kurie dalyvavo 24 individualiose ir penkiose komandinėse rungtyse. Iš Utenos į pasaulio čempionatą vyko ir Utenos DSC bei klubo „Impulsas" sportininkai: Martyna Šaltenytė, Julijus Strazdas ir Ingrida Kalinauskaitė (treneris Kastytis Stankevičius).

• Į ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį galės pretenduoti ir 5 bei 6 vaikų motinos

LR Vyriausybės posėdyje pritarta siūlymui ordino „Už nuopelnus Lietuvai" medaliu apdovanoti motinas, pagimdžiusias ir užauginusias bei gerai išauklėjusias 5 ir daugiau vaikų. Kad ši nuostata įsigaliotų, Seimas turi priimti Valstybės apdovanojimų įstatymo pakeitimą.

• Lengvaatlečiai džiugino medaliais

Tęsiasi  2015 metų Lietuvos jaunių sporto žaidynės. Liepos pradžioje Alytuje varžėsi lengvaatlečiai. Po birželio mėnesį  vykusios atrankos teisę dalyvauti lengvosios atletikos jaunių žaidynių  finalinėse varžybose išsikovojo 10 Utenos DSC sportininkų – net pusė jų į Uteną parvežė medalius.