KriminalaiVisagine baigtas ikiteisminis tyrimas dėl disponavimo narkotikais
2016 gruodžio 09, Penktadienis 08:57

Visagine baigtas ikiteisminis tyrimas dėl disponavimo narkotikais

Visagine baigtas ikiteisminis tyrimas dėl disponavimo narkotikais

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai kartu su Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei šių medžiagų platinimo Visagino mieste.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2015 m. rugsėjo mėnesį gavus duomenų apie narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimą Visagino mieste. Policijos pareigūnai įtarė, kad du anksčiau teisti Visagino miesto gyventojai D. G., gim. 1978 m. ir A. M., gim. 1976 m., veikdami bendrai platina narkotines medžiagas – heroiną. Šių medžiagų pirkėjai dažniausiai buvo Visagino miesto gyventojai, narkotikai buvo platinami viešose vietose. Atlikus ilgalaikį intensyvų tyrimą buvo nustatyti ir kiti asmenys, kurie buvo susiję su šių medžiagų platinimu. 2015 m. spalio mėnesį pareigūnai, atlikdami šį tyrimą, užkirto kelią heroino patekimui į Visagino PK areštinę, kurioje buvo laikomas anksčiau ne kartą teistas Visagino miesto gyventojas I. P., gim. 1985 m. Šis asmuo buvo nuteistas už kitas padarytas nusikalstamas veikas ir buvo įtariama, kad būdamas areštinėje sukurstė taip pat anksčiau teistą, tačiau esantį laisvėje Visagino miesto gyventoją P. G., gim. 1989 m., perduoti jam į areštinę narkotines medžiagas, tačiau pareigūnų atliktų operatyvių veiksmų dėka nusikaltimas buvo užkardytas. Atlikdami šį ikiteisminį tyrimą policijos pareigūnai surinko pakankamai duomenų ir 2016 m. gegužės mėnesį atliktos operacijos metu Visagino mieste sulaikė anksčiau 4 kartus teistą už narkotinių medžiagų platinimą S. S., gim. 1960 m. Šis Visagino miesto gyventojas 2014 m. gruodžio mėn. atlikęs 7 metų laisvės atėmimo bausmę už anksčiau padarytus nusikaltimus grįžo į Visagino miestą iš pataisos namų ir vertėsi legaliu verslu. Tačiau pareigūnai turėjo informacijos ir įtarė, kad šis asmuo prisidengdamas legaliu verslu dar ir neteisėtai platina narkotines ir psichotropines medžiagas. Po sulaikymo atlikus kratas jo darbo ir gyvenamosiose vietose buvo rastos narkotinės ir psichotropinės medžiagos – heroinas, metamfetaminas, kanapės, įrankiai ir daiktai skirti šių medžiagų svėrimui ir pakavimui, didelės pinigų sumos. Tyrimo metu šiam asmeniui ir Vokietijoje gyvenančiai jo bendrininkei M. J., gim. 1963 m., pareikši įtarimai ne tik dėl narkotinių medžiagų platinimo, tačiau ir dėl narkotinių medžiagų kontrabandos. Pareigūnai sulaikė į Vokietiją iš Lietuvos išsiųstą siuntą, kurioje avalynėje buvo paslėptos narkotinės medžiagos – heroinas. Atlikus ikiteisminį tyrimą dėl 28 nusikalstamų veikų baudžiamojon atsakomybės patraukta 16 asmenų, kurių dauguma Visagino miesto gyventojai bei anksčiau teisti. Iš jų 5 asmenims pareikšti įtarimai pagal LR baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. dėl neteisėto narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo, 2 asmenims pareikšti įtarimai pagal LR baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d., 199 str. 3 d. dėl neteisėto narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo bei šių medžiagų kontrabandos. Dviem įtariamiesiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.
Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir šių medžiagų platinimą (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d.) numatytas laisvės atėmimas nuo dviejų iki aštuonerių metų, o už narkotinių ar psichotropinių medžiagų kontrabandą (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 3 d.) numatytas laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prevenciniame renginyje – narkotikų tema

  Lapkričio 15 dieną 15.00 val. vyks jaunimui skirtas prevencinis renginys „Pasakyk narkotikams – ne“ , kuris vyks VŠĮ Utenos verslo ir informacijos centro kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“.

 • Narkotikų platintojas įkliuvo kaimyniniame rajone

  Policijos operacijos metu konfiskuota daugiau kaip pusė tonos hašišo, kurio vertė – apie 5 mln. eurų.

 • Pareigūnams įkliuvo, kaip įtariama, narkotikus gabenęs uteniškis

  Penktadienį (rugpjūčio 11 d.) popiet Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai patruliuodami mieste ties V. Kudirkos gatvės 22-u namu sustabdė automobilį BMW 320, vairuojamą uteniškio (gim. 1990 m.). Patikrinimo metu vyro kelnių kišenėje buvusioje piniginėje rasti du užspaudžiami skaidrūs plastiko maišeliai su šviesios spalvos milteliais, galimai narkotine ar psichotropine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos AVPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 • Narkotikų suluošintas uteniškis: „Man gėda išeiti į gatvę“

  Praeityje aktyviai gyvenęs 27 metų uteniškis Arnoldas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) šiandien atrodo lyg sustingęs – jam sunku kalbėti, vaikščioti, judinti galūnes. Tai – Lietuvoje sparčiai plintančio naujo narkotiko – aktifedo – vartojimo pasekmės. Šis pigus narkotikas, kurio lengvai galima pasigaminti namuose, jį vartojantį žmogų žaibiškai paverčia neįgaliu. Jūsų dėmesiui – pribloškianti gyvenimo dugne atsidūrusio narkomano išpažintis apie jį suluošinusią priklausomybę, kalėjimo duoną ir akistatą su mirtimi.

 • Atokioje sodyboje – kvaišalų fabrikėlis

  Praėjusį trečiadienį (gegužės 24 d.) Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai vienoje nuošalių Zarasų rajono sodybų aptiko narkotikų gamybos laboratoriją. Kvaišalų fabrikėlio gamybos apimtys buvo įspūdingos: vien namuose rastos žaliavos būtų pakakę keliems šimtams kg metamfetamino pagaminti. O aplink sodybą esančiame miške aptiktos dar kelios slėptuvės su žaliava narkotikams gaminti. Buvo sulaikytas sodybos šeimininkas – niekur nedirbantis, bet nemažai turto – du namus, katerį ir kt. sukaupęs kaunietis Ž. K.

 • Narkotikus platinusiems visaginiečiams – ilgi metai belangės

  Vasario 1 dieną Visagino miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje visaginiečiai 31 metų V. K., 39 metų A. A. ir 54 metų R. F., buvo kaltinami didelio kiekio narkotinių medžiagų laikymu, gabenimu ir platinimu. Kartu su jais buvo teisiami zarasiškiai – 32 metų D. M., 26 metų S. R., 38 M. S. ir 28 metų visaginietė T. C., kaltinami disponavimu narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

 • Muitinės pareigūnams įkliuvo uteniškiai, gabenę narkotikus

  Muitinės pareigūnai, vykdydami sustiprintą kontrolę Lietuvos–Latvijos pasienyje, liepos 30 d., ties Germaniškiu sulaikė lengvąjį automobilį. Mašinos akumuliatoriuje įrengtoje slėptuvėje pareigūnai aptiko beveik 400 tūkst. eurų vertės narkotikų – psichotropinių tablečių „Subutex" siuntą, kuri, kaip manoma, vežta į Suomiją. Sulaikyti ir du automobiliu važiavę uteniškiai.

 • Po muzikos festivalių – nemalonumai dėl narkotikų

  Utenos apylinkės prokuratūros prokurorai vadovauja 7-iems ikiteisminiams tyrimams, pradėtiems po praėjusį savaitgalį Molėtų rajone vykusio muzikos ir pramogų festivalio. Septyni į šį renginį atvykę jauni žiūrovai įtariami neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

 • Dėl paštu siunčiamų narkotikų pradėta 120 daugiau ikiteisminių tyrimų

  Šiuo metu Muitinės kriminalinėje tarnyboje pradėta 120 ikiteisminių tyrimų dėl narkotikų kontrabandos pašto siuntose. Pernai per visus metus dėl tokių siuntų buvo pradėti 102 tyrimai. Šiemet neprireikė nė pusmečio, kad būtų viršytas visų pernykščių ikiteisminių tyrimų skaičius. Vien praėjusią savaitę Lietuvos muitinės pareigūnai, įtardami, kad jose gali būti narkotikų, sulaikė vienuolika pašto siuntų.

 • Utenos policija: būtina skatinti ankstyvąją narkotinių medžiagų prevenciją ugdymo įstaigose

  Gegužės 10 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su kinologu Utenos regioninio profesinio mokymo centre vykdė policinę prevencinę priemonę „Be narkotikų saugiau“, kurios tikslas – užkirsti kelią neteisėtam disponavimui narkotinėmis ar psichotropinėms medžiagoms, jų platinimui bei vartojimui tarp jaunuolių, patekimui į švietimo įstaigas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2697
Vakar apsilankė:8958
Šią savaitę apsilankė:29725
Šį mėnesį apsilankė:213351
Viso (nuo 2015-02-16):8046998
Šiuo metu naršo:
113
2018-04-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!