KultūraKultūros darbuotojai minėjo savo profesinę šventę
2016 balandžio 15, Penktadienis 17:01

Kultūros darbuotojai minėjo savo profesinę šventę

Kultūros darbuotojai minėjo savo profesinę šventę
 • 14 foto

Balandžio 15-oji – ypatinga diena kultūros darbuotojams, mat šie žmonės mini savo profesijos šventę – Pasaulinę kultūros dieną. Ta proga Utenoje, Kūrybinių industrijų centre „Taurapilis" visus kultūrininkus sukvietė į spalvingą programą, kurioje netrūko nei muzikos skambesio, nei įdomios lankytojams skirtos veiklos.

Po smuikininko Gedimino Dalinkevičiaus ir gitaristo Simono Bušmos koncerto „Taurapilyje" vyko sveikinimai Kultūros proga. Renginio vedėjas Linas Bražionis šmaikštavo, kad kultūros darbuotojai – su tuščiomis kišenėmis, tačiau plačia širdimi. Sveikindamas juos su profesine švente, L. Bražionis priminė tai, kad 2015 metais Lietuva buvo paskelbta Taikos respublika, o LR Seimui įteikta Taikos vėliava. Šiandien, šalyje minint 10-ąją Kultūros dieną, ši vėliava iškelta ne tik prie Seimo rūmų, bet ir Utenio aikštėje, prie Utenos rajono savivaldybės administracijos pastato.
Ne kartą Lietuvoje vyko diskusijos, ar kultūra taps prioritetine sritimi.
Kultūros darbuotojams gražių žodžių negailėjo ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė, pabrėždama šios datos svarbą. „Kas yra kultūra, – į susirinkusiuosius kreipėsi M. Petrauskienė. – Tai visa žmogaus esybė, paremta vertybe. Kultūra priklauso nuo to, kokia yra mūsų aplinka, kur mes gyvename, dirbame, ilsimės ar kaip mes vienas su kitu bendraujame ir gerbiame vienas kitą. Mano manymu, kultūros nešėjai yra kultūros darbuotojai, mokytojai, kurie kaip medikai išrašo receptus sielai gydyti bei tam, kad atsirastų įkvėpimas geriems darbams". Seimo narė M. Petrauskienė, linkėdama aukštai iškėlus nešti kultūros vėliavą, rožių puokštę įteikė Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjai Jūratei Misiūnienei.
Prie sveikinimų prisidėjo ir Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, dėkodamas šios šventės rengėjams už neįprastą aplinką, kurioje malonu pažymėti Kultūros dieną ir nuoširdžiai pasveikinti kultūros darbuotojus.
Po sveikinimų visi buvo pakviesti į Kino namų „Taurapilis" pristatymo renginį, vėliau vyko Kūrybinių industrijų centro rezidentų pristatymas, jų lankymas bei Violetos Gasperaitis kūrybos darbų parodos pristatymas.

Laikraščio „Utenos diena" inf., L. Narčienės nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje pagerbti kultūros šviesos nešėjai

  Utenoje pirmą kartą pagerbti mūsų krašto kultūrai nusipelnę žmonės, savo darbais Utenos vardą garsinantys ne tik šalyje, bet ir už jos ribų. Gausus būrys kultūros darbuotojų, menininkų gruodžio 28 dieną Utenos rajono savivaldybės administracijoje dalyvavo apdovanojimų ceremonijoje ir už reikšmingiausius 2017 metų pasiekimus, Utenos vardo garsinimą ir svarų indėlį puoselėjant Lietuvos kultūrą buvo pagerbti padėkomis bei atminimo ženkliukais.

 • Europos Sąjungos lėšos – regiono kultūrai

  Regione gyvenantys žmonės dažnai pajaučia didesnę atskirtį nuo kultūrinių, pramoginių įvykių nei, tarkim, didžiųjų miestų gyventojai. Todėl labai svarbu regionuose išlaikyti kultūrinius židinius. Utenos regione atsiranda vis daugiau kultūros židinių, kurie labai svarbūs tos vietovės bendruomenei. Prie to nemaža dalimi prisideda įvairūs projektai, finansuojami tiek Europos Sąjungos (ES) fondų, tiek Kultūros ministerijos lėšomis.

 • Valstybė ir Europos Sąjunga investuoja į Utenos regiono kultūros objektus

  Vienas iš Vyriausybės prioritetų yra regionų skatinimas. Didelis dėmesys yra skiriamas kultūros objektams bei apskritai kultūrai. Nedideliame miestelyje prie bibliotekos matydami renovacijos darbus arba atnaujinamą dvarą, vienuolyną nesusimąstome, kas lemia šių kultūros objektų atgimimą, kodėl būtent jie ir kas juos finansuoja. Su LR kultūros ministerijos Europos Sąjungos paramos skyriaus vyr. specialistu Andriumi Jautakiu kalbėjomės apie šias investicijas ir kaip bei kokie projektai remiami.

 • Pristatyti dviejų skirtingų regionų kultūrų skirtumai

  Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrija, kuriai vadovauja Zita Mackevičienė, Utenos visuomenei pristatė įdomų projektą „Rytai–Vakarai 20", kuriame atsispindėjo ne tik dviejų regionų kultūra, bet ir visų kultūros bei meno sričių bendra veikla Utenos ir Klaipėdos kraštuose. Tarp Mažosios Lietuvos ir Rytų Aukštaitijos per 20 veiklos ir bendravimo metų susikaupė nemažai patirties, atskleidžiančios jų savitumą, skatinančios kultūrinį turizmą, bendruomeniškumą, įtraukiančios į kultūrinę veiklą visas vietos gyventojų socialines grupes, populiarinančios profesionalųjį meną.

 • Asta Motuzienė: „Kas nedirba, tas neklysta“

  Šių metų balandžio mėnesį Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos vadovė Liana Ruokytė-Jonsson paskyrė premijas geriausiems 2016-ųjų šalies kultūros centrams. Vertinimo komisijos išvadose rekomenduoti net trys kultūros židiniai – Rietavo savivaldybės kultūros centras, Klaipėdos rajono Priekulės kultūros centras bei Utenos, jie ir buvo apdovanoti. Mūsų miesto kultūros centras įvertintas aukščiausia kategorija. Kokiomis nuotaikomis gyvena įstaigos darbuotojai, kas pasikeitė po apdovanojimo ir kas numatyta artimiausiuose planuose, „Utenos dienos" skaitytojams atsakė Utenos kultūros centro direktorė Asta Motuzienė.

 • Utenoje apsilankiusi kultūros ministrė uteniškiams augino sparnus

  Praėjusį ketvirtadienį Utenoje lankėsi LR kultūros ministerijos ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Tądien apsilankymą regionuose tęsusi ministrė į Uteną atskubėjo iš Anykščių. Periferijoje veikiančius kultūrininkus lankanti ministrė siekia iš arčiau pažvelgti į kasdienybę, kuria gyvena regionų kultūros darbuotojai, sužinoti, su kokiomis problemomis jie susiduria ir kuo gali pasidžiaugti.

 • Utenoje – skudutininkų, ragų ir daudyčių pūtėjų festivalis „Dudutis“

  Ateinantį savaitgalį Utenoje vyks skudutininkų ansamblių, ragų ir daudyčių pūtėjų festivalis „Dudutis". Uteniškiams ir miesto svečiams koncertuos net 20 kolektyvų (250 dalyvių) iš Alytaus, Biržų, Kalvarijos, Kauno, Klaipėdos, Kupiškio, Marijampolės, Panevėžio, Pasvalio, Tauragės ir Utenos.

 • Į Uteną atvykusi menininkė Rasa žada sujudinti kultūros vandenis

  Buvusi Salako kultūros namų vadovė Rasa Lukošiūnaitė neapsiribojo darbu nedideliame Zarasų rajono miestelyje – visuomet energinga ir naujų minčių nestokojanti mergina ieškojo platesnių kūrybinių erdvių. Sausio 9 dieną ji pradėjo dirbti Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis", kuriame nuo šiol vykdys projektų koordinatorės pareigas. Labiausiai kūrybą ir laisvę vertinanti 31 metų Rasa save vadina menininke iki kaulų smegenų.

 • Žurnalistas – apie laimės paieškas Anglijoje

  Spalio 14 dieną 16 valandą Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyks Anykščių rajono laikraščio „Anykšta" žurnalisto Vidmanto Šmigelsko knygos „Kur skraido liūdesio lėktuvai" pristatymas. Autorių kalbins kolega, žurnalistas ir poetas Linas Bitvinskas.

 • Renginys suburs senjorus

  Spalio 1 dieną (šeštadienį) 15 val. senjorai kviečiami į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką, kur bus minima Pagyvenusių žmonių diena su muzikiniais pasirodymais ir siurprizais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4169
Vakar apsilankė:7740
Šią savaitę apsilankė:4169
Šį mėnesį apsilankė:187795
Viso (nuo 2015-02-16):8021442
Šiuo metu naršo:
108
2018-04-23
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!