Prie Utenos keistoje avarijoje žuvo vyras: tragedijos aplinkybės šokiravo gyventojus
KriminalaiPrie Utenos keistoje avarijoje žuvo vyras: tragedijos aplinkybės šokiravo gyventojus
2018 birželio 27, Trečiadienis 09:08

Prie Utenos keistoje avarijoje žuvo vyras: tragedijos aplinkybės šokiravo gyventojus

Prie Utenos keistoje avarijoje žuvo vyras: tragedijos aplinkybės šokiravo gyventojus

Joninių savaitgalį Utenos rajone neįprastomis aplinkybėmis įvyko šiurpi nelaimė. Nukritęs nuo dviračio vyras patyrė galvos traumą, dėl kurios galiausiai mirė.

Tragedija įvyko šeštadienio rytą, apie 8 val. 40 min., Norkūnų gyvenvietėje. Čia nuokalne besileisdamas 57-erių dviratininkas partrenkė pėsčiąją ir pats nuvirto ant žemės. 82 metų moteris patyrė šoką, tačiau rimtesnių sužeidimų išvengė, todėl buvo išleista namo. Tuo metu galvą stipriai susitrenkęs nuo dviračio griuvęs vyriškis tą pačią dieną mirė ligoninėje.

Patyrė galvos traumą

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Violeta Ginaitienė patvirtino, kad dviratininkas nukrito ant asfaltuotos važiuojamosios kelio dalies.  Tai pat pirminėje ataskaitoje pareigūnai įrašė, kad kraujavo vyro galva. Specialistė pridūrė, kad nukentėjusi senyvo amžiaus moteris dėl prastos sveikatos būklės ir patirto šoko apie įvykį nieko papasakoti negalėjo. „Dviratininkas dėl patirtos galvos traumos mirė reanimacijos skyriuje", – patikslino V. Ginaitienė. Šioje avarijoje nebuvo nė vieno automobilio, tačiau nuokalnėje išvystyto greičio užteko, kad be šalmo važiavęs dviratininkas patirtų mirtiną traumą.

Atlieka savo funkciją

Žinomas lenktynininkas Ignas Gelžinis sakė, kad su dviračiu be šalmo pats niekur nevažiuoja. Pastaraisiais metais jis intensyviai sportuoja ruošdamasis triatlono varžyboms, todėl mindamas pedalus įveikia daug kilometrų. „Net dviračių take be šalmo nepasirodau, o jei žinau, kad važiuosiu toliau – apsivelku ir ryškiaspalvę liemenę. Vairuotojai tuomet geriau mato ir elgiasi atsargiau", – kalbėjo pašnekovas. I. Gelžinis pastebėjo, kad dviračiais važinėjantys draugai ir bičiuliai jau įprato dėvėti šalmus. Skeptikus, kuriems šalmuose naudojamas polistireninis putplastis nekelia pasitikėjimo, sportininkas patikino, kad ši medžiaga puikiai atlieka savo funkciją – paskirsto smūgio jėgą į didesnį plotą. „Naujausiuose automobiliuose tokio putplasčio naudojama daug – jis dedamas į sparnus, buferius ir kitas vietas, kurios potencialiai gali būti deformuojamos. Ši medžiaga labai gerai sugeria smūgio energiją", – komentavo I. Gelžinis.

Įtrūks lyg arbūzas

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad dviratininkams skirtų šalmų pasirinkimas – itin platus. Anot jo, net ir pats pigiausias, bet sertifikuotas gaminys suteiks gerą apsaugą. „Jei galva be šalmo – ji lyg arbūzas. Po kritimo ims ir įtrūks per kaukolės siūles. Jei nėra kažko, kas galėtų pradinę smūgio jėgą paskirstytų į didesnį plotą, galva bus sužalota", – dėstė sportininkas. I. Gelžinis priminė, kad be šalmo gerokai stipresnį sukrėtimą patiria ir smegenys. Anot jo, įvertinus visus faktorius nesunku suprasti, kad ši svarbi dviratininko ekipuotės detalė smarkiai sumažina mirtinos traumos riziką. „Bet koks šalmas yra geriau negu nieko. Brangesnis yra aerodinamiškesnis, lengvesnis ir geriau vėdinamas – bet tai jau kiti su saugumu tiesiogiai nesusiję faktoriai", – sakė pašnekovas. Jis prisiminė įvykį, kai leidosi su dviračiu nuo kalno, o iš šalutinio kelio išsuko automobilis ir sustojo priešais. Tą kartą Ignas labai džiaugėsi, kad dėvėjo šalmą – teko išbandyti, kaip jis veikia. „Jeigu ne šalmas, nežinau, kuo ten viskas būtų pasibaigę", – komentavo sportininkas.

Stilių demonstruoti kitur

I. Gelžinis taip pat pabrėžė, kad šalmą svarbu tvarkingai užsisegti. Jis juokavo, kad jei krentant nuo dviračio šalmas neišsilaikys ant galvos – iš to nebus jokios naudos. Sportininko teigimu, dėl gaminių įvairovės dabar nesunku pasirinkti šalmą kiekvienam pagal skonį ir biudžetą. „Kai kurie dviratininkai taip pat nenori dėvėti ir liemenių – sako, kad šios nedera prie jų stiliaus. Aš manau, kad jeigu labai nori, stilių jie gali demonstruoti vakare išėję į miestą, o važiuodami su dviračiu turi rūpintis saugumu", – kalbėjo pašnekovas.

Turėtų būti baudžiami

I. Gelžinis laikėsi tokios nuomonės, kad nepaisant to, jog Kelių eismo taisyklėse suaugusiems šalmai nėra privalomi, be jų važinėjantys dviratininkai turėtų būti baudžiami. Anot jo, atsakomybė turėtų būti tokia pati, kaip ir už važiavimą apsvaigus nuo alkoholio ar su netvarkingu dviračiu. „Jeigu žmogus nesirūpina savimi, kodėl kažkas kitas turėtų jį saugoti? Atsakomybė už važiavimą be šalmo priverstų apie tai susimąstyti", – komentavo I. Gelžinis. Sportininko teigimu, skatinti dėvėti šalmus turėtų šiais laikais itin populiarūs nuomonės formuotojai.

Šaltinis: lrytas.lt

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Slidus kelias tapo spąstais jaunai vairuotojai

  Pirmadienio rytą skaudi avarija įvyko Utenos rajone, netoli Daugailių miestelio. Nepasirinkus saugaus greičio jaunos moters vairuojamas automobilis BMW įvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su mikroautobusu.

 • Neblaivios moters kelionė nusipirkti svaigalų baigėsi gyventojo kieme

  Sekmadienio popietę neblaivi Ąžuolijos (Utena) gyventojams gerai žinoma moteris vairuodama automobilį sankryžoje nepraleido pagrindine gatve važiavusios transporto priemonės – abi mašinos susidūrė ir nuo smūgio atsidūrė gyvenamojo namo kieme.

 • Po pirmojo rudens snygio – avarija

  Vėlų antradienio vakarą (spalio 29 dieną) Utenos rajone prasidėjęs snygis magistraliniame kelyje Utena–Zarasai ties Daugailiais pridarė nemalonumų vairuotojams. Sniego danga rytinėje rajono dalyje siekė beveik 5 centimetrus, todėl vairuotojai, kurie dar nepasikeitė vasarinių padangų, patyrė keblumų.

 • Utenoje į avariją pateko elektromobilis

  Pirmadienį, spalio 28 dieną, apie 12 val. 30 min., Utenoje, pavojingoje sankryžoje elektromobiliu Tauragnų gatve nuo turgaus važiavusi uteniškė nepraleido pagrindine S. Dariaus ir S. Girėno gatve BMW vairavusios uteniškės, kuri vežėsi ir dukrą.

 • Paaiškėjo, kas laukia uteniškiams nerimą keliančios sankryžos

  Kupiškio ir Aukštakalnio gatvių sankryžą uteniškiai pastaruoju metu vadina viena pavojingiausių. Miestelėnai viešojoje erdvėje piktinasi, kad prieš atidarant šalia kelio Kupiškis–Utena išdygusį didžiulį prekybos centrą „Norfa“ nebuvo pasirūpinta eismo dalyvių saugumu – neatlikta sankryžos rekonstrukcija. Portalui udiena.lt informavus apie pirmą rugpjūčio mėnesio penktadienį čia įvykusį eismo įvykį feisbuke pasipylė komentarai. Vieni gyventojai svarstė, kiek dar nelaimių turi nutikti, kad čia atsirastų žiedas, antri rašė, jog „ten reikėtų šviesoforo“, trečių nuomone, „visos sankryžos pavojingos, kai nežinai taisyklių ar nori būti gudresnis už kitus“. „Utenos diena“ išsiaiškino, kokios permainos laukia bene labiausiai uteniškių kritikuojamos sankryžos.

 • Pavojingoje sankryžoje – dar viena avarija

  Penktadienį, rugpjūčio 2 dieną, Utenoje įvyko avarija, kurioje nukentėjo nepilnametis. Jis buvo išvežtas į gydymo įstaigą.

 • Netoli Utenos žuvo žmogus

  Sekmadienio popietę netoli Utenos, kelio Utena–Vilnius 9-ajame kilometre, įvyko tragiška avarija. Nuo kelio nuvažiavęs lengvasis automobilis „VW Passat“ įlėkė į krūmais apaugusį pakelės griovį. Jį vairavęs 1957 metais gimęs vyriškis žuvo.

 • Sankryžoje susidūrė du automobiliai

  Ketvirtadienio popietė Utenoje buvo paženklinta avarija. Laimei, po stipraus dviejų automobilių smūgio niekas nenukentėjo, tačiau jauni vairuotojai atsipirko nemenku išgąsčiu.

 • Valdžią ir gyventojus supriešino neasfaltuotas kelias

  Birželio 2 dieną (sekmadienį), apie 13.30 val., kelyje Gečiai–Kuktiškės–Tauragnai, ties Radišavos viensėdžiu (Kuktiškių sen.), du kilometrai už Kuktiškių, į pakelės griovį įvažiavo ir vos neapvirto vienai iš Neringos transporto įmonių priklausantis autobusas, kuriuo vyko per 20 žmonių, tarp jų – 10 mokinių.

 • Eismo įvykis – be skaudžių pasekmių

  Penktadienio rytą, apie 7.30 val., Ladygos gatvėje, sankryžoje ties 31-u numeriu pažymėtu namu, įvyko techninis eismo įvykis, kurio metu žmonės nenukentėjo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1863
Vakar apsilankė:7438
Šią savaitę apsilankė:53725
Šį mėnesį apsilankė:141851
Viso (nuo 2015-02-16):11904043
Šiuo metu naršo:
67
2019-12-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!