KultūraNamų idėjų centre NIC sienas papuošė ypatingi darbai
2017 balandžio 12, Trečiadienis 13:49

Namų idėjų centre NIC sienas papuošė ypatingi darbai

Namų idėjų centre NIC sienas papuošė ypatingi darbai

Iki balandžio 29 dienos Uteniškiai gali pasigrožėti žinomų kūrėjų – dailininkės Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus, grafikės Edita Suchockytės ir fotomenininko Rimanto Dichavičiaus – darbų paroda.
Šiuo metu išskirtiniai darbai eksponuojami Namų idėjų centre NIC (Kupiškio g. 19, Utena), o parodą aplankyti galima I-V 10.00-18.00, VI 9.00-15.00

Kviečia į stebuklinės pasakos realybę

Kovo 24–balandžio 29 dienomis Vilniaus galerija suteikė progą visiems dailininkės Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus kūrinių gerbėjams Utenoje pamatyti unikalią dviejų menininkų sienų tapybos parodą ir prisiminti arba naujai išgyventi autorių kurtą stebuklinės pasakos realybę. Ekspozicijoje – B. Žilytės ir A. Steponavičiaus Valkininkų sanatorijoje „Pušelė" esančios tapybos fragmentai, tarp kurių – ir autentiško dydžio skaitmeninis spaudas „Saulė", eksponuojamas pirmą kartą. Parodos lankytojai taip pat galės išvysti originalius pasakai „Eglė žalčių karalienė" B. Žilytės kurtus paveikslus, legendinės kavinės „Nykštukas" sienas puošusius dailininkų darbus.
„Man ypač buvo įdomu iliustruoti stebuklines pasakas, susisiekiančias su archajinėmis sakmėmis, mitais. Čia susitinka, susipina ir tragiškame konflikte kertasi įvairialypiai jausmai ir gyvenimo įvykiai: ilgesys, žiaurumas, išdavystė, ištikimybė, meilė, mirtis... Vaizdai plečiasi į įvairiapuses begalybes – platumas, erdves, gilumas, tolumas... nuo linksmų nutikimų iki pavojingiausių bedugnių... Vyksta jausmų, išminties, aistrų kovos. Lyg stebuklingame šaltinio atspindyje atsiveria žmogaus sielos pilnatvė su svajonėmis, ilgesingais džiaugsmais ir tamsiomis bedugnėmis," – sakė B. Žilytė.

Grafikę žavi netikėtumo momentas kūryboje ir gyvenime

Dainuojanti grafikė Edita Suchockytė (g. 1975) kviečia keliauti į meilės ir pavasario sostinę. Čia žydi magnolijos, skimbčioja taurės lauko kavinėse ir džiugina saulė Senos krantinėse. Dailininkė pateikia staigmeną ir pasakoja apie įkvėpimų miestą, leisdama kalbėti vaizdams ir žodžiams. Klasikine oforto technika atliktuose darbuose paslaptingos moterys tyliai niūniuoja prancūziškas dainas, nukeliančias mus į Eliziejaus laukus, Belvilį ir „Hotel Normandy" viešbutį. Jas padiktavo Edith Piaf, Mireille Mathieu ir Patricia Kaas – paryžietės padovanojusios pasauliui moteriško žavesio paslaptį ir universalią muzikos ir jausmų kalbą.
„Eksponuojamuose darbuose atpažinsite žodžius iš mano atliekamo prancūziškų dainų repertuaro. Norėjau, kad jie būtų šalia net tada, kai nulipu nuo scenos ir užsidarau dirbtuvėse. Nesiekiau pristatyti visiems gerai žinomų dainų iliustracijų. Tekstai kuria bendrą parodos nuotaiką. Ji lengvai svaigina, kaip geras prancūziškas vynas", – atskleidė menininkė.
Editos Suchockytės Paryžiaus ciklas primena klasikinio oforto grožį ir sudėtingumą. Tai daugiausiai meistrystės ir pastangų reikalaujanti grafikos technika. Žodžiai apie nenuspėjamą meilės prigimtį suteikia jai grakštumo ir atkartoja kūrybos proceso nenuspėjamumą. Kurdama naują darbą ir spausdama raižinį, grafikė niekada nežino, koks bus galutinis rezultatas. Ją žavi netikėtumo momentas kūryboje ir gyvenime. Iš jo gimsta asmeniniai Paryžiai.

R. Dichavičiaus kūriniai – tarytum brangakmeniai

Garsaus Lietuvos fotomenininko Rimanto Dichavičiaus darbų parodoje bus pristatomi darbai iš gerai žinomo kūrinių ciklo „Žiedai tarp žiedų", prieš dvidešimt septynerius metus sukėlusio tikrą ažiotažą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje tuometinėje Sovietų Sąjungoje, bei fotografijų albumo „Vizijos".
„Tai – daugiau negu šimto fotografijos paveikslų ciklas, kuriame, išnaudodamas per kūrybinio darbo dešimtmečius sukauptą patirtį, sujungdamas grafikos, tapybos, fotografijos ir dabartinės poligrafijos teikiamas meninės išraiškos galimybes, autorius parodo neregėtą, žavų vizijų pasaulį. Tai spalvų šventė, į kurią kviečia fotografijos estetas, pasitelkęs šiuolaikinę techniką ir antikos meno išugdytų idealų dvasią. Nusivylimo kupiname pasaulyje Rimanto Dichavičiaus kūriniai spindi tarytum brangakmeniai: kiekvieną kartą sušvyti vis kita šviesa", – apie fotografijų albumą „Vizijos" rašė prof. Antanas Andrijauskas.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Bibliotekoje – paroda „Miegantys žolynai“

  Praėjusį penktadienį Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidaryta Utenos socialinės globos namų gyventojų kūrybos darbų paroda ir pristatyti darbai iš vykusių edukacinių užsiėmimų „Miegantys žolynai“. Stendai papuošti herbariumų paveikslais iš pačių gyventojų pririnktų ir išradingai bei meniškai sudėliotų džiovintų gėlių, uogų, žolelių ir lapų.

 • Gamtos fotografai kviečia į parodą

  Praėjusį savaitgalį Utenos gamtos fotografų klubas „Žalias skėtis“ Žemės dienos proga Utenos meno mokyklos Dailės skyriuje atidarė tradicinę kasmetę, jau 18-ąją, fotografijų parodą. Parodoje eksponuojami 68 darbai, sukurti 54 autorių.

 • Prieš pavasario darbymetį visi keliai veda į agroverslo meką

  Tikriausiai Lietuvoje nerastume žemdirbių, negirdėjusių apie tarptautinę žemės ūkio parodą „Ką pasėsi..“. Tradiciškai pavasarį Kauno rajone vykstanti paroda yra puiki vieta susipažinti su naujausia žemės ūkio technika, paragauti kokybiškų produktų, įsigyti išradingų amatininkų kūrybos darbų. Paroda vienodai įdomi ir miesto, ir kaimo gyventojams.

 • Ignalinoje atidaryta dviejų fotografų darbų paroda

  Ignalinos krašto muziejuje atidaryta kraštiečių fotografų Rimanto Nalivaikos ir Jono Barzdėno paroda „Iš girių glūdumos“. Paroda puikiai tinka Žemės dienai paminėti. Ją galima aplankyti ir nuostabia gamta bei jos gyventojais pasidžiaugti iki kovo mėnesio pabaigos.

 • Tradicinėje parodoje – ir trijų uteniškių darbai

  Po tradicinių žirgų lenktynių „Sartai 2018“ Dusetų dailės galerijoje atidaryta jau tradicine tapusi tarptautinė paroda „Žirgas dailėje“. Šiemet paroda, kurioje dalyvauja net 60 autorių, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Joje savo darbus eksponuoja ir trys uteniškiai menininkai Laima Tubelytė–Kriukelienė, Jolita Levčenkienė ir Laimonas Šmergelis.

  Paroda veiks iki kovo 15 dienos.

  Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr.

 • Lietuvos praeitis atgyja drobėse: atidaryta prasminga paroda

  Vasario 9 dieną Utenos kraštotyros muziejuje vyko dailininkės, Utenos kolegijos dėstytojos Laimos Tubelytės–Kriukelienės parodos „Lietuvos istorija drobėse" atidarymas. Parodą, skirtą mūsų atkurtos Valstybės 100-mečiui paminėti, organizavo Utenos kolegija.

 • Duris plačiai atvėrė paroda „Studijos 2018“

  Ketvirtadienį, vasario 8 dieną, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ atidaryta 16-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018. Įjunk ateitį“. Tris dienas truksiančioje parodoje aukštosios ir profesinės mokyklos, su studijomis susijusios įstaigos savo stenduose ir 200-uose renginių mokiniams suteiks  informaciją, kuri padės apsispręsti, kur mokytis ir studijuoti, kaip planuoti savo karjerą.

 • Prieverpsčių paroda – Lietuvos šimtmečiui paminėti

  2018 m. vasario 5–28 dienomis Utenos „Namų idėjų centre“ vyks Utenos rajono tautodailininko, sertifikuoto tradicinių amatų meistro, ALBINO ŠILEIKOS PRIEVERPSČIŲ PARODA, skirta Lietuvos 100-ečiui.

 • Lietuvos istorija atgyja drobėse: uteniškių laukia prasminga paroda

  Vasario 9 dieną 11 val. Utenos kraštotyros muziejuje vyks dailininkės, Utenos kolegijos dėstytojos Laimos Tubelytės-Kriukelienės parodos ,,Lietuvos istorija drobėse" atidarymas. Parodą, skirtą mūsų Valstybės 100-mečiui paminėti, organizuoja Utenos kolegija. Parodos atidaryme dalyvaus Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas, archeologas, akad. prof. dr. Eugenijus Jovaiša, su kuriuo dailininkę sieja kūrybinis bendradarbiavimas, LR Seimo narys Edmundas Pupinis ir kiti garbūs svečiai ir meno mylėtojai.

 • Valstybės parama – grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti

  Gyvūnų augintojai gali gauti valstybės pagalbą grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti. Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, kad paraiškos ir dokumentai galės būti teikiami nuo 2018 m. sausio 15 d. – vasario 13 dienos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4098
Vakar apsilankė:7740
Šią savaitę apsilankė:4098
Šį mėnesį apsilankė:187724
Viso (nuo 2015-02-16):8021371
Šiuo metu naršo:
119
2018-04-23
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!