LietuvaŠiandien prasidėjusi knygų mugė kvies išpainioti detektyvinių istorijų pinkles
2015 vasario 19, Ketvirtadienis 10:21

Šiandien prasidėjusi knygų mugė kvies išpainioti detektyvinių istorijų pinkles

Šiandien prasidėjusi knygų mugė kvies išpainioti detektyvinių istorijų pinkles

Vasario 19 dieną, ketvirtadienį, 10 val. „Litexpo" parodų centre prasideda 16-oji Vilniaus knygų mugė. Mugės atidaryme dalyvaus ir svečius pasveikins kultūros ministras Šarūnas Birutis. Tą pačią dieną 12 val. ministras apdovanos Gražiausių metų knygų konkurso nugalėtojus.

Istorija įdomesnė, kai ji – detektyvas, sako Vilniaus knygų mugės rengėjai ir šių metų mugės tema skelbia detektyvą. Detektyvas – tai žanras, kurį labai mėgsta skaitytojai ir kurio populiarumas neslūgsta, sako rengėjai. Mugėje vyks detektyvinių knygų pristatymai, susitikimai su autoriais, diskusijos, skirtos detektyvo žanro raidai.
„Šiemet atsigręšime į detektyvą, kuris yra nenušaunamas ir mėgstamas skaitytojų. Kaip detektyviniuose romanuose gausu pinklių, taip mugėje bus ir siurprizų – lankytojai turės dalyvauti, kurti tą istoriją", – sako „Litexpo" parodų grupės vadovė Milda Gembickienė.
Šių metų mugėje naujausias knygas pristatys lietuvių autoriai: Dalia Staponkutė, Kristina Sabaliauskaitė, Agnė Žagrakalytė, Kęstutis Navakas, Undinė Radzevičiūtė ir kiti. Į mugę atvyks keliolika svečių iš užsienio. Tarp jų – romanų „Veneros plaukas" ir „Laiškų knyga" autorius Michailas Šiškinas, detektyvų autorė iš Suomijos Salla Simukka, taip pat lenkų literatūrologas Andrzejus Franaszekas, knygos „Miloszas. Biografija" autorius.
Ką tik pasirodė šios knygos leidimas lietuviškai, mugėje vyks susitikimas su autoriumi, knygos pristatymas. Šį darbą, trukusį dešimtmetį, – parašyti išsamiausią jo biografiją – autoriui patikėjo pats Czeslawas Miloszas.
Knygų mugė tradiciškai  truks nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. Mugėje veiks ir LRT studija, daugelis televizijos ir radijo laidų bus tiesiogiai transliuojamos iš šios studijos, taip pat ir knygų pristatymai, susitikimai su rašytojais.

Kultūros ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Vilniaus knygų mugė į pasaulį atveria daugybę langų“

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė pripažįsta, kad yra skaitantis žmogus, o jai artimiausios – susitikimus su reikšmingais žmonėmis dovanojančios biografinės knygos. Šiemet su šūkiu „Skaitau Lietuvą - skaitau pasaulį“ lankytojus pasitinkanti ir į daugiau nei 560 renginių kviečianti mugė, pasak Vilniaus knygų mugės globėjos, yra gyvas įrodymas, kad esame skaitanti, knygą gerbianti ir mylinti tauta.

 • Molėtiškiai elektroniką iškeitė... į naujas knygas

  Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojai per tris mėnesius atsikratė daugiau nei pusės tonos elektroninių atliekų, atiduodami jas saugiam sutvarkymui. O vietoj jų biblioteka sulaukė naujų knygų už 500 eurų. Jas išsirinko bibliotekos bendruomenė – tai knygos nuo populiariųjų romanų iki mokamosios literatūros. Šios bibliotekos lankytojai buvo aktyviausi Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) organizuojamo projekto „Atsakingas skaitytojas" paskutinio etapo dalyviai bei surinko didžiausią elektronikos atliekų kiekį iš visų šalies bibliotekų dalyvavusių projekte.

 • Išrinktos meniškiausios praėjusių metų knygos

  Kultūros ministerijos kasmet organizuojamas „Knygos meno“ konkursas šiemet vyko jau jubiliejinį 25-ajį kartą. Jam 54 leidėjai pateikė 116 knygų, iš kurių pagal poligrafinius ir meninius kriterijus išrinktos meniškiausiai apipavidalintos ir geriausiai atspausdintos 2017 metais Lietuvoje išleistos knygos.

 • Kraštietis Vytautas Račickas pripažintas skaitomiausiu autoriumi

  Praėjusiais metais tarp šalies bibliotekų lankytojų populiariausia buvo mūsų kraštiečio Vytauto Račicko kūryba. Apie tai paskelbė asociacija LATGA, kuri Kultūros ministerijai pateikė autorinio atlyginimo paskirstymo už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose 2015 metų ataskaitą. Iš šios ataskaitos matyti, kad 2015 metais iš lietuvių autorių daugiausia skaitytos vaikų ir paauglių rašytojo Vytauto Račicko knygos.

 • Nacionalinė bibliotekų savaitė: spalvinga knygų mugė ir išskirtinis koncertas

  Praėjusią savaitę šalyje buvo minima Nacionalinė bibliotekų savaitė – jos metu vykę renginiai neaplenkė ir Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos.

 • Apdovanoti 2015 metų knygų rinkimų nugalėtojai

  17-ąją Vilniaus knygų mugę sekmadienį vainikavo 2015 metų knygos rinkimų laureatų apdovanojimas. Skaitytojų išrinktus tradicinės akcijos nugalėtojus pasveikino kultūros ministras Šarūnas Birutis.

 • Skaitytojai išrinko 2015 Metų knygas

  Vilniaus knygų mugės išvakarėse paskelbtos akcijos „Metų knygos rinkimai 2015" nugalėtojos – knygos keturiose kategorijose. Kultūros ministras Šarūnas Birutis sekmadienį pasveikins Metų knygos rinkimų nugalėtojus Vilniaus knygų mugėje.

 • Pristatys dvi knygas

  Gegužės 26 dieną 16 valandą Menų kamaroje (Taikos g. 6) vyks knygų „Žūklė Utenos krašto ežeruose" ir „Utenos rajono resursai ir galimybės rekreacinės žuvininkystės ir vandens turizmo plėtros srityje, arba Vandens, ugnies ir meilės nepaslėpsi" pristatymas.

 • Knygų mugėje – įdomių renginių gausa

  15 šalies leidyklų dalyvaus Utenoje rengiamoje tradicine tapusioje Pavasario knygų mugėje, kuri Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje šurmuliuos balandžio 28 dieną 11-19 val.

 • Tarp „Metų knygos rinkimų 2014“ laureatų – mūsų kraštietis rašytojas Vytautas Račickas

  Vilniaus knygų mugės paskutinę dieną apdovanoti dešimtą kartą surengtos akcijos „Metų knygos rinkimai 2014" nugalėtojai keturiose kategorijose.
  Metų knyga suaugusiųjų kategorijoje skaitytojai išrinko Rasos Aškinytės romaną „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo", poezijos kategorijoje – Vytauto Stankaus knygą „Iš veidrodžio, už", knygų paaugliams kategorijoje – Vytauto Račicko apysaką „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais", vaikų kategorijoje – Danguolės Kandrotienės apysaką-pasaką „Spintos istorijos".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7228
Vakar apsilankė:11905
Šią savaitę apsilankė:39584
Šį mėnesį apsilankė:196231
Viso (nuo 2015-02-16):8587375
Šiuo metu naršo:
134
2018-06-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!