KultūraNamų idėjų centre NIC sienas papuošė ypatingi darbai
2017 balandžio 12, Trečiadienis 13:49

Namų idėjų centre NIC sienas papuošė ypatingi darbai

Namų idėjų centre NIC sienas papuošė ypatingi darbai

Iki balandžio 29 dienos Uteniškiai gali pasigrožėti žinomų kūrėjų – dailininkės Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus, grafikės Edita Suchockytės ir fotomenininko Rimanto Dichavičiaus – darbų paroda.
Šiuo metu išskirtiniai darbai eksponuojami Namų idėjų centre NIC (Kupiškio g. 19, Utena), o parodą aplankyti galima I-V 10.00-18.00, VI 9.00-15.00

Kviečia į stebuklinės pasakos realybę

Kovo 24–balandžio 29 dienomis Vilniaus galerija suteikė progą visiems dailininkės Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus kūrinių gerbėjams Utenoje pamatyti unikalią dviejų menininkų sienų tapybos parodą ir prisiminti arba naujai išgyventi autorių kurtą stebuklinės pasakos realybę. Ekspozicijoje – B. Žilytės ir A. Steponavičiaus Valkininkų sanatorijoje „Pušelė" esančios tapybos fragmentai, tarp kurių – ir autentiško dydžio skaitmeninis spaudas „Saulė", eksponuojamas pirmą kartą. Parodos lankytojai taip pat galės išvysti originalius pasakai „Eglė žalčių karalienė" B. Žilytės kurtus paveikslus, legendinės kavinės „Nykštukas" sienas puošusius dailininkų darbus.
„Man ypač buvo įdomu iliustruoti stebuklines pasakas, susisiekiančias su archajinėmis sakmėmis, mitais. Čia susitinka, susipina ir tragiškame konflikte kertasi įvairialypiai jausmai ir gyvenimo įvykiai: ilgesys, žiaurumas, išdavystė, ištikimybė, meilė, mirtis... Vaizdai plečiasi į įvairiapuses begalybes – platumas, erdves, gilumas, tolumas... nuo linksmų nutikimų iki pavojingiausių bedugnių... Vyksta jausmų, išminties, aistrų kovos. Lyg stebuklingame šaltinio atspindyje atsiveria žmogaus sielos pilnatvė su svajonėmis, ilgesingais džiaugsmais ir tamsiomis bedugnėmis," – sakė B. Žilytė.

Grafikę žavi netikėtumo momentas kūryboje ir gyvenime

Dainuojanti grafikė Edita Suchockytė (g. 1975) kviečia keliauti į meilės ir pavasario sostinę. Čia žydi magnolijos, skimbčioja taurės lauko kavinėse ir džiugina saulė Senos krantinėse. Dailininkė pateikia staigmeną ir pasakoja apie įkvėpimų miestą, leisdama kalbėti vaizdams ir žodžiams. Klasikine oforto technika atliktuose darbuose paslaptingos moterys tyliai niūniuoja prancūziškas dainas, nukeliančias mus į Eliziejaus laukus, Belvilį ir „Hotel Normandy" viešbutį. Jas padiktavo Edith Piaf, Mireille Mathieu ir Patricia Kaas – paryžietės padovanojusios pasauliui moteriško žavesio paslaptį ir universalią muzikos ir jausmų kalbą.
„Eksponuojamuose darbuose atpažinsite žodžius iš mano atliekamo prancūziškų dainų repertuaro. Norėjau, kad jie būtų šalia net tada, kai nulipu nuo scenos ir užsidarau dirbtuvėse. Nesiekiau pristatyti visiems gerai žinomų dainų iliustracijų. Tekstai kuria bendrą parodos nuotaiką. Ji lengvai svaigina, kaip geras prancūziškas vynas", – atskleidė menininkė.
Editos Suchockytės Paryžiaus ciklas primena klasikinio oforto grožį ir sudėtingumą. Tai daugiausiai meistrystės ir pastangų reikalaujanti grafikos technika. Žodžiai apie nenuspėjamą meilės prigimtį suteikia jai grakštumo ir atkartoja kūrybos proceso nenuspėjamumą. Kurdama naują darbą ir spausdama raižinį, grafikė niekada nežino, koks bus galutinis rezultatas. Ją žavi netikėtumo momentas kūryboje ir gyvenime. Iš jo gimsta asmeniniai Paryžiai.

R. Dichavičiaus kūriniai – tarytum brangakmeniai

Garsaus Lietuvos fotomenininko Rimanto Dichavičiaus darbų parodoje bus pristatomi darbai iš gerai žinomo kūrinių ciklo „Žiedai tarp žiedų", prieš dvidešimt septynerius metus sukėlusio tikrą ažiotažą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje tuometinėje Sovietų Sąjungoje, bei fotografijų albumo „Vizijos".
„Tai – daugiau negu šimto fotografijos paveikslų ciklas, kuriame, išnaudodamas per kūrybinio darbo dešimtmečius sukauptą patirtį, sujungdamas grafikos, tapybos, fotografijos ir dabartinės poligrafijos teikiamas meninės išraiškos galimybes, autorius parodo neregėtą, žavų vizijų pasaulį. Tai spalvų šventė, į kurią kviečia fotografijos estetas, pasitelkęs šiuolaikinę techniką ir antikos meno išugdytų idealų dvasią. Nusivylimo kupiname pasaulyje Rimanto Dichavičiaus kūriniai spindi tarytum brangakmeniai: kiekvieną kartą sušvyti vis kita šviesa", – apie fotografijų albumą „Vizijos" rašė prof. Antanas Andrijauskas.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Seime – unikali fotografijų paroda

  Seimo narės Virginijos Vingrienės, priklausančios Aplinkos apsaugos komitetui, iniciatyva LR Seime atidaryta gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“ narių fotografijų paroda „Rytų Aukštaitijos gamta“.

 • Utenos krašto peizažai sužavėjo šiauliečius

  Šių metų birželio mėnesio pabaigoje garsiojoje „Laiptų galerijoje" Šiauliuose buvo atidaryta Utenos rajono meno ir kultūros premijos laureato Adolfo Sinkevičiaus fotografijų paroda „Utenos krašto peizažai", kuri veiks iki rugpjūčio 3 d. Autoriaus teigimu, tai pažintinė skirtingų Utenos krašto vietovių įvairiais metų laikais fotoaparatu užfiksuotų meninių fotografijų sintezė, vienu metu papildanti viena kitą, įvairiais rakursais žvelgianti į žiūrovą.

 • Vilniaus miesto savivaldybę papuošė A. Šileikos darbai

  Praėjusį penktadienį Vilniaus miesto savivaldybėje atidaryta uteniškio tautodailininko Albino Šileikos medžio drožybos–prieverpsčių paroda. Šio menininko darbai buvo eksponuoti Vilniaus edukologijos universitete, Policijos departamente, LR Seime, Mykolo Romerio universitete, Finansų nusikaltimų tyrimo tarnyboje, Aplinkos ministerijoje, VU Botanikos sodo gamtos muziejuje.

 • „Sąveika su nežinomaisiais“: iš Dubajaus į Uteną!

  Tapytoja ir performanso menininkė Anastasia Dashkevych 1989 metais gimė vakarų Ukrainoje, Lucke. Baigusi tapybą Lucko universitete, Anastasia pradėjo studijuoti produkto dizainą Lucko meno ir kultūros kolegijoje.

 • Menų kamaroje – unikali spaudos fotografų paroda

  Utenos regiono vietos veiklos grupės galerijoje Menų kamara (Taikos g. 6, Utena), kaip jau skelbėme portale udiena.lt, vakar atidaryta 15-ą kartą Lietuvoje rengiamo nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2016" paroda.

 • Gamtos muziejuje – prieverpsčių paroda

  Praėjusį šeštadienį Vilniaus universiteto Botanikos sodo Gamtos muziejuje atidaryta Utenos rajono tautodailininko Albino Šileikos prieverpsčių–verpsčių paroda. Parodos autorių pasveikino VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila, Vilniaus miesto tautodailininkai ir parodos lankytojai. Autorius papasakojo apie kūrybą, tapatybės ženklus, naudojamus prieverpstėse.

 • Etnografinė buitis iš vidaus

  Prieš šv. Velykas Dusetų dailės galerijoje atidaryta fotografo Valentino Juraičio paroda. Kelių autorinių fotoalbumų, tarp jų – „Plikomis akimis", „Senoji Marijampolė fotografijose", „Karaliaučiaus kraštas", autorius V. Juraitis šiuo metu pasinėręs į Aukštaitijos etnografinio paveldo tematiką, taigi ši paroda – apie Aukštaitijos kaimą. Pasak fotografo, buvo aplankyta daugybė Rytų Aukštaitijos sodybų, kaimų, vienkiemių, sukurta keli šimtai fotografijų. Išskirtinis dalykas tas, kad šeimininkai fotografą V. Juraitį ne tik pakviesdavo į pastatų vidų, bet ir leido nufotografuoti interjerus su šeimininkais. Tai padėjo sukurti autentišką pasakojimą apie Aukštaitijos kaimų gyvenseną, o ilgą išliekamąją vertę turintys vaizdai greitu laiku suguls į albumą.
  Autorius su „Utenos diena" pasidalijo mintimis apie pasirinktas temas ir įspūdžius lankantis Rytų Aukštaitijos namuose.

 • Utenoje – Dusetų krašto menininkų desantas

  Šiuo metu Utenos kultūros centro dailės galerijoje eksponuojama Dusetų dailės galerijos fotografų grupės kūrybos paroda. Joje dalyvauja daug žymių Dusetų krašto fotomenininkų.

 • Keraminėse taupyklėse – gyvos emocijos

  Stiklo galerijoje Utenio aikštėje eksponuojamos meno kūrėjos Jolitos Gradauskaitės-Levčenkienės keraminės taupyklės.
  Kaip sakė menininkė, šie meno kūriniai skirti vaikams arba vyrams, kurie taupytų ir mylėtų savo moteris. „Manau, kad iki rudens šios taupyklės suras savo šeimininkus, o kol aš jas turiu, norėjau parodyti Utenos krašto visuomenei", – tvirtino J. Gradauskaitė-Levčenkienė, prieš keletą metų pradėjusi draugauti su moliu ir taupyklėse įprasminanti tam tikrą emociją.

 • Kaune vyksta paroda „Ką pasėsi...“

  Kovo 30 dieną Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete, prasidėjo tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2017". Tai dvidešimt antroji „Ką pasėsi..." ir keturiasdešimt ketvirtoji universitete vykstanti paroda.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2017 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2253
Vakar apsilankė:6590
Šią savaitę apsilankė:2253
Šį mėnesį apsilankė:186114
Viso (nuo 2015-02-16):6598066
Šiuo metu naršo:
98
2017-10-23