LietuvaPritarta dėl Darbo biržos pertvarkymo į Užimtumo tarnybą
2017 lapkričio 02, Ketvirtadienis 10:38

Pritarta dėl Darbo biržos pertvarkymo į Užimtumo tarnybą

Pritarta dėl Darbo biržos pertvarkymo į Užimtumo tarnybą

Šią savaitę Vyriausybės posėdyje Ministrų kabinetas pritarė Užimtumo ir kitų susijusių įstatymų pataisų paketui, kuriuo Lietuvos darbo birža kartu su teritoriniais vienetais tampa Užimtumo tarnyba – vienu juridiniu vienetu. Taip siekiama didinti teikiamų paslaugų kokybę darbo ieškantiesiems ir darbdaviams, orientuojantis į konkretaus darbdavio poreikius ir konkretaus bedarbio situaciją, bei optimizuoti įstaigos veiklą.

Įgyvendinant struktūrinius pokyčius bus didinamas tiesiogiai su klientais dirbančiųjų skaičius ir mažinamas vadovaujančių darbuotojų skaičius. Skaičiuojama, kad vadovų grandis mažės 54 procentais, taip pat mažės kitų administracines funkcijas vykdančių darbuotojų, o pagrindines klientų aptarnavimo funkcijas vykdančių darbuotojų skaičius didės nuo 63,3 iki 76,4 procento. Planuojama, kad bendras visoje sistemoje pareigybių skaičius sumažės 10 procentų.

Sumažinus vadovaujančių ir administracines funkcijas vykdančių darbuotojų skaičių ir padidinus tiesiogiai su klientais dirbančių darbuotojų skaičių, vienam darbuotojui tenkantis vidutinis mėnesio darbo su klientais krūvis sumažėtų nuo 405 iki 275 klientų. „Tai leis labiau susitelkti į efektyvų bendradarbiavimą su darbo ieškančiais žmonėmis bei darbdaviais, kokybiškiau ir individualizuotai teikti paslaugas“, – pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Be to, nauja tai, kad darbdaviai turės nuolatinį konsultantą, asmeninį vadybininką, kuris padės darbuotojų paieškos procese, organizuos profesionalias atrankas, spręs individualias konkretaus darbdavio situacijas. Taigi atrankos darbdaviams bus vykdomos greičiau ir kokybiškiau.

Vykdant pertvarką atsisakoma teritorinių darbo biržų, kaip užimtumo rėmimo politiką įgyvendinančių biudžetinių įstaigų, bei paliekama viena biudžetinė įstaiga – Užimtumo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, – kuriai pereina visos iki šiol teritorinių darbo biržų vykdytos funkcijos. Taip bus optimizuojamos bendrosios viešojo sektoriaus funkcijos, tokios kaip finansai, personalo, turto valdymas, bendrieji reikalai, viešieji pirkimai ir IT priežiūra.

Numatomi struktūriniai pokyčiai teigiamai paveiks ir regionus: veiks keturi stiprūs regioniniai klientų aptarnavimo departamentai, nemenka dalis centrinės įstaigos darbo vietų taip pat persikels į regionus arčiau žmonių. Taip pat planuojamas skambučių centras, kuris teiks paslaugas klientams telefonu, o darbo vietos taip pat būtų kuriamos regionuose.

Įgyvendinant pertvarką planuojama steigti Tarybą prie Užimtumo tarnybos – dvišalio bendradarbiavimo instituciją siekiant priimti sprendimus, atspindinčius regionų darbo rinkos situaciją. Taryba prie Užimtumo tarnybos dalyvautų užimtumo rėmimo priemonių planavime, formuotų rodiklius tvariam užimtumui užtikrinti siejant juos su valstybės prioritetais bei kt. Ji būtų sudaroma iš vienodo skaičiaus lygiateisių narių, atstovaujančių valstybės institucijoms ir darbdaviams.

Didinti investicijas į darbo biržą ir mažinti krūvius darbuotojams Lietuvai yra rekomendavę ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ekspertai.

Įgyvendinus struktūrinius pokyčius bus sutaupoma 1,8 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Teisės aktų pakeitimams dar turės pritarti Seimas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Darbo birža: gruodį įdarbinimas sulėtėjo

  Gruodį dėl darbo rinkos sezoniškumo įdarbinimas sulėtėjo – beveik 26 proc. mažiau norinčių dirbti pateko į darbo rinką. Tarpininkauta įsidarbinant 521 asmeniui ir 121 buvo nusiųstas į aktyvios darbo rinkos politikos priemones, 134 pradėjo savarankišką veiklą pagal verslo liudijimus. Darbo jėgos poreikis šiek tiek smuktelėjo – Utenos teritorinės darbo biržos specialistai darbo neturintiems asmenims galėjo pasiūlyti 393 laisvas darbo vietas, tai beveik 24 proc. mažiau nei praėjusį mėnesį.

 • Greitėja įdarbinimo procesas, mažėja bedarbių

  Preliminariais Lietuvos darbo biržos duomenimis, 14-oje klientų aptarnavimo skyrių pagal naująjį modelį aptarnaujant klientus, trumpėja klientų eilės ir jų laukimo pas specialistą laikas, o darbdaviai gali greičiau sulaukti kandidatų į savo pateiktas laisvas darbo vietas.

 • Augo darbo paklausa ir mažėjo nedarbas

  Praėjusį mėnesį situacija regiono darbo rinkoje buvo palankesnė norintiems įsidarbinti. Utenos teritorinėje darbo biržoje įregistruota – 858 darbo pasiūlymai. Tai 226 daugiau nei kovą. Darbo jėgos poreikis labiausiai didėjo statybos ir paslaugų sektoriuose.

 • Pavasarėjant darbo rinka vėl tapo aktyvesnė

  Darbdaviai vasarį įregistravo beveik 15 proc. daugiau laisvų darbo vietų nei sausį. Daugiausia darbo pasiūlymų registruota siuvėjams, pardavėjams, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojams, plataus profilio statybininkams, verslo paslaugų ir pardavimo vadybininkams, apskaitos bei administravimo darbuotojams. Išlieka nekvalifikuotų darbininkų poreikis.

 • Darbo rinka tampa aktyvesnė

  Pavasarėjant Utenos rajone darbo rinka tapo vėl aktyvesnė. Darbdaviai vasarį įregistravo 201 laisvą darbo vietą. Daugiausia galimybių įsidarbinti turėjo darbo biržoje įsiregistravę tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojai, pardavėjai, suvirintojai, šaltkalviai, pardavimo vadybininkai, statybininkai, pagalbiniai darbininkai. Per vasario mėnesį Utenos teritorinės darbo biržos Utenos skyrius į darbo rinką padėjo sugrįžti 301 asmeniui. Padėta įsidarbinti 209 asmenims, iš jų 181 – pagal neterminuotas sutartis. Veiklą, įsigiję verslo liudijimus iki 6 mėn. laikotarpiui, pradėjo 32 bedarbiai. Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 67 asmenys.

 • Brendantys iš nedarbo liūno trokšta dirbti savarankiškai

  Portalo udiena.lt skaitytojams pateikiame praėjusių metų Utenos teritorinės darbo biržos apžvalgą: kokie praėjusieji metai buvo bedarbiams? Kokios galimybės įsidarbinti ar persikvalifikuoti ir įgyti kitą specialybę.

 • Šiemet dvigubai daugiau prašymų išduoti leidimus dirbti trečiųjų šalių piliečiams

  Ar atvykstančių dirbti trečiųjų šalių piliečių skaičiaus augimas signalizuoja apie pagerėjusią situaciją darbo rinkoje? Iš dalies taip. Ekonominės krizės laikotarpiu nedarbas buvo labai aukštas, laisvų darbo vietų nedaug, o ir konkurencija dėl kiekvieno darbo pasiūlymo buvo daug didesnė. Atsigaunant ekonomikai laisvų darbo vietų skaičius augo, kartu išryškėjo tam tikrų profesijų darbuotojų trūkumas ir, visų pirma, tai pasakytina apie tarptautinių pervežimų vairuotojus.

 • Išlieka paklausios darbininkiškos specialybės

  Šių metų lapkričio 1 dieną Utenos teritorinės darbo biržos Utenos skyriaus duomenimis teritorijoje buvo įregistruoti 2508 bedarbiai. Jie sudarė 10,0 proc. (9,4 proc. – spalio 1 d.) visos teritorijos darbingo amžiaus gyventojų. Tarp jų – jaunesnių kaip 29 metų amžiaus 532 asmenys. Jaunimo nedarbas sudarė 7,5 proc.

 • Projektas „Išlik darbo rinkoje“ karjeros pokyčiams paskatino 1,8 tūkst. Utenos teritorinėje darbo biržoje registruotų bedarbių

  Ilgalaikiai, vyresni kaip 50 metų ir jauni bedarbiai beveik dvejus metus vykusiame projekte „Išlik darbo rinkoje" įgijo paklausias darbo rinkoje profesijas, reikalingus darbo įgūdžius tiesiogiai darbo vietoje arba keitė darbuotojus jų tikslinių atostogų metu.

 • Lietuvos darbo biržos projektas atvėrė naujus kelius tūkstančiams bedarbių

  Darbo rinkoje sunkumų patiriantiems beveik 29 tūkst. bedarbių projektas „Išlik darbo rinkoje" suteikė naujų galimybių pradėti savo darbinę veiklą. Beveik dvejus metus projekto metu bedarbiai galėjo įgyti paklausias darbo rinkoje profesines kvalifikacijas arba įtvirtinti reikalingus įgūdžius tiesiogiai darbo vietoje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1578
Vakar apsilankė:7898
Šią savaitę apsilankė:57814
Šį mėnesį apsilankė:142257
Viso (nuo 2015-02-16):7707871
Šiuo metu naršo:
74
2018-03-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!