Teikiama humanitarinė pagalba Ukrainai
LietuvaTeikiama humanitarinė pagalba Ukrainai
2014 rugsėjo 03, Trečiadienis 12:30

Teikiama humanitarinė pagalba Ukrainai

Teikiama humanitarinė pagalba Ukrainai

Lietuvos Respublikos Vyriausybės pavedimu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos rengia antrąją humanitarinės pagalbos siuntą Ukrainos gyventojams. Rugpjūčio 27 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas iš NATO Pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms planavimo Krizių valdymo skyriaus (CEP CME) gavo Ukrainos tarptautinės pagalbos prašymą, kuriame prašoma priemonių užtikrinti būtiniausias gyvenimo sąlygas dėl kovų bei susirėmimų iš Donetsko ir Luhansko sričių perkeltiems Ukrainos gyventojams. Jų yra daugiau kaip 190 tūkstančių.

Iš valstybės rezervo į Ukrainą planuojama nugabenti reikalingų priemonių įkurti stovyklą šimtui evakuotų gyventojų. Šioje siuntoje – miegmaišiai, palapinės, sulankstomosios lovos, generatoriai, krosnelės, pledai, termosai ir kt. Siuntinio vertė – apie 64 tūkst. eurų.
Su Krašto apsaugos ministerija sutarta, kad kartu su šiuo kroviniu bus nugabentos ir VšĮ „Aspectus Memoria" iš gyventojų surinktos įvairios priemonės, kurios šiuo metu labai reikalingos Ukrainos gyventojams. Krovinys bus gabenamas dviem sunkvežimiais. Jį lydės logistikos ir vertinimo ekspertai.
Planuojama, kad sunkvežimiai iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Valčiūnuose, Vilniaus rajone, į Ukrainą išvyks rugsėjo 3 d. 15.30 val.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Savižudybių prevencija: svarbu atpažinti ir padėti

  Higienos instituto duomenimis, 2017 m. nusižudė beveik 750 gyventojų. Nors Lietuvoje savižudybių mastas kasmet mažėja, pagal jų skaičių, tenkantį šimtui tūkstančių gyventojų, kitas Europos Sąjungos šalis lenkiame du–tris kartus. Specialistų teigimu: 8 iš 10 apie savižudybę galvojantys asmenys duoda aplinkiniams vienokius ar kitokius ženklus. Juos atpažinę, galime išgelbėti gyvybę.

 • Vaiko ketinimas nusižudyti – tai paslėptas pagalbos šauksmas

  Iš gyvenimo vis dažniau nutaria pasitraukti Lietuvos jauniausieji – vaikai ir paaugliai, dar nesulaukę pilnametystės, tačiau dažnais atvejais jau spėję patirti tokius gyvenimo išbandymus, apie kuriuos kiti suaugusieji nesusapnuotų net savo baisiausiuose košmaruose. Šį kraupiausią, kartu ir greičiausią problemų sprendimo kelią kasmet pasirenka apytiksliai 25–30 nepilnamečių, o savižalos atvejų yra fiksuojama keleriopai daugiau. Apie tai, kokie yra pagrindiniai požymiai, įspėjantys apie suicidinio elgesio pavojų, ir kaip derėtų elgtis tokio asmens artimiesiems, pasakojo gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė, Santaros klinikų filialo Vaikų ligoninės Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyriaus vedėja Jolanta Trinkūnienė.

 • Sunkiau besiverčiantiems – pagalba ne tik maistu

  Lietuvoje paramą maisto produktais gauna daugiau nei 184 tūkst. gyventojų, tačiau nesunku nuspėti, jog ne ką mažiau nei maistas skurstančiajam svarbi ir kitokia pagalba. Kartais tai – mokinio krepšelis ar stovykla vaikui, kuriam gali leisti tik vasarą kieme. Kartais – ir gyvenimą keičianti pagalba kovojant su priklausomybe.

 • Nuo rugsėjo kiekvienoje savivaldybėje – sutelkta pagalba vaikams ir šeimoms

  Nuo rugsėjo 1 dienos visa vaikams ir jų tėvams reikalinga švietimo, socialinė pagalba bus teikiama koordinuotai, bendradarbiaujant švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros įstaigoms. Tuo rūpinsis tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius, kurio pareigybė kiekvienoje savivaldybėje atsiras nuo rugsėjo. Pagalbą bus galima gauti greičiau, vieno langelio principu. Tai ypač svarbu vaikams ir šeimoms, kurioms reikia kompleksinės skirtingų sektorių – švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros – pagalbos.

 • Uteną pasiekė modernūs pagalbos iškvietimo įrenginiai

  Utenos rajono savivaldybės administracija ir Nacionalinis pagalbos centras pasirašė sutartį, pagal kurią šiomis dienomis Uteną pasiekė 57 modernūs pagalbos iškvietimo įrenginiai. Nacionalinės pagalbos centro direktorius Ričardas Bernotavičius perdavė Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjai Jovitai Strazdienei pagalbos iškvietimo įrenginius, kurie bus naudojami pagal Utenos rajono seniūnijų seniūnų pateiktus sąrašus.

 • Policijos pareigūnai gelbėjo susižalojusį uteniškį

  Policijos pareigūnų darbas ir rizikingas, ir pilnas įvairiausių netikėtumų. Tuo buvo galima įsitikinti praėjusį savaitgalį, kuomet du policijos patruliai Dmitrij Čašun ir Aurimas Jakštonis pasirūpino stipriai ranką susižalojusiu uteniškiu, kuriam reikėjo skubios medikų pagalbos.

 • Utenoje bus rengiamas labdaros vakaras „Ateitis Ukrainai“

  Jaunųjų konservatorių lygos Utenos skyriaus iniciatyva sausio 19 dieną 18 val. A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje rengiamas labdaros vakaras „Ateitis Ukrainai", kuriame surinktos lėšos bus skiriamos humanitarinei pagalbai Ukrainos kariams: profesionaliems tvarsčiams ir termo aprangoms.

 • Integrali pagalba į namus bus teikiama visose šalies savivaldybėse

  Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino finansavimą dar 23 integralios pagalbos projektams, kuriais kuriama ir plėtojama socialinė globa ir slauga namuose neįgaliems vaikams, darbingo amžiaus neįgaliems asmenims, senyvo amžiaus asmenims. Šių metų gegužę jau pradėtas įgyvendinti 21 projektas, o nuo spalio visoje Lietuvoje, išskyrus Neringos savivaldybę, iš viso bus įgyvendinamas net 61 integralios pagalbos projektas.

 • 2016 m. emocinei pagalbai telefonu teikti – 120 tūkst. eurų daugiau nei 2015-aisiais

  Emocinė pagalba telefonu gyventojams taps prieinamesnė. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė konkursą projektams atrinkti ir finansuoti, kuriuos įgyvendinant bus teikiama emocinė pagalba telefonu vaikams, jaunimui, moterims ir smurtą patyrusiems žmonėms, krizę išgyvenantiems suaugusiesiems. Tam 2016 m., lyginant su 2015 m., skiriama net 120 tūkst. eurų daugiau.

 • Sunkiai sergančiai Dainai reikia geros valios žmonių paramos

  Kreipiuosi į visus geros valios uteniškius su šiuo prašymu kaip motina, kurios šeima susidūrė su labai skaudžiais, sunkiais likimo smūgiais. Tačiau neprarandu vilties ir tikiu, kad Jūsų pagalba galės palengvinti nelaimės atveju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5564
Vakar apsilankė:6283
Šią savaitę apsilankė:39520
Šį mėnesį apsilankė:164289
Viso (nuo 2015-02-16):10918184
Šiuo metu naršo:
112
2019-08-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!