KriminalaiNeteisėtai sumedžiotą briedę išdavė prie šuns būdos besimėtantis kaulas
2017 gruodžio 19, Antradienis 09:43

Neteisėtai sumedžiotą briedę išdavė prie šuns būdos besimėtantis kaulas

Neteisėtai sumedžiotą briedę išdavė prie šuns būdos besimėtantis kaulas

Vėlų gruodžio 9-os vakarą Utenos regiono aplinkos apsaugos Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnus pasiekė informacija, kad tą dieną medžioklės metu medžiotojų būrelio „Kuktiškės“ medžiotojai sumedžiojo suaugusią briedžio patelę. Kadangi šiuo metu medžioti tokios rūšies gyvūnus draudžiama, šį faktą nuslėpė, o keli medžiotojai patelę išdorojo ir skerdieną pasisavino.

Kitą dieną pareigūnai ėmėsi darbo. Pašekščių kaime (Molėtų r.), vienos iš sodybų kieme, prie šuns būdos, aplinkosaugininkai pastebėjo stambų šviežią kaulą. Šios sodybos šeimininkas, medžiotojų būrelio „Kuktiškės“ narys J. V. neslėpė, kad vakar buvo sumedžiotas briedžio jauniklis, parodė ir dalį skerdienos. Kartu nuvykus prie pirminio žvėrienos apdorojimo aikštelės, atliekų duobėje nei briedžio kailio, nei vidaus organų nebuvo. Medžiotojui sunkiai sekėsi prisiminti, kas nušovė gyvūną. Teko važiuoti į medžioklės vietą, o po to ir prie laukinių gyvūnų aptvaro, priklausančio vienam iš šio būrelio medžiotojų, mat aptvare turėjo būti išdorojamas gyvūnas. Iškviestas aptvaro savininkas M. K. pateikė medžioklės lapą, kuriame buvo įrašas, kad jis sumedžiojo briedžio jauniklį. Parodė ir panaudotą licenciją briedžio patelei ar jaunikliui sumedžioti. Aptvare buvo sumedžioto žvėries dorojimo vieta. Matėsi šviežiai kastos žemės. Pareigūnai nusprendė iškasti dorojimo liekanas ir įsitikinti, kas išmėsinėta – patelė ar jauniklis.

Šalia stovėjęs aptvaro savininkas pradėjo nervintis. Atkasus kailį su galva jau tapo aišku, kad tai suaugusi briedžio patelė. Po kurio laiko paaiškėjo visa tiesa: briedžio patelę nušovė ne jau minėtas aptvaro savininkas, o vilnietis D. G. Po varymo susirinkę medžiotojai suprato, kad draudžiamu laiku sumedžiota briedžio patelė paprasčiausiai išsigando. Buvo nutarta, kad ją slapta išdoros minėti J. V., M. K. ir A. J. su V. T. Pastarasis savo automobiliu prisikabinęs J. V. priklausančią priekabą nuvežė neteisėtai sumedžiotą žvėrį į aptvarą. Ten buvo saugu, tad visi keturi išdorojo žvėrį, dalį mėsos paliko V. J., o kitą nusivežė į šaldiklį. Visą šią istoriją žinojo ir būrelio vadovas, tačiau jokių priemonių nesiėmė. Neteisėtai sumedžiotą žvėrį gabenusiems ir išdorojusiems keturiems medžiotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 290 str. 8 d., iš V. T. paimtas automobilis ir J. V. priklausanti automobilinė priekaba, kuriais buvo vežamas neteisėtas sumedžiotas laimikis. Medžiotojui vilniečiui D. G., neteisėtai nušovusiam briedžio patelę, surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 290 str. 8 d., paimtas medžioklinis ginklas bei teks atlyginti gamtai padarytą žalą už vieną neteisėtai sumedžiotą briedžio patelę – 3 359 Eur. Visiems penkiems medžiotojams teko laikinai atsisveikinti ir su medžiotojų bilietais. Visa medžiaga dėl nuobaudų skyrimo nagrinėjimui perduota Molėtų rajono apylinkės teismui. Būrelio vadovas už nepranešimą apie jo vadovaujamos medžioklės metu padarytą pažeidimą taip pat nubaustas administracine tvarka.

Utenos RAAD inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Siūloma per būsimą medžioklės sezoną leisti sumedžioti 110 vilkų

  Aplinkos ministro sudaryta darbo grupė Vilko apsaugos planui ir populiacijos apskaitos metodikai tobulinti pasiūlė per 2018-2019 m. medžioklės sezoną, kuris prasidės spalio 15 dieną, leisti sumedžioti 110 vilkų. Ministras, atsižvelgęs į šį siūlymą, mokslininkų išvadas ir rekomendacijas, vilkų sumedžiojimo limitą patvirtins artimiausiu metu.

 • Ministerija siūlo padvigubinti vilkų medžioklės limitą

  Rudenį vilkai moko savo paūgėjusius jauniklius medžioti, todėl ūkininkai patiria vis daugiau jų išpuolių ir skaičiuoja didžiulius nuostolius. Žemės ūkio ministerija siekia, kad vilkų būtų sumedžiojama du kartus daugiau, o ūkininkų patirtų nuostolių kompensavimo tvarka – tobulinama.

 • Skaudus eismo įvykis: BMW susidūrė su briedžiu

  Rugsėjo 12 dienos vakarą Utenos rajone, magistraliniame kelyje Kaunas–Zarasai–Daugpilis, 45 metų vyro vairuojamas automobilis BMW susidūrė su netikėtai į kelią įbėgusiu briedžiu. Įvykio metu buvo sužeisti ir į ligoninę pristatyti automobilio vairuotojas ir kartu važiavusi 42 metų keleivė. Vairuotojas paguldytas į ligoninę, keleivė gydoma ambulatoriškai. Eismo įvykio metu briedis nugaišo.

 • Medžiotojų varžybose – taiklūs šūviai ir nuoširdus bendravimas

  Kaimyniniame Anykščių rajone įsikūrusiame šaudymo centre „Zala Arms“ neseniai vyko Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) Utenos skyriaus organizuotos ilgametes tradicijas turinčios medžiotojų varžybos, kuriose savo jėgas išmėgino 12 komandų. LMŽD Utenos skyriaus medžioklės žinovo žuvininko Tomo Zubovo teigimu, šis kasmetinis vasaros renginys nėra tik varžybos. Tai – graži šventė, į kurią drauge su šeimos nariais smagiai praleisti laiko susirenka mūsų rajono medžiotojų klubų šauliai.

 • Už sumedžiotas šernų pateles – 385 tūkstančiai eurų

  Lietuvos miškuose siaučiant afrikinam kiaulių marui (AKM), jau keletą metų taikomos įvairios priemonės šernų populiacijos gausai kontroliuoti ir ligos plitimui pristabdyti. Viena tokių priemonių – išmokos už sumedžiotas vyresnes nei 2 metų amžiaus šernų pateles. 2017 metais medžiotojai pagal šią priemonę pateikė per tūkstantį paraiškų, o bendra išmokų suma siekė daugiau kaip 385 tūkstančius eurų.

 • Šiemet vilkų medžioklės sezonas – sėkmingas

  Daugiau nei prieš savaitę medžioklės metu Tau­ragnų ir Leliūnų seniūnijose buvo sumedžio­ti trys vilkai. Šis skaičius – savotiškas rekordas, mat paskutinis miško sanitaras nuo medžioto­jo kulkos krito prieš trejus metus, o dar pora su­medžiota 1996 metais. Kaip apsisaugoti nuo didė­jančio kiekio vilkų, kurie pastaruoju metu kelia daug rūpesčių ūkinių gyvūnų laikytojams, patarė specialistai.

 • Už šiurkštų medžioklės taisyklių pažeidimą – bauda

  Siekdami sustiprinti šalies miškuose gyvenančių elnių apsaugos kontrolę bei užtikrinti jų apsaugos prevenciją, nuo rugsėjo 12 dienos iki rugsėjo 30 d. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdė aplinkosauginę akciją ,,Elnias". Šios akcijos metu pasitelkiant neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius buvo suorganizuoti 26 tiksliniai reidai. Reidų metu buvo tikrinami medžiotojai, stabdomi įtarimą sukėlę automobiliai.

 • Išnarų ežere sulaikyti pažeidėjai

  Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informaciją, kad Išnarų ežere (Molėtų r.) vykdoma neteisėta žvejyba statomais tinklais. Rugsėjo 8 d. buvo organizuotas reidas. Prie šio vandens telkinio aplinkosaugininkai atvyko net dviem ekipažais, nes jį labai sudėtinga kontroliuoti dėl užpelkėjusių pakrančių ir esant tik keliems priėjimams prie jo.

 • Patvirtintas kanopinių žvėrių sumedžiojimo limitas

  Gegužės 15-ą prasidėjo stirnų patinų medžioklės sezonas. Jis truks iki spalio 15 dienos. Medžioti stirninus leidžiama tik medžiotojams selekcininkams.
  Per 2017–2018 metų medžioklės sezoną leidžiama sumedžioti 31 619 stirnų (9 997 patinus ir 21 622 pateles), 7 995 tauriuosius elnius (2 307 patinus ir 5 688 pateles), 2 692 briedžius (991 patiną ir 1701 patelę) ir 589 danielius (188 patinus ir 401 patelę).

 • Siūloma sugriežtinti medžioklės kontrolę

  Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, reaguodamas į praėjusį sekmadienį medžioklės metu Joniškio rajone įvykusią tragišką nelaimę, kai vienas iš medžiotojų, būdamas neblaivus, peršovė kolegą, siūlo sugriežtinti medžioklės kontrolę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:594
Vakar apsilankė:4170
Šią savaitę apsilankė:18497
Šį mėnesį apsilankė:47264
Viso (nuo 2015-02-16):9310226
Šiuo metu naršo:
83
2018-12-14
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!