Krašto žiniosMolėtai šiemet švenčia 630 metų jubiliejų
2017 birželio 21, Trečiadienis 08:49

Molėtai šiemet švenčia 630 metų jubiliejų

Molėtai šiemet švenčia 630 metų jubiliejų

Tradicinė Molėtų miesto šventė vyks birželio 30–liepos 1 dienomis. Šių metų šventė skiriama pirmojo Molėtų paminėjimo istorijos šaltiniuose 625 metų sukakčiai.
Likus mažiau negu dviem savaitėms iki miesto Jubiliejaus šventės dienų, Molėtai pristato svarbiausius miesto istorinei sukakčiai skirtus renginius.

Per visus metus Molėtų gimtadieniui dedikuojama įvairiausių renginių – nuo konferencijų iki sporto varžybų ar parodų. Miesto šventė savo kulminaciją pasieks birželio 29–liepos 1 dienomis. Tikimasi, kad ji bus masiškiausia Rytų Aukštaitijos vasaros šventė, kurios metu vyks keliolika renginių ir kurią aplankys gausybė svečių.
Birželio 30 d. numatyta šventės preliudija su Tarptautiniu jaunimo forumu, atvira diskusija „Mūsų nauji kaimynai: kaip priimti ir susidoroti su augančiais kultūriniais iššūkiais", Makowo gminos orkestro koncertu, Švilpynių sąšauka, M'Olimpinės žaidynes atidarys „Drakonų" valčių lenktynės ir t. t.
Tą patį vakarą miesto Skulptūrų parke 19 val. koncertuos atlikėjai iš Ludzos savivaldybės (Latvija), grupės „Basi ant slenksčio", „Baltos varnos", šoks Street dance šokėjas.
18 val. Miesto paplūdimyje prasidės Paplūdimio tinklinio turnyras.
Pirmąją Miesto šventės dieną užbaigs „pripučiamo" kino seansas po žvaigždėtu Molėtų dangumi.
Liepos 1 d. rytą miestelėnus žadins ir į „Molines Molėtuose" kvies Molėtų PGT automobilis su šventės kviesliais.
9 val. Molėtų rajono savivaldybės meras Posėdžių salėje oficialiai priims į šventę atvykusias užsienio delegacijas, skaitys sveikinimą šventės svečiams, pasirašys Molėtų rajono savivaldybės kultūrinio ir ekonominio bendradarbiavimo sutartį su Ukrainos Žitomiro srities Romanovo rajonu, vyks tiesioginė Priėmimo vaizdo transliacija.
Po to visus Molinių dalyvius sveikins šventinė eisena Vilniaus gatve, kurioje Molėtų rajono savivaldybės merą lydės Makovo pučiamųjų instrumentų orkestras, užsienio šalių delegacijos, festivalio „Aukštaitijos vainikas" dalyviai, Molėtų rajono savivaldybės įmonių ir įstaigų atstovai, miesto svečiai.
Į Molines Molėtuose atvykę keramikai iš visos Lietuvos rengs keramikos edukacijas, demonstruos savo meninius gebėjimus. Čia taip pat vyks didysis Molėtų turgus, kur bus prekiaujama sendaikčiais, o savo puikiuosius dirbinius siūlys amatininkai ir tautodailininkai.
Liepos 1-ą Molėtuose bus siekiama švilpynių pūtimo rekordo! Vienu metu bus pučiama į 630 molinių švilpynių!
12 val. bus atidaroma Paroda „Kambarys kaip galerija", kuri veiks birželio 30–liepos 1 dienomis. Molėtų krašto muziejaus ir dailės galerijos iniciatyva šeštąjį kartą vyks projektas „Molėtai įkvepia dailininkus". Šiemet 17 Lietuvos menininkų specialiai ruošė autorines ekspozicijas, įsigilindami į Molėtų krašto ir gydytojo Jauniškio namo praeitį, iškeldami sau tikslą: priimti erdves paliestas laiko. Daugybė tuščių kambarių virs galerijomis, personalinėmis autorių ekspozicijomis. Jauniškio namas persikūnys į kuo tikriausią parodinį–meninį labirintą.
Po to vyks ir Rytų Aukštaitijos liaudiškos muzikos ir tautinių šokių festivalis ,,Aukštaitijos vainikas". Jaunimo aikštėje bus rodoma Jėgos struktūrų programa, o „Ežerūno" aikštelėje nuo 10 val. vyks NKL 3x3 krepšinio turnyras.
12 val. Miesto paplūdimyje prasidės Paplūdimio futbolo turnyras.

Liepos 1 d. Vasaros estradoje nuo 16 val. vyks Baltijos šalių galiūnų čempionato varžybos.
20 val. į koncertą kvies Molėtų krašto sūnus – Rolandas Kazlas ir grupė „Pakeleiviai".
21.30 val. muzikinį vakarą pratęs grupė „69 danguje", po jo šventinio vakaro dangų nušvies fejerverkų šou, linksmintis kvies disko ritmai.
Liepos 2 d. nuo 10 val. Molėtų sporto centro teniso aikštyne vyks Teniso dvejetų turnyras.
11 val. prasidės Šv. apaštalų Petro ir Povilo atlaidai.
13 val. Molėtų šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje bus surengtas Sakralinės muzikos festivalio „Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis" atidarymo koncertas, kuriame dalyvaus Baltijos šalių jaunimo simfoninis orkestras „Baltosios naktys" ir Molėtų bažnyčios mišrusis choras.
Šventės dalyvius ir svečius Molėtai rengiasi nustebinti ir kitais renginiais bei staigmenomis.

Molėtų r. savivaldybės administracijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Meilė žemei keliauja iš kartos į kartą

  Kai derliaus aruodai jau pilni, o metai nenumaldomai eina į pabaigą, mūsų rajono ūkininkai buvo pakviesti į tradicinę kas antrus metus rengiamą žemdirbiams skirtą šventę, kurioje buvo atverta apdovanojimų, padėkų ir gražių žodžių skrynia mūsų krašto žemės ūkio produkcijos augintojams ir gamintojams, visiems savo žemę mylintiems žmonėms. Praėjusį penktadienį į Utenos kultūros centrą iš miestelių, kaimų ir atokesnių vienkiemių suvažiavusiems žemdirbiams, metus skaičiuojantiems nuo derliaus iki derliaus, buvo išdalyti apdovanojimai „Metų ūkis 2018“, paskelbti šimtmečio ūkiai.

 • Rudens palydėtuvės – su ožka

  Lapkričio 12-ą švenčiama Ožio diena, anot etnologų – įspūdingos rudens palydos, padėka derliaus dievams. Tai – paskutinė rudens šventė. Ganymo sezono pabaigą žmonės anuomet pažymėdavo įvairiomis apeigomis, burdavo, ar greit ateis žiema. Baltas ožys tapdavo tarpininku tarp dieviškojo ir žemiškojo pasaulių, buvo manoma, kad jis gali priartinti žiemą ir savo elgesiu išduoti apie ateitį. Pasak lietuvių tradicijų žinovų, Ožio diena buvo itin svarbi piemenėliams, nes prisnigus jiems prasidėdavo savotiškos atostogos, nebereikėdavo tęsti ganiavos: piemenėliai galėdavo pailsėti, prie šilto „pečiaus" pasišildyti, šiltos putros sočiai prisisrėbti. Šią šventę ketvirtus metus iš eilės švenčia ir Utenos vaikų lopšelio-darželio „Želmenėlis", puoselėjančio senąsias tradicijas, ugdytiniai.

 • Molėtų žmonių su negalia sąjungos 30-metis: sveikinimai, iššūkiai ir viltys

  Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys su Molėtų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaite Gribauskiene aplankė ir pasveikino Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungą, kuri šiemet mini savo veiklos 30-metį. Sąjungos vadovei Marytei Baliūnaitei ir kitiems sąjungos nariams linkėjo kuo geriausios kloties, sveikatos, stiprybės, tikėjimo savo galiomis ir ateitimi, išreiškė pagarbą jų tvirta valia, dvasios stiprybe ir didžiule vidine galia mylėti žmones, kuri padeda įveikti visus kylančius sunkumus, drąsiai priimti visus gyvenimo iššūkius ir niekuomet nepasiduoti.

 • Utena šventė 757 metų gimtadienį

  Vienam didžiausiam metų renginiui – Utenos gimtadieniui – ruošiamasi iš anksto ir gana kruopščiai. Jau visą savaitę uteniškius kvietė įvairūs spalvingi renginiai, parodų, festivalių atidarymai, garbingi apdovanojimai, o šeštadienį tūkstančius miestelėnų ir atvykusių iš svetur subūrė šventinė programa. Utena griausmingai atšventė 757 metų gimtadienį, o miestas pasidabino ne tik šventinėmis spalvomis, bet ir dalyvių šypsenomis.

 • Molėtuose prisiminti ir pagerbti senieji Molėtų gyventojai žydai

  Prie Molėtuose esančio memorialo Molėtų žydams maldą už holokausto metu prarastas gyvybes sugiedojo Vilniaus choralinės sinagogos kantorius Shmuel Yatom, padėjo gėlių ir prisimindami aukas, kalbėjo Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai ​J.E. Amir Maimon, Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, didžiausios litvakų bendruomenės Izraelyje atstovas Chona Kritzer, rašytojas Marius Ivaškevičius.

 • Utenoje – V respublikinė Peterburgo armonikų šventė

  Rugpjūčio 25 dieną (šeštadienį) 14 val. Utenos kultūros centre prasidės V respublikinė Peterburgo armonikų šventė, kurią organizuoja Utenos etninės kultūros centras.

 • Jubiliejinė Saldutiškio kraštiečių šventė – su salvėmis

  Saldutiškio krašto žmonės, praėjusį savaitgalį susibūrę į jubiliejinę 20-ąją šventę, sportavo, stebėjo spektaklį, o po šv. Mišių Saldutiškio Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje rinkosi į miestelio aikštę pagerbti vieni kitų, pasiklausyti ansamblių ir atlikėjų dainų, pasidžiaugti klebono Jurgio Kazlausko ir Saldutiškio seniūnijos seniūno Broniaus Šliogerio dovanotais fejerverkais.

 • Radeikių šventė 2018: linksmybės iki sutemų ir jubiliatų ašaros

  Rugpjūčio 4 dieną (šeštadienį) Radeikiuose (Daugailių sen.) susibūrė kraštiečiai ir svečiai – čia vyko kasmetinė kaimo šventė. Rytinėmis šv. Mišiomis, kurias aukojo kunigas Povilas Klezys, prasidėjęs renginys tęsėsi iki pat vidurnakčio, kai dangų nuspalvino rėmėjų dovanoti fejerverkai. Organizatoriai tądien kvietė išmėginti jėgas orientacinėse varžybose, stebėti kinologo su tarnybiniu šunimi pasirodymą, klausytis gyvos muzikos ir džiaugtis bendryste. Šventės metu vyko lauko prekyba, stalai lūžo nuo suneštinių vaišių, mažieji iki sutemų, kai buvo įžiebtas draugystės laužas, pramogavo ant pripučiamo batuto. Jubiliatų širdis sušildė malonus dėmesys ir simbolinės dovanos.

 • Daugiau nei mėnesį Molėtuose ieškotą skenduolį aptiko jo žmona

  Dėl gegužės 9-ą Molėtų rajone, Bebrusų ežere, nuskendusio vyro buvo vykdomos intensyvios paieškos – pirmąjį birželio savaitgalį prie Molėtų rajono ugniagesių ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų prisijungė ir savanoriai iš Latvijos. Po daugiau nei mėnesio, nuskendusio vyro kūną ežere pastebėjo jo žmona.

 • Molinių šventė kviečia užsukti į Molėtus

  Birželio 15–17 dienomis Molėtuose šurmuliuos Molėtų miesto šventė, skirta Lietuvos 100-mečiui. Kone tris dienas truksiančio renginio metu molėtiškiai ir svečiai galės pasigėrėti ne viena įspūdinga akimirka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5376
Vakar apsilankė:6844
Šią savaitę apsilankė:50705
Šį mėnesį apsilankė:144232
Viso (nuo 2015-02-16):10035234
Šiuo metu naršo:
55
2019-04-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!