KriminalaiKarštas savaitgalis pareikalavo aukos
2015 birželio 15, Pirmadienis 09:00

Karštas savaitgalis pareikalavo aukos

Karštas savaitgalis pareikalavo aukos

Išsiilgę šiltų orų praėjusį savaitgalį poilsiautojai apgulė ežerų pakrantes, paplūdimius. Tačiau savaitgalio džiaugsmus prie vandens apkartino jaunuolio žūtis – tvenkinyje nuskendo jaunas žmogus.

Nelaimė atsitiko birželio 14-os dienos priešpietę. Ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Mockėnų kaime (Utenos seniūnija) esančiame tvenkinyje skęsta žmogus. Skubiai į nelaimės vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai 10 metrų nuo kranto bei 3 metrų gylyje rado nuskendusio M. Ž. kūną. Medikai nelaimėlį dar bandė gaivinti, tačiau atlikę dirbtinį kvėpavimą 29 metų vyrui jau niekuo nebegalėjo padėti. Jam konstatuota mirtis.

Kad būtų išvengta skaudžių netekčių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kokių taisyklių prie vandens telkinių privalu laikytis.

- Jose patariama nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose – geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Nė akimirkai be priežiūros nereikėtų palikti prie vandens mažamečių vaikų.
- Nepatartina stovėti ir žaisti ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas.
- Negalima plaukti už plūdurų ir į laivų farvaterį arba artintis prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais. Nešokinėti į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus.
- Neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, nes valtis gali labai greitai apvirsti.
- Nesimaudyti iškart po valgio, išgėrę alkoholinių gėrimų. Perkaitę saulėje, nešokti staiga į vandenį, prieš tai juo reikėtų apsišlakstyti.
- Pradėjus skęsti, pasistengti įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipti mojuojant rankomis.
- Pamatę skęstantį žmogų, šaukiant atkreipti aplinkinių dėmesį ir kviesti gelbėjimo tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112. Tada verta apsidairyti, ar šalia nėra gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria būtų galima padėti skęstančiajam. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.
- Būtina įsidėmėti, jog gelbėti skęstantį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

udiena.lt inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje – pirmas skenduolis

  Šiandien naktį, apie 2.30 val., iš Dauniškio ežero Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) narai ištraukė nuskendusį jaunuolį.

 • Vanduo pasiglemžė zarasiškio gyvybę

  Praėjusį savaitgalį iš vandens telkinių ugniagesiai gelbėtojai ištraukė tris nuskendusius žmones. Vien tik per birželio mėnesį jau nuskendo 8 žmonės, iš jų vienas paauglys. Dažniausiai į vandens gniaužtus patenkama dėl neatsargaus elgesio.

 • Daugailiuose ištrauktas skenduolis

  Ankstų antradienio rytą Daugailių miestelyje iš vandens telkinio ištrauktas skenduolio kūnas.
  Apie tai šįryt informavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai. Balandžio 4-os rytą gavę pranešimą apie nelaimę, jie panaudojo narų įrangą ir iš vandens telkinio keturių metrų atstumu nuo kranto ištraukė vandens paviršiuje plūduriavusį skenduolio kūną.

 • Per vieną dieną ištraukti net du skenduoliai

  Praėjusį savaitgalį ugniagesiai gelbėtojai net du kartus vyko prie vandens telkinių, iš kurių ištraukė skenduolių kūnus. Uteniškis, vienos statybos ir remonto darbų įmonės vadovas, paskendo Ignalinos rajone esančiame Joskučio ežere, o Stučių kaimo (Tauragnų sen.) gyventojui pasiplaukiojimas Tauragno ežere taip pat virto tragedija.

 • Molėtų rajone rastas nuskendęs jaunuolis

  Liepos 24-osios popietę Molėtų rajone rastas nuskendęs jaunuolis, kuris liepos 17 dieną, apie 17 val., iš namų Vilniuje išvyko į festivalį „Radistai Vilage 2015" Molėtuose, Žalvarių kaime esančioje „Obuolių saloje“.

 • Ignalinos rajone nuskendo žvejys

  Vasario 2 dieną Ignalinos rajone, Meironių kaime, nuskendo 56 metų žvejys. Apie tai buvo informuoti policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, kurie atvyko prie Lūšių ežero. Išžvalgius apie 100 kv. m. ežero, skenduolio kūnas buvo rastas 3 metrų gylyje maždaug 15 m nuo kranto.

 • Konfliktas išprovokavo šuolį

  Rugsėjo 6-os naktį, tarp 1–2 val., Užpalių seniūnijoje esančioje stovyklavietėje prie Šventosios upės per išgertuves kilusio konflikto metu vaikinas (gim. 1988 m.) su drabužiais nuo skardžio šoko į upę. Iš paskos į upę šoko mergina. Ji upėje buvo sugriebusi judantį vaikino kūną, bandė atversti jį ant nugaros, tačiau tamsoje jį pametė. Įvykio vietoje paieškos darbus atliko Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai. Kaip „Utenos dieną" informavo Utenos APGV komandos viršininkas Virginijus Dainys, skenduolis buvo rastas netoli tos vietos, kur įšoko į vandenį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:532
Vakar apsilankė:8533
Šią savaitę apsilankė:52572
Šį mėnesį apsilankė:176418
Viso (nuo 2015-02-16):8010065
Šiuo metu naršo:
93
2018-04-22
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!