Lenkijos stipriausiojo ugniagesio čempionate iškovotas auksas

Rugsėjo 25-26 dienomis penki Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai, šią vasarą laimėję medalius Europos stipriausiojo ugniagesio čempionate ir dabar besirengiantys Pasaulio čempionatui JAV, Lodzėje  dalyvavo Lenkijos stipriausiojo ugniagesio čempionate. Į jį taip pat buvo atvykę stipriausi ugniagesiai iš Čekijos ir Slovėnijos. Mūsų šalies ugniagesiai šiame čempionate tarp 38 komandų iškovojo pirmąją vietą.

Lietuvos ugniagesiai buvo stipriausi visose rungtyse – ir komandinėje estafetėje, ir tandemo rungtyje. Pirmąją čempionato dieną vykusioje komandinėje estafetėje reikėjo bėgti keturis kartus. Į kitą etapą pateko 20 komandų iš 38. Finale Lietuvos ugniagesiai daugkartinius Europos čempionato nugalėtojus lenkus aplenkė viena sekunde. Stipriausias Europos ugniagesys Laurynas Urbonavičius individualioje rungtyje šįkart užėmė trečiąją vietą, mat prieš tai kitoje estafetėje jam teko bėgti keturis kartus, be to, jam atsikabino šalmas, tad gavo baudos taškų.
Pasak komandos vadovo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus budinčios pamainos vyresniojo specialisto Vladislavo Zapolskij, šios varžybos buvo labai gera treniruotė prieš Pasaulio čempionatą. „Mūsų ugniagesių rezultatai įspūdingi. Visose rungtyse iškovojome auksą. Ne tik padarėme puikią treniruotę, bet ir atvežėme geriausius prizus, taigi galima tvirtai pasakyti, kad esame stipriausi Europoje,” – sakė jis.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.