KriminalaiŠventinį savaitgalį vagys nesnaudė: apšvarino septynis automobilius
2018 balandžio 03, Antradienis 11:14

Šventinį savaitgalį vagys nesnaudė: apšvarino septynis automobilius

Šventinį savaitgalį vagys nesnaudė: apšvarino septynis automobilius

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariatas informuoja, kad Utenos rajone per 2017 m. užregistruotos 207 vagystės. Dažniausiai vagysčių objektais tampa pinigai ir piniginės, sodo priežiūros technika, elektriniai darbo įrankiai, alkoholiniai gėrimai ir maisto produktai, dviračiai, žūklės reikmenys, valtys.

Apšvarino septynis automobilius
Per šv. Velykas Utenos mieste įvykdytos net kelios žaibiškos automobilių detalių vagystės. Antrąją švenčių dieną į policijos pareigūnus kreipėsi keturi uteniškiai, pastebėję ilgapirščių apšvarintas transporto priemones, daugiausia „Volvo" automobilius. Vagys nužiūrėjo Aušros gatvėje stovintį „Volvo XC90" ir pavogė du priekinius žibintus, kurių bendra vertė siekia 600 eurų. Tą pačią dieną į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi ir kitas vyriškis, nurodydamas, kad nuo jam priklausančio tos pačios markės Taikos gatvėje stovėjusio automobilio pavogti du priekiniai žibintai. Žala siekia 400 eurų.

Tuo pačiu metu ilgapirščiai pasidarbavo ir apšvarindami trečią automobilį „Volvo XC90" – Taikos gatvėje stovėjusią transporto priemonę, nuo kurios vagys nukrapštė du priekinius žibintus už 700 eurų. Bene didžiausią žalą patyrė BMW X5 savininkas, patyręs net 2 800 eurų žalą: vagišiai nugvelbė šoninių veidrodėlių stiklus už 800 eurų ir apgadino priekinį stiklą (žala 2 000 eurų).

Antradienio rytą policijos pareigūnai informavo, kad švenčių dienomis vagys nemiegojo ir Utenos mieste apšvarino net septynis automobilius, tarp jų tris „Volvo XC90". Laikraščio „Utenos diena" žiniomis, „Volvo" savininkai žibintus rado patys: jie buvo paslėpti įvairiose vietose.

Vagys informaciją renka iš anksto
Policijos pareigūnai informavo, kad tiriant įvairias vagystes, įvykdytas įsilaužiant į gyvenamąsias (negyvenamąsias) patalpas, ir analizuojant jų padarymo pobūdį, policijos pareigūnai konstatuoja, kad dažniausiai įsilaužiama į patalpas sugadinus durų spyną (duris) arba išdaužus namo lango stiklą, ar sugadinus lango rėmą. Be to, vagys dažnai, prieš apvogdami sodybą ar namą, jį atidžiai stebi ir renka informaciją. Tad visada pravartu suklusti, jei skirtingu paros metu pasitaiko atsitiktinių telefono skambučių, nepažįstamų asmenų vizitų įvairiais pretekstais, šalia namų pastebimi įtartini automobiliai ir pan. Nederėtų palikti vertingos technikos ar kitų daiktų (dviračių, žoliapjovės ir t. t.) gerai matomoje vietoje, atidarytų garažo vartų ir pan., socialiniuose tinkluose viešinti nuotraukų, kuriose esate nusifotografavę vertingų daiktų fone savo namuose. Todėl labai svarbu patiems pasirūpinti savo nuosavybe ir imtis prevencinių atsargumo priemonių.

Siekdami informuoti Utenos miesto ir rajono bendruomenę ir norėdami atkreipti dėmesį į nusikalstamumo tendencijas, pateikiame keletą paprastų, bet naudingų patarimų, kaip apsaugoti savo turtą ir nuosavybę:

 • Apdrauskite savo turtą ir pasirūpinkite gyvenamojo būsto apsauga:

- įrenkite signalizaciją;
- pasirūpinkite kokybiškais langais ir durų užraktais;
- įmontuokite apšvietimą su judesio davikliais;
- esant galimybei, panaudokite naujoviškas vaizdo kamerų sistemas.

 • Neviešinkite informacijos apie savo išvykimą ar turimus vertingus daiktus. Prireikus įsigykite seifą ar įrenkite savo namuose tinkamą slaptavietę.
 • Reguliariai lankykitės negyvenamosiose sodybose ar sodininkų bendrijose esančiuose sodo namuose, taip pat pasirūpinkite sodybų ir jose esančių vertingų sodo, daržo, buities darbams skirtų įrankių, prietaisų, saugumu
 • Nelaikykite pinigų, mobiliųjų telefonų, papuošalų, kitų vertingų daiktų paltų, striukių kišenėse, atsegtose rankinėse. Visada apsižvalgykite kokie asmenys stovi šalia jūsų, ar nėra įtarimą keliančių asmenų.
 • Nepalikite automobiliuose rankinių, mobilaus ryšio telefonų, pinigų kitų vertingų daiktų.
 • Pastebėjus asmenų daromus teisės pažeidimus ar nusikalstamas veikas, nedelskite, praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112!".

Utenos AVPK ir laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ilgapirščių taikinys – aukso papuošalai

  Per mėnesį jau antrą kartą nuo vagišių nukenčia Kuktiškių miestelio gyventojai. Šįkart vėl apšvarintas kuktiškietės gyvenamasis namas, iš kur išnešta aukso papuošalų už 1 000 eurų.

 • Vagys įsisuko į parduotuvę, namus ir automobilių stovėjimo aikštelę

  Ilgapirščiai švarino ir parduotuvę, iš kur nugvelbė degtinės butelius, ir moters namus – iš jų išsinešė papuošalus, pinigus, ir darbavosi automobilių stovėjimo aikštelėje, kurioje apšvarino BMW.

 • Santaupos keliauja į sukčių rankas, nuo vagišių nukentėjo ir viena įmonė

  Šiomis dienomis sukčiai pasidarbavo iš peties: iš Utenos rajono gyventojų išviliojo nemenką pinigų sumą. Nuo vagišių nukentėjo ir viena uteniškių įmonė, iš kurios pasisavinti 25 tūkst. eurų.

 • Ilgapirščiai padirbėjo iš peties: sodybų savininkai liko nemaloniai nustebinti

  Praėjusį savaitgalį į Utenos rajone esančias sodybas atvykę jų savininkai buvo nemaloniai nustebinti. Čia apsilankę ilgapirščiai buvo pasisavinę viską, ką rodo – nuo žemės ūkio padargų iki žaislinių laivelių.

 • Kratas atlikę policijos pareigūnai rado daugybę pavogtų daiktų

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriuje yra atliekama eilė ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių iš gyvenamųjų ir negyvenamųjų patalpų, sodybų, garažų. Atlikus kratas pas įtariamuosius asmenis, buvo rasti įvairūs darbo įrankiai, sodo ir daržo technika.

 • Vagišiai darbavosi turgavietėse

  Praėjusį savaitgalį nuo ilgapirščių nukentėjo du Utenos apskrities gyventojai, praradę ir pinigines, ir asmens dokumentus.

 • Apvogti du butai

  Liepos 24 dieną į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi du uteniškiai, kurie tvirtino pastebėję, jog apvogti jų butai – vagys išnešė papuošalus, pinigus ir kompiuterį.

 • Lauko virtuvėje vagys pasidarbavo iš peties

  Sekmadienį Daugailių seniūnijoje buvo pastebėta, kad lauko virtuvėje apsilankė ilgapirščiai, kurie nugvelbė įvairių įrankių, dviratį, automobilių vairų, lieto lydinio ratus, automobilio navigacijas už daugiau kaip 5 tūkstančius eurų.

 • Apšvarino sudeikiečius

  Antradienį ilgapirščiai apšvarino du gyvenamuosius namus Sudeikių seniūnijoje. Po pietų šioje seniūnijoje gyvenanti moteris pastebėjo tai, kad vagių įsibrauta į jos namus ir pasisavinti 9 tūkst. eurų.

 • Sulaikyti vagys, grobstę ūkininkams priklausančius degalus

  Dar pernai Ignalinos rajone buvo įvykdyta ne viena kuro vagystė iš rajono ūkininkų. Visais atvejais buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, tačiau asmenis, įvykdžiusius vagystes, pavyko nustatyti tik šių metų rugsėjo 29 dieną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:127
Vakar apsilankė:4157
Šią savaitę apsilankė:8213
Šį mėnesį apsilankė:75249
Viso (nuo 2015-02-16):9008193
Šiuo metu naršo:
63
2018-09-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!