LietuvaLietuvos muitinė 2017: keisčiausių slėptuvių TOP 5
2018 sausio 04, Ketvirtadienis 15:29

Lietuvos muitinė 2017: keisčiausių slėptuvių TOP 5

Lietuvos muitinė 2017: keisčiausių slėptuvių TOP 5

Lietuvos muitinės pareigūnams jau seniai tapo įprasta kontrabandines prekes traukti iš lengvuosiuose automobiliuose ar vilkikuose įrengtų slėptuvių.

Jų jau nebestebina mašinų padangose, durelėse, prietaisų skydeliuose, kuro bakuose ar dvigubose grindyse sukimštos nelegaliai gabenamos prekės.

Tačiau pasitaiko kontrabandininkų, kurių sugalvotos slėptuvės vis dar sukelia pareigūnų šypseną.

Pateikiame keisčiausių 2017 muitininkų aptiktų kontrabandinių prekių slėptuvių TOP 5.

5-oji vieta. Baltarusiškos cigaretės sulčių pakeliuose bei mėsos ir pieno konservuose. Vis dar pasitaiko gudručių, kurie tikina pareigūnus, jog gabena vos pora pakelių cigarečių, o slapta būna prisikamšę jų keisčiausiose vietose. Baltarusijos pasienyje dirbantiems muitininkams nuolat įkliūva nedidelius, tačiau neapmokestinamąsias normas viršijantys kontrabandininkai, kurie vis dar bando prasmukti slėpdami iš pakelių išluptas ir tvarkingai į maisto pakuotes sukimštas cigaretes.

4-oji vieta. Fantastinių istorijų knygos, „įdarytos" kompiuteriais ir telefonais. Kauno oro uoste dirbantys muitininkai deklaracijoje matydami, jog vienas amerikietis kauniečiui siunčia 20 dolerių vertės knygas, jas dėl visa ko peršvietė rentgenu ir kompiuterio ekrane pamatė, jog knygos yra tuščiavidurės. Maža to, paaiškėjo, kad knygų viduje yra sudėti technikos įrenginiai. Atidarius siuntinį paaiškėjo, kad apvyniojęs storu sluoksniu lipnios plėvelės ir specialiai išpjautuose knygų puslapiuose bukinistas-kontrabandininkas buvo supakavęs „Samsung" telefoną, du „Lenovo" kompiuterius ir jų įkroviklius.

3-oji vieta. Rūkalai prie kūno. Specialiai cigaretėms gabenti pasiūta liemene apsirengęs per Šalčininkų postą į Lietuvą praėjusią žiemą keliavo baltarusis. Liemenė gal ir šilta, bet įrodyti muitininkams, kad 60 pakelių kontrabandinių cigarečių pakelių tarnauja kaip specialus pašiltinimas, vyriškiui nepavyko.

2-oji vieta. Lauktuvės su nikotinu. Į Lietuvą vykstantys baltarusiai muitininkus tikino važiuojantys į Lietuvą apsipirkti. Pareigūnus tikino nieko ypatingo nesivežantys, gal tik šiokių tokių saldžių lauktuvių, skirtų draugų vaikams. Muitininkams į lauktuves žvilgtelėjus atidžiau, paaiškėjo, kad svečiai iš Baltarusijos „vaikams" veža beveik 200 pakelių į saldainių dėžutes ir pieno mišinukų pakuotes sudėtų nelegalių rūkalų. Ir nė vieno saldainio.

1-oji vieta atitenka ir, ko gero, bukiausių 2017 metų kontrabandininkų vardo nusipelniusiems alytiškiams. Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnams tikrinant į Švediją gabenamą langų krovinį, pareigūnų dėmesį patraukė, kad alytiškių gabenamų langų stiklai yra veidrodiniai. Viskas būtų kaip ir gerai – naujos statybos būstuose dažnai naudojami iš lauko pusės nepermatomi langų stiklai, tačiau šie buvo nepermatomi iš abiejų pusių. Įdomu, kas galėtų į savo namą statyti langą, per kurį nesimatytų nieko nei iš lauko, nei iš vidaus? Peršvietę langų konstrukcijas rentgenu, muitininkai tarp langų stiklų nesunkiai aptiko beveik 6,5 tūkstančio pakelių baltarusiškų cigarečių.

Lietuvos muitinės inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Sulaikyta siunta iš Turkijos su žinomų gamintojų drabužiais

  Praėjusią savaitę Kauno oro uosto poste, tikrindami į Lietuvą atgabentas smulkias siuntas, muitininkai vienoje iš jų rado 193 vnt. įvairių drabužių – sportinių kostiumų, liemenių, apatinio trikotažo, pažymėtų „Adidas", „Nike", „Calvin Klein", „Emporio Armani", „Tommy Hilfiger" prekės ženklais.Drabužiai į Lietuvą atgabenti siuntoje iš Turkijos, siuntos dokumentuose nurodyta jų vertė – daugiau kaip 1,7 tūkst. eurų. Įtarę, kad šios prekės pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, muitinės pareigūnai jas sulaikė.

 • 2016-ųjų slėptuvės, prajuokinusios muitininkus

  Traukti nelegalias prekes iš specialiai įrengtų slėptuvių jau senokai tapo muitininkų kasdienybe. Pasipelnyti iš nelegalios veiklos siekiantys kontrabandininkai nenuilstamai ir kone kasdien stengiasi apgauti pareigūnus, slėpdami nelegaliai per sieną gabenamus rūkalus netikėčiausiose vietose.

  Rusijos ir Baltarusijos pasienyje dirbantys muitininkai sako nuolat turintys išlikti budrūs, tačiau pripažįsta, jog kartais kontrabandininkų sumanytos slėptuvės jiems netgi pakelia nuotaiką.
  Pateikiame juokingiausių 2016-aisiais muitininkų aptiktų slėptuvių TOP penketuką.

 • Muitinė 2016: netikėčiausių sulaikymų dešimtukas

  Pernai muitininkams įkliuvo ne tik kontrabandinių cigarečių, narkotikų ar nelegalaus alkoholio, bet ir kur kas įdomesnių radinių. Atrinkta dešimt įdomiausių 2016-aisiais muitinėje sulaikytų „laimikių", kuriuos bandyta slepiant arba kitais nelegaliais būdais įvežti į mūsų šalį.

 • Muitininkai sulaikė 21 kg nelegaliai gabento kaljanui skirto tabako

  Pirmadienio pavakarę Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio posto pareigūnai iš Baltarusijos grįžtančio lietuvio bagaže aptiko 21 kg slepiamo tabako „Al Fakher". Kaljanui skirtas tabakas sulaikytas, vyrui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

 • Siaubo istorijų knygoje muitininkai aptiko antikvarinių pinigų

  Įprastinio pašto siuntų tikrinimo metu Pašto poste dirbantys muitininkai atkreipė dėmesį į registruotą siuntinį, atkeliavusį į Lietuvą iš Ukrainos. Susisiekę su siuntos gavėju, pareigūnai sužinojo, kad lietuvio bendramintis iš Ukrainos siunčia jam knygą, o nemažai skaitantis vyriškis labai laukia šio siuntinio ir tikisi papildyti savo biblioteką dar vienu ukrainietiškos literatūros egzemplioriumi. Kadangi jau nuo pradžių siuntinio svoris muitininkams kėlė įtarimų, buvo nuspręsta nemažą voką peršviesti rentgenu.

 • Muitinė įspėja: pirkdami egzotišką suvenyrą, jūs nužudote dramblį

  Kovo 3 dieną Lietuvos muitinė šiandien mini pasaulinę Laukinės gamtos dieną. Šią dieną prieš 43 metus Vašingtone buvo pasirašyta Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinė konvencija (CITES), kurios pagrindinė nuostata skelbia, kad tarptautinė prekyba laukiniais gyvūnais ir augalais neturi grėsti jų išlikimui.

 • Muitinė 2015: vis mažiau vairuotojų ryžtasi siūlyti kyšį

  Šiais metais Lietuvos muitinėje jau užfiksuoti pirmieji bandymai papirkti muitinės pareigūnus. Smulkias eurų kupiūras muitininkams bandė prakišti per Medininkų, Šalčininkų ir Raigardo kelio postus vykstantys krovininių automobilių vairuotojai.

 • Naujuoju Lietuvos muitinės vadovu paskirtas Arūnas Adomėnas

  Muitinės departamento prie LR finansų ministerijos generalinio direktoriaus pareigas nuo šių metų sausio 5 dienos pradeda eiti Arūnas Adomėnas.
  Į šias pareigas jis paskirtas finansų ministro įsakymu po to, kai laimėjo Finansų ministerijos skelbtą konkursą.

 • Kontrabandinių cigarečių dėžes muitininkai pavertė kalėdinėmis puošmenomis

  Kasmet patys savo instituciją puošiantys muitinės darbuotojai šiemet vitrininių langų dekoracijoms pasirinko netradicinį sprendimą. Gedimino prospekto praeivių akį traukia iš kartoninių dėžių sukonstruota, popieriaus karpiniais išdabinta ir jaukiai žibanti „Sniego šalis".  Jam sukurti Muitinės departamento Tarptautinių ryšių skyriuje dirbanti Justina Kosaitė panaudojo ir keletą dėžių, kuriose kontrabandininkai gabeno nelegalius rūkalus.

 • Netikri „Nike“ pirkėjų nepasieks

  Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai baigė nagrinėti atvejį, kai Kauno miesto gyventojas iš užsienio internetinių parduotuvių siuntėsi „Nike" avalynės klastotes ir Lietuvoje jas realizavo siekdamas turtinės naudos. Piliečiui surašytas protokolas, jam gresia bauda iki 579 eurų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3769
Vakar apsilankė:11506
Šią savaitę apsilankė:24220
Šį mėnesį apsilankė:180867
Viso (nuo 2015-02-16):8572011
Šiuo metu naršo:
119
2018-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!