KriminalaiMuitinės pareigūnams įkliuvo uteniškiai, gabenę narkotikus
2016 rugpjūčio 04, Ketvirtadienis 09:10

Muitinės pareigūnams įkliuvo uteniškiai, gabenę narkotikus

Muitinės pareigūnams įkliuvo uteniškiai, gabenę narkotikus
 • 14 foto

Muitinės pareigūnai, vykdydami sustiprintą kontrolę Lietuvos–Latvijos pasienyje, liepos 30 d., ties Germaniškiu sulaikė lengvąjį automobilį. Mašinos akumuliatoriuje įrengtoje slėptuvėje pareigūnai aptiko beveik 400 tūkst. eurų vertės narkotikų – psichotropinių tablečių „Subutex" siuntą, kuri, kaip manoma, vežta į Suomiją. Sulaikyti ir du automobiliu važiavę uteniškiai.

Pastaraisiais metais padidėjus nelegalių cigarečių srautui iš Latvijos teritorijos, Lietuvos muitinės mobiliosios grupės sustiprino patruliavimą šiame regione. Laikas nuo laiko muitinės patruliai patikrina tiek iš Latvijos įvažiuojančias, tiek iš Lietuvos išvažiuojančias mašinas, kuriose irgi aptinkama nelegalių siuntų.

Šeštadienio naktį ties Germaniškiu patruliavę Kauno teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai, apie 5 val. ryto patikrinimui sustabdė lengvąjį automobilį „Seat Alhambra". Juo važiavę du jaunuoliai (Utenos rajono gyventojai – G. K. ir M. B.) pareigūnams sakėsi važiuojantys į Suomiją.
Tačiau patyrę muitininkai pastebėjo, kad mašinos akumuliatorius gerokai per didelis tokio tipo automobiliui. O patikrinus detaliau, paaiškėjo, kad akumuliatorius – tuščiaviduris – jo viduje įrengta slėptuvė, kurioje gulėjo daugybė pakuočių su psichotropinių savybių turinčių receptinių vaistų „Subutex" tabletėmis. Ten pat buvo sumontuoti ir du nedideli ličio ir geležies fosfato (LiFePO4) akumuliatoriai, kurių pakako aprūpinti energija automobilį ir dar liko daug vietos narkotikams.

Pareigūnų žiniomis šie, itin didelį kiekį psichotropinės medžiagos – „buprenorfino" – turintys vaistai (sulaikytoje siuntoje kiekvienos iš tablečių sudėtyje buvo 8 mg šios medžiagos), šiuo metu itin populiarūs Suomijoje. Tenykštėje juodojoje rinkoje siūloma ir iki 150 eurų už vnt. Tai – pusiau sintetinis opioidas, neretai naudojamas kaip metadono pakaitalas.
Iš viso į akumuliatorių sugebėta prigrūsti net 2 555 tabletes turinčių pakuočių. Taigi, preliminariais vertinimais, galutinė šių narkotinių medžiagų vertė šešėliniams vertelgoms galėjo atnešti ir iki 383 tūkst. eurų.
Abu jaunuoliai buvo sulaikyti, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotikų kontrabandos ir labai didelio kiekio narkotinių medžiagų gabenimo (BK 199 ir 260 str. 3 dalys). Sulaikytiesiems gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokurorai.
Pastarosiomis dienomis MKT pareigūnai atliko kitus, su šiuo sulaikymu susijusius būtiniausius ikiteisminio tyrimo veiksmus. Rugpjūčio 1 d. Kauno apylinkės teismo sprendimu G. K. buvo suimtas mėnesiui, o M. B. – dešimčiai dienų.
Reikia pastebėti, kad akumuliatoriai kaip slėptuvės kontrabandai gabenti naudojami neretai, jais vežamos net nelegalios cigaretės. Vien Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai per pastaruosius porą metų aptiko 4–5 tokias slėptuves (o dar daugiau atvejų, kai kontrabanda slepiama po ar už akumuliatoriaus).
Kartais automobilyje įrengiamas slaptas akumuliatorius, o į gerai matomą ir variklio skyriuje esantį tuščiavidurį „originalą" supakuojama nelegali siunta. Kitais atvejais į originalaus akumuliatoriaus vidų sumontuojamas mažesnis, kurio galios automobiliui pakaktų užvesti ir nuvažiuoti bent nedidelį atstumą, o likusi akumuliatoriaus dalis užpildoma kontrabanda. Tokiuose „netikruose akumuliatoriuose" gali tilpti nuo 50 iki 120 pakelių cigarečių.

Muitinės kriminalinės tarnybos inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prevenciniame renginyje – narkotikų tema

  Lapkričio 15 dieną 15.00 val. vyks jaunimui skirtas prevencinis renginys „Pasakyk narkotikams – ne“ , kuris vyks VŠĮ Utenos verslo ir informacijos centro kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“.

 • Narkotikų platintojas įkliuvo kaimyniniame rajone

  Policijos operacijos metu konfiskuota daugiau kaip pusė tonos hašišo, kurio vertė – apie 5 mln. eurų.

 • Pareigūnams įkliuvo, kaip įtariama, narkotikus gabenęs uteniškis

  Penktadienį (rugpjūčio 11 d.) popiet Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai patruliuodami mieste ties V. Kudirkos gatvės 22-u namu sustabdė automobilį BMW 320, vairuojamą uteniškio (gim. 1990 m.). Patikrinimo metu vyro kelnių kišenėje buvusioje piniginėje rasti du užspaudžiami skaidrūs plastiko maišeliai su šviesios spalvos milteliais, galimai narkotine ar psichotropine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos AVPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 • Narkotikų suluošintas uteniškis: „Man gėda išeiti į gatvę“

  Praeityje aktyviai gyvenęs 27 metų uteniškis Arnoldas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) šiandien atrodo lyg sustingęs – jam sunku kalbėti, vaikščioti, judinti galūnes. Tai – Lietuvoje sparčiai plintančio naujo narkotiko – aktifedo – vartojimo pasekmės. Šis pigus narkotikas, kurio lengvai galima pasigaminti namuose, jį vartojantį žmogų žaibiškai paverčia neįgaliu. Jūsų dėmesiui – pribloškianti gyvenimo dugne atsidūrusio narkomano išpažintis apie jį suluošinusią priklausomybę, kalėjimo duoną ir akistatą su mirtimi.

 • Atokioje sodyboje – kvaišalų fabrikėlis

  Praėjusį trečiadienį (gegužės 24 d.) Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai vienoje nuošalių Zarasų rajono sodybų aptiko narkotikų gamybos laboratoriją. Kvaišalų fabrikėlio gamybos apimtys buvo įspūdingos: vien namuose rastos žaliavos būtų pakakę keliems šimtams kg metamfetamino pagaminti. O aplink sodybą esančiame miške aptiktos dar kelios slėptuvės su žaliava narkotikams gaminti. Buvo sulaikytas sodybos šeimininkas – niekur nedirbantis, bet nemažai turto – du namus, katerį ir kt. sukaupęs kaunietis Ž. K.

 • Narkotikus platinusiems visaginiečiams – ilgi metai belangės

  Vasario 1 dieną Visagino miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje visaginiečiai 31 metų V. K., 39 metų A. A. ir 54 metų R. F., buvo kaltinami didelio kiekio narkotinių medžiagų laikymu, gabenimu ir platinimu. Kartu su jais buvo teisiami zarasiškiai – 32 metų D. M., 26 metų S. R., 38 M. S. ir 28 metų visaginietė T. C., kaltinami disponavimu narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

 • Visagine baigtas ikiteisminis tyrimas dėl disponavimo narkotikais

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai kartu su Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei šių medžiagų platinimo Visagino mieste.

 • Po muzikos festivalių – nemalonumai dėl narkotikų

  Utenos apylinkės prokuratūros prokurorai vadovauja 7-iems ikiteisminiams tyrimams, pradėtiems po praėjusį savaitgalį Molėtų rajone vykusio muzikos ir pramogų festivalio. Septyni į šį renginį atvykę jauni žiūrovai įtariami neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

 • Dėl paštu siunčiamų narkotikų pradėta 120 daugiau ikiteisminių tyrimų

  Šiuo metu Muitinės kriminalinėje tarnyboje pradėta 120 ikiteisminių tyrimų dėl narkotikų kontrabandos pašto siuntose. Pernai per visus metus dėl tokių siuntų buvo pradėti 102 tyrimai. Šiemet neprireikė nė pusmečio, kad būtų viršytas visų pernykščių ikiteisminių tyrimų skaičius. Vien praėjusią savaitę Lietuvos muitinės pareigūnai, įtardami, kad jose gali būti narkotikų, sulaikė vienuolika pašto siuntų.

 • Utenos policija: būtina skatinti ankstyvąją narkotinių medžiagų prevenciją ugdymo įstaigose

  Gegužės 10 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su kinologu Utenos regioninio profesinio mokymo centre vykdė policinę prevencinę priemonę „Be narkotikų saugiau“, kurios tikslas – užkirsti kelią neteisėtam disponavimui narkotinėmis ar psichotropinėms medžiagoms, jų platinimui bei vartojimui tarp jaunuolių, patekimui į švietimo įstaigas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2693
Vakar apsilankė:8958
Šią savaitę apsilankė:29721
Šį mėnesį apsilankė:213347
Viso (nuo 2015-02-16):8046994
Šiuo metu naršo:
115
2018-04-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!