LietuvaGedimino kalnas ruošiamas žiemai
2017 lapkričio 28, Antradienis 09:05

Gedimino kalnas ruošiamas žiemai

Gedimino kalnas ruošiamas žiemai

Pirmadienį kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius visuomenei pristatė Gedimino kalno tvarkybos darbų situaciją ir numatomus tolimesnius veiksmus.

Viceministro teigimu, Gedimino kalnas šiuo metu yra ruošiamas žiemai – vykdomi kalno šlaitų tvirtinimo darbai naudojant skaldą, kuri padės apsaugoti visas paveiktas kalno vietas. Įrenginėjama ir speciali drenažo sistema, kuri neleisk susiformuoti vandens pertekliui ant kalno, kuris galėtų užšalti žiemą.

„Ties rytiniu šlaitu ir vakariniu bei šiauriniu bokštu taikomos apsaugos priemonės, šalinamas vandens perteklius, kai kuriose vietose yra nuimta apsauginė plėvelė, taip siekiame pašalinti vandenį iš grunto. Taip pat uždengta laikina stoginė kalno aikštelėje, izoliuojami Kunigaikščių rūmai. Įrengiamas drenažas, nukreipiant vandens perteklių į miesto lietaus kanalizacijos sistemą. Laikinai uždengti stogine bus ir Kunigaikščių rūmai“, – teigė viceministras.

Nors nuošliaužų tikimybė išlieka, tačiau pavojaus istoriniams statiniams, taip pat ir Gedimino kalno pilies bokštui, šiuo metu nėra.

„Realiausia galinti kilti grėsmė pastatams – pagrindiniam takui ir pietinės gynybinės sienos fragmentui bei pietrytiniam sienos kampui. Ji yra pseudoistorinė, 1995–1997 metais atkurta, neišlaikant istorinės geometrijos, siena turėjo būti aukštesnė ir platesnė. Kita grėsmė yra pagrindiniam takui, kuris uždarytas jau nuo sausio mėnesio. Matėme, kad ten yra pavojingiausia zona, automatiškai ribojome patekimą“, – teigė kultūros viceministras.

Kultūros viceministras R. Augustinavičius pažymėjo, kad kol kas dar vykdomi ir archeologiniai tyrimai kalno viršuje, kur jau aptikti 1863 metų sukilimo dalyvių palaikai, ir kalno šlaituose.

Kultūros ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Dėl liūčių Gedimino kalnas uždaromas iki liepos 17 dienos

    Sinoptikams prognozuojant gausias liūtis Vilniuje, Kultūros ministerija nusprendė uždaryti Gedimino kalną lankytojams iki liepos 17 d. dėl pakartotinų nuošliaužų pavojaus.

  • Kultūros ministrė: „Gedimino kalnas sunkiai serga“

    Birželio 20 dieną kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir aplinkos ministras Kęstutis Navickas aptarė Gedimino kalno situaciją ir susitiko su į Vilnių atvykusiais Lenkijos hidrogeologijos, hidrotechnikos ir geologijos specialistais.

  • Gedimino kalnas bus tvarkomas kompleksiškai

    Pasitarimo Kultūros ministerijoje metu priimtas sprendimas dėl Gedimino kalno uždarymo. Kalno prieigose įrengtos informacinės lentelės lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, apie uždarymą informuotas Valstybinis turizmo departamentas, Vilniaus miesto savivaldybė, kelionių agentūros.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:710
Vakar apsilankė:4170
Šią savaitę apsilankė:18613
Šį mėnesį apsilankė:47380
Viso (nuo 2015-02-16):9310342
Šiuo metu naršo:
45
2018-12-14
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!