Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis apdovanojo Europos kalbų dienos laureatus
LietuvaŠvietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis apdovanojo Europos kalbų dienos laureatus
2014 spalio 01, Trečiadienis 09:07

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis apdovanojo Europos kalbų dienos laureatus

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis apdovanojo Europos kalbų dienos laureatus

Rugsėjo 26-ąją, Europos kalbų dieną, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis dalyvavo Europos kalbų dienos renginyje ir įteikė diplomus piešinių konkurso, skirto šiai dienai paminėti, laureatams.

Europos kalbų dienai skirtuose piešiniuose turėjo atsispindėti, kaip vaikai ar jaunuoliai suvokia, vertina, kūrybiškai geba perteikti savo požiūrį į skirtingas Europos kalbas ir kultūras.
Ikimokyklinukų ir moksleivių piešinių konkursą Europos kalbų dienai paminėti organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Valstybės institucijų kalbų centru.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Patvirtinta Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai programa

  Švietimo ir mokslo ministerija patvirtino Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąją programą, skirtą pradiniam, pagrindiniam ir viduriniam ugdymui. Pagal naują programą mokyklose bus pradėta dirbti nuo kitų mokslo metų.

 • Švietimo ir mokslo ministerija pasisako prieš rinkliavas vadovėliams ir pratybų sąsiuviniams

  Ministrė Audronė Pitrėnienė raštu kreipėsi į savivaldybių švietimo skyrius, mokyklų vadovus, atkreipdama jų dėmesį, kad pastaruoju metu Švietimo ir mokslo ministeriją pasiekia mokinių tėvų skundai dėl mokyklų reikalavimo tėvams pirkti vadovėlius ir pratybas.
  „Tokios rinkliavos mokyklose neturi vykti. Mokinio krepšelyje numatytos lėšos yra skirtos visų mokomųjų dalykų vadovėliams įsigyti, todėl papildomų rinkliavų dalykų vadovėliams įsigyti neturi vykti,"– sakoma ministrės A. Pitrėnienės rašte.

 • Švietimo ir mokslo ministerijos dovanos – raštingiausiems mokiniams

  Geriausiai Nacionalinį diktantą parašiusieji mokiniai Prezidentūroje apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos prizais.

 • Siūlo įvesti minimalius reikalavimus universitetų ir kolegijų veiklai

  Sausio 22 dieną į ketvirtąjį posėdį susirinko švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės sudaryta darbo grupė dėl valstybinių universitetų studijų ir mokslinės veiklos stiprinimo konsoliduojant išteklius. Posėdžio metu pasiūlyti minimalūs reikalavimai aukštosioms mokykloms. Taip pat aptarta Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų bei ISM vadybos ir ekonomikos universitetų jungimosi iniciatyva.

 • Numatytos naujos ugdymo kryptys: daugiau laiko mokymuisi tyrinėjant, teoriją siejant su praktika

  Bendrojo ugdymo programos labiau susietos su gyvenimo praktika, mokykla suteikia šiuolaikiniam žmogui svarbių kompetencijų: komunikavimo, socialinių-pilietinių, kultūrinių, kūrybiškumo ir kitų. Šie siekiai apibrėžti švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės patvirtintame Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų apraše ir bus taikomi rengiant naujas bendrojo ugdymo programas bei įgyvendinant jau esamas.

 • Naujaisiais metais didėja finansavimas švietimui

  Nuo sausio 1 dienos mokinio krepšelis didėja 34 eurais, jis sieks 1014 Eur.

  Nuo sausio 1 dienos didinami visų pedagogų atlyginimai. Mažiausiai uždirbantiems – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams – darbo užmokestis kils iki 7 proc., šiemet jų algos jau didėjo 10 proc. Pradedantiems bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams atlyginimai didės 5 proc., visiems kitiems – 3 proc.

 • Už studijas sumokėtus pinigus atgaus beveik 10 proc. geriausiųjų

  Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. Šį rudenį kompensacijas gaus 9,8 proc. studentų. Lyginant su ankstesniais metais jų dalis gerokai išaugo ir beveik pasiekia nustatytą maksimalią 10 proc. ribą.

 • Švietimo ir mokslo ministre paskirta Audronė Pitrėnienė

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo skyrė Audronę Pitrėnienę švietimo ir mokslo ministre.

 • Meistriškumo konkurse trečioji vieta atiteko Ingai Paukštytei

  Gegužės 14 dieną Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre įvyko nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Geriausias viešbučio darbuotojas 2015". Pirmąją vietą konkurse laimėjo Giedrė Juškevičiūtė, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro mokinė. Antroji vieta atiteko Brigitai Pociūtei iš Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos, o trečioji – Ingai Paukštytei, Utenos regioninio profesinio mokymo centro mokinei.

 • Švietimo ir mokslo ministro pareigas nuo rytdienos laikinai perima teisingumo ministras Juozas Bernatonis

  Nuo antradienio švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis pasirašė ministerijos reikalų perdavimo aktą. Švietimo ir mokslo ministro pareigas laikinai perima teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5749
Vakar apsilankė:6283
Šią savaitę apsilankė:39705
Šį mėnesį apsilankė:164474
Viso (nuo 2015-02-16):10918369
Šiuo metu naršo:
99
2019-08-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!