KriminalaiNeteisėtai sumedžiotą briedę išdavė prie šuns būdos besimėtantis kaulas
2017 gruodžio 19, Antradienis 09:43

Neteisėtai sumedžiotą briedę išdavė prie šuns būdos besimėtantis kaulas

Neteisėtai sumedžiotą briedę išdavė prie šuns būdos besimėtantis kaulas

Vėlų gruodžio 9-os vakarą Utenos regiono aplinkos apsaugos Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnus pasiekė informacija, kad tą dieną medžioklės metu medžiotojų būrelio „Kuktiškės“ medžiotojai sumedžiojo suaugusią briedžio patelę. Kadangi šiuo metu medžioti tokios rūšies gyvūnus draudžiama, šį faktą nuslėpė, o keli medžiotojai patelę išdorojo ir skerdieną pasisavino.

Kitą dieną pareigūnai ėmėsi darbo. Pašekščių kaime (Molėtų r.), vienos iš sodybų kieme, prie šuns būdos, aplinkosaugininkai pastebėjo stambų šviežią kaulą. Šios sodybos šeimininkas, medžiotojų būrelio „Kuktiškės“ narys J. V. neslėpė, kad vakar buvo sumedžiotas briedžio jauniklis, parodė ir dalį skerdienos. Kartu nuvykus prie pirminio žvėrienos apdorojimo aikštelės, atliekų duobėje nei briedžio kailio, nei vidaus organų nebuvo. Medžiotojui sunkiai sekėsi prisiminti, kas nušovė gyvūną. Teko važiuoti į medžioklės vietą, o po to ir prie laukinių gyvūnų aptvaro, priklausančio vienam iš šio būrelio medžiotojų, mat aptvare turėjo būti išdorojamas gyvūnas. Iškviestas aptvaro savininkas M. K. pateikė medžioklės lapą, kuriame buvo įrašas, kad jis sumedžiojo briedžio jauniklį. Parodė ir panaudotą licenciją briedžio patelei ar jaunikliui sumedžioti. Aptvare buvo sumedžioto žvėries dorojimo vieta. Matėsi šviežiai kastos žemės. Pareigūnai nusprendė iškasti dorojimo liekanas ir įsitikinti, kas išmėsinėta – patelė ar jauniklis.

Šalia stovėjęs aptvaro savininkas pradėjo nervintis. Atkasus kailį su galva jau tapo aišku, kad tai suaugusi briedžio patelė. Po kurio laiko paaiškėjo visa tiesa: briedžio patelę nušovė ne jau minėtas aptvaro savininkas, o vilnietis D. G. Po varymo susirinkę medžiotojai suprato, kad draudžiamu laiku sumedžiota briedžio patelė paprasčiausiai išsigando. Buvo nutarta, kad ją slapta išdoros minėti J. V., M. K. ir A. J. su V. T. Pastarasis savo automobiliu prisikabinęs J. V. priklausančią priekabą nuvežė neteisėtai sumedžiotą žvėrį į aptvarą. Ten buvo saugu, tad visi keturi išdorojo žvėrį, dalį mėsos paliko V. J., o kitą nusivežė į šaldiklį. Visą šią istoriją žinojo ir būrelio vadovas, tačiau jokių priemonių nesiėmė. Neteisėtai sumedžiotą žvėrį gabenusiems ir išdorojusiems keturiems medžiotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 290 str. 8 d., iš V. T. paimtas automobilis ir J. V. priklausanti automobilinė priekaba, kuriais buvo vežamas neteisėtas sumedžiotas laimikis. Medžiotojui vilniečiui D. G., neteisėtai nušovusiam briedžio patelę, surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 290 str. 8 d., paimtas medžioklinis ginklas bei teks atlyginti gamtai padarytą žalą už vieną neteisėtai sumedžiotą briedžio patelę – 3 359 Eur. Visiems penkiems medžiotojams teko laikinai atsisveikinti ir su medžiotojų bilietais. Visa medžiaga dėl nuobaudų skyrimo nagrinėjimui perduota Molėtų rajono apylinkės teismui. Būrelio vadovas už nepranešimą apie jo vadovaujamos medžioklės metu padarytą pažeidimą taip pat nubaustas administracine tvarka.

Utenos RAAD inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Už sumedžiotas šernų pateles – 385 tūkstančiai eurų

  Lietuvos miškuose siaučiant afrikinam kiaulių marui (AKM), jau keletą metų taikomos įvairios priemonės šernų populiacijos gausai kontroliuoti ir ligos plitimui pristabdyti. Viena tokių priemonių – išmokos už sumedžiotas vyresnes nei 2 metų amžiaus šernų pateles. 2017 metais medžiotojai pagal šią priemonę pateikė per tūkstantį paraiškų, o bendra išmokų suma siekė daugiau kaip 385 tūkstančius eurų.

 • Šiemet vilkų medžioklės sezonas – sėkmingas

  Daugiau nei prieš savaitę medžioklės metu Tau­ragnų ir Leliūnų seniūnijose buvo sumedžio­ti trys vilkai. Šis skaičius – savotiškas rekordas, mat paskutinis miško sanitaras nuo medžioto­jo kulkos krito prieš trejus metus, o dar pora su­medžiota 1996 metais. Kaip apsisaugoti nuo didė­jančio kiekio vilkų, kurie pastaruoju metu kelia daug rūpesčių ūkinių gyvūnų laikytojams, patarė specialistai.

 • Už šiurkštų medžioklės taisyklių pažeidimą – bauda

  Siekdami sustiprinti šalies miškuose gyvenančių elnių apsaugos kontrolę bei užtikrinti jų apsaugos prevenciją, nuo rugsėjo 12 dienos iki rugsėjo 30 d. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdė aplinkosauginę akciją ,,Elnias". Šios akcijos metu pasitelkiant neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius buvo suorganizuoti 26 tiksliniai reidai. Reidų metu buvo tikrinami medžiotojai, stabdomi įtarimą sukėlę automobiliai.

 • Išnarų ežere sulaikyti pažeidėjai

  Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informaciją, kad Išnarų ežere (Molėtų r.) vykdoma neteisėta žvejyba statomais tinklais. Rugsėjo 8 d. buvo organizuotas reidas. Prie šio vandens telkinio aplinkosaugininkai atvyko net dviem ekipažais, nes jį labai sudėtinga kontroliuoti dėl užpelkėjusių pakrančių ir esant tik keliems priėjimams prie jo.

 • Patvirtintas kanopinių žvėrių sumedžiojimo limitas

  Gegužės 15-ą prasidėjo stirnų patinų medžioklės sezonas. Jis truks iki spalio 15 dienos. Medžioti stirninus leidžiama tik medžiotojams selekcininkams.
  Per 2017–2018 metų medžioklės sezoną leidžiama sumedžioti 31 619 stirnų (9 997 patinus ir 21 622 pateles), 7 995 tauriuosius elnius (2 307 patinus ir 5 688 pateles), 2 692 briedžius (991 patiną ir 1701 patelę) ir 589 danielius (188 patinus ir 401 patelę).

 • Siūloma sugriežtinti medžioklės kontrolę

  Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, reaguodamas į praėjusį sekmadienį medžioklės metu Joniškio rajone įvykusią tragišką nelaimę, kai vienas iš medžiotojų, būdamas neblaivus, peršovė kolegą, siūlo sugriežtinti medžioklės kontrolę.

 • Vilkų medžioklės sezonas jau nutrauktas

  Nuo sausio 12 dienos nutraukiama vilkų medžioklė šiuo, 2016-2017 m., medžioklės sezonu, nes jau sumedžiotas šiam laikotarpiui nustatytas jų skaičius.

 • Baigėsi aplinkosauginė akcija „Medžiok saugiai“

  Pasibaigus aplinkosauginei akcijai „Medžiok saugiai", statistiniai duomenys rodo, kad kone kas antrame reide nustatyta medžioklę reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų.

 • Šv. Huberto dieną – medžioklės šaukiniai

  Šiandien, lapkričio 3-ą, šv. Huberto dieną, nuskambėję lietuviški medžioklės šaukiniai, kuriuos yra sukūręs kompozitorius Kazys Daugėla, primins, kad daugelyje Europos šalių prasideda didysis medžioklės sezonas.

 • Per būsimą medžioklės sezoną leista sumedžioti 60 vilkų

  Per 2016-2017 m. medžioklės sezoną, kuris prasidės spalio 15 dieną, leidžiama sumedžioti 60 vilkų. Toks aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patvirtintas skaičius nustatytas, atsižvelgus į vilkų apskaitos duomenis, mokslininkų rekomendacijas, suinteresuotų organizacijų ir institucijų nuomones.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:184
Vakar apsilankė:8082
Šią savaitę apsilankė:16190
Šį mėnesį apsilankė:115352
Viso (nuo 2015-02-16):7252027
Šiuo metu naršo:
65
2018-01-17