LietuvaUgniagesiai, rūpindamiesi gyventojų saugumu, aplankė per 20 tūkst. būstų
2018 sausio 09, Antradienis 10:46

Ugniagesiai, rūpindamiesi gyventojų saugumu, aplankė per 20 tūkst. būstų

Ugniagesiai, rūpindamiesi gyventojų saugumu, aplankė per 20 tūkst. būstų

Vien pernai Lietuvoje dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų kilo 1 263 gaisrai. Šių gaisrų metu žuvo 12 žmonių. Štai spalio mėnesį Vilniaus rajone, Pakovarniškių kaime, iš degančio medinio namo buvo išneštas 1967 m. gimęs dūmais apsinuodijęs vyras, o lovoje rastas smarkiai apdegęs 1972 m. gimusios moters kūnas. Šiaulių rajone, Kuršėnuose, degančiame mediniame name rastas 1956 m. gimusio vyro kūnas.

Norėdami, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai ir ugniagesiai gelbėtojai per kelis mėnesius aplankė beveik 20 tūkst. gyvenamųjų būstų. Surengtos prevencinės akcijos „Kūrenkime saugiai“ metu daugiausia dėmesio jie skyrė kietojo kuro krosnių ir elektros instaliacijos būklei, domėjosi, ar gyventojai namuose turi įsirengę autonominių dūmų detektorių.

Pareigūnų lankytuose būstuose rasta apie 10 proc. netvarkingų krosnių. Apie 12 proc. aplankytų gyventojų jas netinkamai eksploatuoja. Šalia krosnių, nesilaikydami saugaus atstumo, laiko įvairius baldus, vaikų loveles, virš jų džiovina skalbinius, tiesiog ant krosnių džiovina batus ir malkas. 13,5 proc. lankytų būstų gyventojai iš dūmtraukių nevalo suodžių. 10 proc. aplankytų būstų rasta ir netvarkinga elektros instaliacija.

„Svarbiausia – pasirūpinti, kad gaisras nekiltų. Nes tik tada bus išvengta skaudžių nelaimių. Todėl šios akcijos metu gyventojai ir buvo raginami skirti kur kas didesnį dėmesį namų saugumui, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Kęstutis Lukošius. – Beje, laiku pastebėti gaisrą ir išgelbėti gyvybes padėtų ir namuose įrengtas dūmų detektorius, bet žmonės jų neskuba įsigyti. Iš 20 tūkstančių aplankytų būstų jie buvo įrengti šiek tiek daugiau kaip 3 tūkst. gyvenamųjų namų. Deja, 13 proc. šių detektorių neveikė...“

Kaip parodė akcijos „Kūrenkime saugiai" rezultatai, skirtingose savivaldybėse situacija dėl krosnių, dūmtraukių, elektros instaliacijos būklės, autonominių dūmų signalizatorių įrengimo labai skiriasi. Vienose savivaldybėse netvarkingų krosnių ar elektros instaliacijos nustatyta vos 1 proc., kitose – 60 ar net 70 proc.

Didžiausias procentas netvarkingų krosnių ir netvarkingos elektros instaliacijos nustatytas penkiose savivaldybėse: Akmenės, Trakų, Zarasų, Prienų rajonų ir Rietavo savivaldybėje. Jose didžiausias procentas ir socialinės rizikos šeimų, todėl, ir pasibaigus akcijai, joms ir bus skiriama daugiausia dėmesio.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Dviratininkų saugumas – jų pačių ir kitų eismo dalyvių rankose

    Atšilus orams, gatvėse pasirodo vis daugiau dviračių transporto priemonių. Tai puiki priemonė ne tik grietai pasiekti tikslą, bet ir palaikyti gerą fizinę formą. Šį kartą kalba eina apie dviratininkus. Augant žmonių sąmoningumui, didėjant fiziniam aktyvumui, dviračiai išgyvena renesansą. Ši transporto priemonė tampa kiekvienos šeimos būtinybe, nepaisant to, kiek šeima turi automobilių ar kitų motorinių transporto priemonių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3714
Vakar apsilankė:11506
Šią savaitę apsilankė:24165
Šį mėnesį apsilankė:180812
Viso (nuo 2015-02-16):8571956
Šiuo metu naršo:
142
2018-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!