LietuvaVyriausybėje – padėkos šventė savanoriaujantiems žmonėms ir organizacijoms
2017 gruodžio 06, Trečiadienis 09:39

Vyriausybėje – padėkos šventė savanoriaujantiems žmonėms ir organizacijoms

Vyriausybėje – padėkos šventė savanoriaujantiems žmonėms ir organizacijoms
 • 7 foto

Projektas „Šimtmečio dovanos“ pasiekė pirmojo etapo finalą ir visus dovanojusius laiką Lietuvai gruodžio 5 dieną – Tarptautinę savanorių dieną – pakvietė į padėkos šventę Vyriausybės kanceliarijoje.

Projektu siekiama padėti savanorystės iniciatyvoms pritraukti daugiau žmonių, ugdyti naujas savanorystės tradicijas bendruomenėse, kolektyvuose ar šeimose bei parodyti, kaip svarbu yra dovanoti savo laiką savanoriškai veiklai.

Daugiau nei 400 savanorių, kurie atvyko į šventinį padėkos renginį iš visos Lietuvos, pasveikino projekto „Šimtmečio dovanos“ globėjas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Jūsų „Šimtmečio dovanos“, skirtas laikas kitam, bendruomeniškumo stiprinimui – geriausias atjautos, gerumo ir pasiaukojimo pavyzdys. Tai didžiausia dovana, artėjant atkurtos Lietuvos Šimtmečiui. Nuoširdžiai dėkoju Jums visiems“, - sveikindamas savanorius sakė Premjeras.

Projekto „Šimtmečio dovanos" metu apie savo savanoriškus darbus priminė nemažai su tuo nuolatos dirbančių organizacijų, pavyzdžiui, Maltos ordino pagalbos tarnyba, „Maisto bankas". Aktyvios buvo ir bendruomenės. Pavyzdžiui, Kepalių kaimo bendruomenė kasmet organizuoja šventę, kurios metu visus atvykusius vaišina cepelinais, tačiau šiemet šventė atkeliavo ir pas tuos, kurie negali atkeliauti patys: neįgaliuosius, vienišus senelius, senelių namų gyventojus.

Projektas parodė, kad savanoriškai savo laiką aplinkai gražinti dažnai skiria pavieniai žmonės, kurie patys imasi iniciatyvos puoselėti ir tvarkyti šalies aplinką. Pavyzdžiui, Daugėlių mokykloje gimė akcija „Daugėlių mokykloje – daug gėlių“, kurios metu moksleiviai sunešė daugiau nei 400 tulpių svogūnėlių, kad mokyklos aplinka pavasarį pasipuoštų tulpėmis.

Projekto metu užregistruota daugiau kaip 500 veiklų, kurių metu savanoriai dovanojo savo laiką geriems darbams nudirbti. Organizatoriai džiaugiasi, kad projektas pritraukė iniciatyvas ir projektus ne vien iš didmiesčių, bet ir iš mažesnių miestelių. Didelę dalį savanorystės veiklų registravo mokyklos, darželiai, vietos bendruomenės. Sulaukta daug iniciatyvų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Organizatorius džiugina ir tai, kad įsitraukė ne tik nevyriausybinės organizacijos ar bendruomenės, bet ir verslas.

Į savanorių pagerbimo renginį buvo pakviesti visi užregistravusieji savo „Šimtmečio dovanas“, tačiau projektas šia švente nesibaigia. Toliau planuojama registruoti dovanas (www.lietuva.lt/simtmeciodovanos) Lietuvai ir puoselėti savanorystės tradiciją Lietuvoje.

LR Vyriausybės inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ugniagesių gelbėtojų elgesys moterį sujaudino iki sielos gelmių

  Pirmadienį Plaušų kaime kilus gaisrui namo šeimininkė Tatjana Bielinienė negali atsigauti po patirto šoko: ugnis vos nepasiglemžė jos būsto, o apsinuodijusi dūmais pateko į ligoninę. Matydama, kaip į gaisro vietą atvykę vietos ugniagesiai gelbėtojai ryžtingai kovoja su ugnimi rizikuodami savo sveikata ar net gyvybe, moteris sakė esanti sujaudinta tokio jų ryžto ir pasiaukojimo.

 • Padėkota uteniškiui, padėjusiam sulaikyti kelias dešimtis vagysčių įvykdžiusį asmenį

  Spalio 28 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas įteikė padėką piliečiui už atliktą humanišką misiją, pilietinį poelgį ir pagalbą policijai, sulaikant dešimtis vagysčių įvykdžiusį asmenį.

 • Padėka už sąžiningumą

  Gruodžio 12-osios vakarą Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyresnysis specialistas Aleksas Strumila sulaukė molėtiškės Rositos Pikauskienės skambučio. Moteris nurodė, kad jos dukra Augustė Pikauskaitė Molėtų centre rado nemenką pinigų sumą – 400 litų. Informacija apie tai nedelsiant buvo paskelbta socialinėje Molėtų bendruomenės pareigūnų paskyroje, kur buvo paprašyta pasidalinti šia žinia, kad pinigai greičiau atrastų savininką.

 • Daugiabučio namo aplinką puoselėjančiai uteniškei D. Kulbauskienei – aplinkos ministro padėka

  Spalio 13 d. Aplinkos ministerija, Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmai ir Vilniaus miesto savivaldybė surengė Pasaulinės būsto dienos minėjimą „Būstas – ne vien stogas virš galvos", į kurį buvo pakviesti ir Utenos rajono savivaldybės atstovai. Šventėje dalyvavo Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius, Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėja Rosita Deveikienė, skyriaus specialistė Lina Rimienė, Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Bukys.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1821
Vakar apsilankė:8480
Šią savaitę apsilankė:1821
Šį mėnesį apsilankė:262557
Viso (nuo 2015-02-16):8350208
Šiuo metu naršo:
102
2018-05-28
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!