LietuvaJAV kariai supažindinti su Lietuvos pajėgumais naikintuvų nelaimės atveju
2017 rugsėjo 15, Penktadienis 10:12

JAV kariai supažindinti su Lietuvos pajėgumais naikintuvų nelaimės atveju

JAV kariai supažindinti su Lietuvos pajėgumais naikintuvų nelaimės atveju

Oro policijos misiją nuo rugsėjo pradėję Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų kariai ketvirtadienį supažindinti su Lietuvoje esančiais gelbėjimo pajėgumais lėktuvų nelaimės ar avarinės situacijos atveju.

„Oro navigacijos" Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro atstovai ketvirtadienį apsilankė Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose. Centro viršininkas Vytautas Vaižmužis ir jo pavaduotojas Arūnas Repšys misiją vykdantiems svečiams iš JAV pristatė Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro veiklą, papasakojo apie Lietuvos turimus gelbėjimo pajėgumus, naikintuvų pilotams patekus į nelaimę.

Susitikime su Baltijos šalių tarptautinių oro uostų ir gelbėjimo tarnybų atstovais taip pat buvo aptarti numatyti veiksmai, kurių būtų imtasi naikintuvams priverstinai tupiant Lietuvos, Latvijos ar Estijos tarptautiniuose oro uostuose. Diskutuota ir apie kitas galimas nestandartines situacijas oro policijos misijos metu.

„Oro navigacijos" Aeronautikos gelbėjimo koordinacinis centras veikia visą parą ir rūpinasi gelbėjimo darbų organizavimu lėktuvams patekus į nelaimę Lietuvos Respublikos teritorijoje ir jai priskirtuose teritoriniuose vandenyse. Centras gauna informaciją iš avariją ar nelaimę patyrusių orlaivių ar laivų, iš Vilniaus regiono skrydžių valdymo centro, Jungtinio gelbėjimo koordinacinio centro Norvegijoje, taip pat kitų juridinių bei fizinių asmenų. Nelaimės atveju pagal iš anksto suderintą ryšio schemą centras apie įvykusią avariją informuoja kitas Lietuvoje veikiančias paieškos ir gelbėjimo tarnybas, organizuoja ir koordinuoja gelbėjimo darbus.
Pagal tarptautinę teisę, jeigu orlaivio ar laivo avarija įvyksta pasienio ruože, kaimyninės šalys įsipareigoja padėti viena kitai. Kaimyninių valstybių koordinacinių centrų prašymu jos siunčia paieškos ir gelbėjimo pajėgas bei techniką.

Pastaruosius dvejus metus iš Lietuvos misiją vykdydavo keturi sąjungininkų naikintuvai, JAV atsiuntė 7 naikintuvus. Misija buvo sustiprinta likus dviem savaitėms iki Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad".

JAV karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse dalyvauja penktą kartą. Misijoje JAV dalyvauja su septyniais naikintuvais F-15C  „Eagle" ir  maždaug 140 karių iš 48-osios naikintuvų eskadrilės, JAV „Lakenheath" bazės, dislokuotos Jungtinėje Karalystėje.
Misiją baigę Lenkijos karinių oro pajėgų kariai oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon".

VĮ „Oro navigacija" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Į Lietuvą atvyko Kroatijos kariai

  Gruodžio 1–2 dienomis į Lietuvą atvyko Kroatijos kariuomenės kariai ir karinė technika. Kroatijos ginkluotųjų pajėgų kariai prisijungė prie Lietuvoje dislokuotos Vokietijos vadovaujamos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės.

 • Karo akademijos kariūnai iškilmingai prisieks tarnauti Lietuvos valstybei

  Rugsėjo 23 dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Vilniuje, vyks I kurso kariūnų priesaikos ceremonija. Tarnauti Lietuvos valstybei prisieks 44 kariūnai. 17 pirmakursių jau yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje.

 • Bus didinami atlyginimai profesinės karo tarnybos kariams, didės karių maistpinigiai

  Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos planams didinti profesinės karo tarnybos karių algas ir nuo 6 iki 8 eurų padidinti kariams skiriamus maistpinigius. Abiems sprendimams įgyvendinti papildomų valstybės biudžeto lėšų šiemet neprireiks – lėšos karių algų didinimui ir didesniems maistpinigiams bus skiriamos iš bendrų Krašto apsaugos ministerijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų.

 • Į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją Afganistane išlydėti Lietuvos kariai

  Sausio 10 dieną Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją „Tvirta parama" Afganistane išlydėta 19 Lietuvos kariuomenės karių.

 • Vokietijos kariai pradeda karinį pasirengimą Lietuvoje

  Balandžio 11 dieną Rukloje Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir pratyboms į Lietuvą atvykę Vokietijos rotacinių pajėgų kariai pristatė vieni kitiems savo kariuomenių turimą ginkluotę ir techniką, mūsų kariai supažindino sąjungininkus su jų dislokacijos ir tarnybos Lietuvoje vieta. Vokietijos kariuomenės Prancūzų-vokiečių brigados 291-ojo pėstininkų bataliono pagrindu sudaryto padalinio karius pasveikino Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius.

 • „Žaibo kirtis“ neaplenks ir Utenos

  Šią savaitę šalyje prasidės didžiausios šiais metais Lietuvos kariuomenės organizuojamos nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2016". Tačiau pagrindiniai pratybų veiksmai planuojami Klaipėdos mieste, o kovo 15 dieną „Žaibo kirtis" neaplenks ir Utenos. Tiesa, šįkart mūsų mieste neaidės šūviais, neriaumos karinė technika, o Utenos karo prievolės ir komplektavimo poskyryje rinksis 2000–2008 metais šaukimus gavę kariai.

 • Uteną buvo „okupavusi“ sunkiasvorė karinė technika

  Lapkričio 14 dieną, šeštadienį, Utenos miesto gyventojai turėjo išskirtinę galimybę apžiūrėti pratybose „Geležinis kardas 2015“ naudojamą karinę techniką, ginkluotę bei pabendrauti su Lietuvos ir sąjungininkų kariais.

 • Utenoje liepsnojo automobilis, dirbo išminuotojai

  Penktadienį po pietų Utenos miesto centre praeivių dėmesį atkreipė čia dislokuotos gelbėjimo tarnybų ir kariškių pajėgos – gausios pajėgos sulėkė likviduoti sprogmenų ir gelbėti po automobilio sprogimo jame įkalintų sužeistų karių.

 • Sukilusius mitinguotojus malšino kariai

  Ketvirtadienį, baigiantis darbo dienai, šalia Utenos rajono savivaldybės administracijos pastato kilo neramumai: įsiaudrinusių mitinguotojų būrį malšino kariai, o smalsuoliai, stebėdami situaciją, spėliojo, kad čia vyksta. Ne visi žinojo, kad šią savaitę Utenos apylinkėse vyksta Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės lauko taktikos pratybos „Gudrus ir Stiprus Aukštaitis 2015", kurių pagrindinis tikslas – treniruoti rinktinės padalinius planuoti ir vykdyti operacijas, užtikrinant sąveiką su civilinės valdžios institucijomis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4108
Vakar apsilankė:7740
Šią savaitę apsilankė:4108
Šį mėnesį apsilankė:187734
Viso (nuo 2015-02-16):8021381
Šiuo metu naršo:
117
2018-04-23
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!