KultūraVygaudas Ušackas kviečia prisiminti Borisą Nemcovą
2018 sausio 19, Penktadienis 14:01

Vygaudas Ušackas kviečia prisiminti Borisą Nemcovą

Vygaudas Ušackas kviečia prisiminti Borisą Nemcovą

Kauno technologijos universiteto Europos instituto direktorius ambasadorius Vygaudas Ušackas, kino namai „Taurapilis“, A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka ir „Utenos diena“ kviečia į nemokamą Michailo Fišmano ir Veros Kričevskajos dokumetinio filmo apie Borisą Nemcovą „Pernelyg laisvas žmogus“ peržiūrą-diskusiją Utenoje. Filmo pristatyme dalyvaus ambasadorius V. Ušackas.

Ambasadorius V. Ušackas su B. Nemcovu susipažino 1996 metais vienoje iš konferencijų. Kurį laiką abu politikai buvo skirtingose politikos barikadų pusėse, tačiau vėliau tapo draugais. V. Ušackas prie jo kapo sakė atsisveikinimo kalbą. Apie pažintį, draugystę ir politiką ambasadorius pasakos susitikime su uteniškiais prieš filmo demonstravimą.

Boriso Nemcovo biografija atspindi paskutinių 25 metų Rusijos istoriją. Pasakojimas prasideda 1990 metais, kai buvo prognozuojama, kad Nemcovas taps naujuoju šalies prezidentu, ir baigiasi jo nužudymu ant Moskvoretsky tilto, netoli Raudonosios aikštės, už politinės opozicijos palaikymą ir keliamus protestus. B. Nemcovas vienintelis Rusijos politikas, pasižymėjęs dvidešimtajame ir dvidešimt pirmajame amžiuose, jo pasiekimai skaičiuojami nuo žiniasklaidos laisvės iki naftos kainų mažinimo.

Filmo autoriai prodiuseris M. Fišmanas ir režisierė V. Kričevskaja surinko unikalią archyvinę medžiagą, todėl tai nėra įprastas biografinis kūrinys, papasakotas B. Nemcovą pažinojusių žmonių lūpomis. „Pernelyg laisvas žmogus“ – tai B. Nemcovui esant gyvam nufilmuotų intriguojančių siužetų, niekur nerodytos istorinės informacijos ir jo bendražygių prisiminimų sintezė.

Rusijos kino kritikai šiam filmui skyrė geriausio 2017 metų dokumentinio filmo prizą „Baltasis dramblys“, o Rusijos kino teatruose, deja, jis nėra pageidaujamas.

Kino kritikas Gediminas Jankauskas filmą „Pernelyg laisvas žmogus" pakomentavo taip: „Šiemet (2017 m.), prisimenant prieš dvejus metus Maskvos centre nužudyto politiko Boriso Nemcovo metines, sukurti keli filmai apie šį ryškų, charizmatišką Rusijos opozicijos lyderį, su kuriuo liberaliai nusiteikę dabartinio autoritarinio režimo kritikai siejo teigiamų permainų galimybę. Įžūliai paties Kremliaus pašonėje įvykdyta politinė žmogžudystė Rusijoje buvo sutikta prieštaringai. Daug metų menkinusi opozicijos vaidmenį šiuolaikinėje Rusijoje valdžios kontroliuojama žiniasklaida padarė viską, kad padidėtų B. Nemcovo ir visos opozicijos priešininkų arba pagal komandą mylėti arba nekęsti išmokusios „agresyviai paklusnios“ daugumos atstovų gretos. Tačiau po šio brutalaus valstybinio terorizmo akto auga ir B. Nemcovo, ir kitokio Rusijos vystymosi kelio šalininkų armija.“

Filmo pristatymas vyks Utenoje, kino namuose „Taurapilis“, Aušros g. 47, sausio 30 d. (antradienį) 17.30 val. 2016 metais Rusijoje pastatyto filmo originalo kalba – rusų, su lietuviškais subtitrais. Filmo premjera Utenoje nemokama.

Laikraščio „Utenos dienos“ inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Buvęs įtakingas diplomatas save vadina Bajoriškių piliečiu

  Vienas labiausiai patyrusių Lietuvos ir Europos Sąjungos (toliau – ES) diplomatų Vygaudas Ušackas šį rudenį užbaigė ES ambasadoriaus Rusijoje kadenciją ir su žmona Loreta grįžo gyventi į Vilnių. Vos spėjęs grįžti namo jis sulaukė malonių naujienų. Oficialios ceremonijos metu gruodžio 12-os vakarą Urbino mieste Italijoje vienam įtakingiausių diplomatų V. Ušackui buvo įteiktos garbės regalijos. Prieš pat Naujuosius metus V. Ušackas lankėsi „Utenos dienos“ redakcijoje ir atsakė į keletą klausimų.

 • Vygaudas Ušackas tradiciškai aplankė senjorus

  Prieš pat šv. Kūčių vakarą neseniai baigęs ES ambasadoriaus karjerą Rusijoje Vygaudas Ušackas su žmona Loreta tradiciškai aplankė Leliūnų socialinės globos namų gyventojus. Jis, kaip ir kasmet, atvežė ne tik vaisių, bet ir įvairių gardumynų šv. Kūčių stalui.

 • Nuo gaisro nukentėjusi Šv. Teresės šeimyna sulaukė L. ir V. Ušackų dėmesio

  Ketvirtadienį, kovo 9 dieną, į Užpalius užsukęs Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas su žmona Loreta, nešini puokšte gėlių ir dideliu krepšiu vaisių, aplankė neseniai po gaisro nukentėjusią Šv. Teresės šeimyną. Ambasadorius pažadėjo prisiminti savo pirmąją profesiją ir atvykti į talką dažant naujus namus.

 • Ambasadorius Vygaudas Ušackas šiemet į Leliūnus atvežė ypatingų dovanų

  Adventas – tai krikščionių tikinčiųjų susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Tai ir gerų darbų metas. Apie tai niekada nepamiršta Loretos ir Vygaudo Ušackų šeima, o artėjant Kalėdoms aplanko Leliūnų socialinės globos namų gyventojus ir atveža jiems dovanų.

 • Bajoriškiuose ambasadorius surado rojų žemėje

  Europos Sąjungos ambasadorius Rusijos Federacijoje Vygaudas Ušackas suskaičiavo, kad per metus bent 60 dienų praleidžia Utenos rajone esančiuose Bajoriškiuose, kur, susigrąžinęs senelių žemę, politikas ir diplomatas įkūrė jaukią šeimos sodybą. Čia harmonizuoti minčių, pasisemti energijos ir atsipalaiduoti jis skuba kaskart grįžęs į Lietuvą. Po lietuviškos politikos uraganų, pavojingos ir neramios misijos Afganistane, daugiasluoksnio ir atsakingo darbo Maskvoje ambasadorius senelio žemėje šalia Indrajų ežero suranda ramų užutėkį siūbuojančiose tarptautinės politikos vandenyno bangose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1285
Vakar apsilankė:13001
Šią savaitę apsilankė:14286
Šį mėnesį apsilankė:196644
Viso (nuo 2015-02-16):8284295
Šiuo metu naršo:
109
2018-05-22
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!