Krašto žiniosMolėtai šiemet švenčia 630 metų jubiliejų
2017 birželio 21, Trečiadienis 08:49

Molėtai šiemet švenčia 630 metų jubiliejų

Molėtai šiemet švenčia 630 metų jubiliejų

Tradicinė Molėtų miesto šventė vyks birželio 30–liepos 1 dienomis. Šių metų šventė skiriama pirmojo Molėtų paminėjimo istorijos šaltiniuose 625 metų sukakčiai.
Likus mažiau negu dviem savaitėms iki miesto Jubiliejaus šventės dienų, Molėtai pristato svarbiausius miesto istorinei sukakčiai skirtus renginius.

Per visus metus Molėtų gimtadieniui dedikuojama įvairiausių renginių – nuo konferencijų iki sporto varžybų ar parodų. Miesto šventė savo kulminaciją pasieks birželio 29–liepos 1 dienomis. Tikimasi, kad ji bus masiškiausia Rytų Aukštaitijos vasaros šventė, kurios metu vyks keliolika renginių ir kurią aplankys gausybė svečių.
Birželio 30 d. numatyta šventės preliudija su Tarptautiniu jaunimo forumu, atvira diskusija „Mūsų nauji kaimynai: kaip priimti ir susidoroti su augančiais kultūriniais iššūkiais", Makowo gminos orkestro koncertu, Švilpynių sąšauka, M'Olimpinės žaidynes atidarys „Drakonų" valčių lenktynės ir t. t.
Tą patį vakarą miesto Skulptūrų parke 19 val. koncertuos atlikėjai iš Ludzos savivaldybės (Latvija), grupės „Basi ant slenksčio", „Baltos varnos", šoks Street dance šokėjas.
18 val. Miesto paplūdimyje prasidės Paplūdimio tinklinio turnyras.
Pirmąją Miesto šventės dieną užbaigs „pripučiamo" kino seansas po žvaigždėtu Molėtų dangumi.
Liepos 1 d. rytą miestelėnus žadins ir į „Molines Molėtuose" kvies Molėtų PGT automobilis su šventės kviesliais.
9 val. Molėtų rajono savivaldybės meras Posėdžių salėje oficialiai priims į šventę atvykusias užsienio delegacijas, skaitys sveikinimą šventės svečiams, pasirašys Molėtų rajono savivaldybės kultūrinio ir ekonominio bendradarbiavimo sutartį su Ukrainos Žitomiro srities Romanovo rajonu, vyks tiesioginė Priėmimo vaizdo transliacija.
Po to visus Molinių dalyvius sveikins šventinė eisena Vilniaus gatve, kurioje Molėtų rajono savivaldybės merą lydės Makovo pučiamųjų instrumentų orkestras, užsienio šalių delegacijos, festivalio „Aukštaitijos vainikas" dalyviai, Molėtų rajono savivaldybės įmonių ir įstaigų atstovai, miesto svečiai.
Į Molines Molėtuose atvykę keramikai iš visos Lietuvos rengs keramikos edukacijas, demonstruos savo meninius gebėjimus. Čia taip pat vyks didysis Molėtų turgus, kur bus prekiaujama sendaikčiais, o savo puikiuosius dirbinius siūlys amatininkai ir tautodailininkai.
Liepos 1-ą Molėtuose bus siekiama švilpynių pūtimo rekordo! Vienu metu bus pučiama į 630 molinių švilpynių!
12 val. bus atidaroma Paroda „Kambarys kaip galerija", kuri veiks birželio 30–liepos 1 dienomis. Molėtų krašto muziejaus ir dailės galerijos iniciatyva šeštąjį kartą vyks projektas „Molėtai įkvepia dailininkus". Šiemet 17 Lietuvos menininkų specialiai ruošė autorines ekspozicijas, įsigilindami į Molėtų krašto ir gydytojo Jauniškio namo praeitį, iškeldami sau tikslą: priimti erdves paliestas laiko. Daugybė tuščių kambarių virs galerijomis, personalinėmis autorių ekspozicijomis. Jauniškio namas persikūnys į kuo tikriausią parodinį–meninį labirintą.
Po to vyks ir Rytų Aukštaitijos liaudiškos muzikos ir tautinių šokių festivalis ,,Aukštaitijos vainikas". Jaunimo aikštėje bus rodoma Jėgos struktūrų programa, o „Ežerūno" aikštelėje nuo 10 val. vyks NKL 3x3 krepšinio turnyras.
12 val. Miesto paplūdimyje prasidės Paplūdimio futbolo turnyras.

Liepos 1 d. Vasaros estradoje nuo 16 val. vyks Baltijos šalių galiūnų čempionato varžybos.
20 val. į koncertą kvies Molėtų krašto sūnus – Rolandas Kazlas ir grupė „Pakeleiviai".
21.30 val. muzikinį vakarą pratęs grupė „69 danguje", po jo šventinio vakaro dangų nušvies fejerverkų šou, linksmintis kvies disko ritmai.
Liepos 2 d. nuo 10 val. Molėtų sporto centro teniso aikštyne vyks Teniso dvejetų turnyras.
11 val. prasidės Šv. apaštalų Petro ir Povilo atlaidai.
13 val. Molėtų šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje bus surengtas Sakralinės muzikos festivalio „Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis" atidarymo koncertas, kuriame dalyvaus Baltijos šalių jaunimo simfoninis orkestras „Baltosios naktys" ir Molėtų bažnyčios mišrusis choras.
Šventės dalyvius ir svečius Molėtai rengiasi nustebinti ir kitais renginiais bei staigmenomis.

Molėtų r. savivaldybės administracijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Daugiau nei mėnesį Molėtuose ieškotą skenduolį aptiko jo žmona

  Dėl gegužės 9-ą Molėtų rajone, Bebrusų ežere, nuskendusio vyro buvo vykdomos intensyvios paieškos – pirmąjį birželio savaitgalį prie Molėtų rajono ugniagesių ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų prisijungė ir savanoriai iš Latvijos. Po daugiau nei mėnesio, nuskendusio vyro kūną ežere pastebėjo jo žmona.

 • Molinių šventė kviečia užsukti į Molėtus

  Birželio 15–17 dienomis Molėtuose šurmuliuos Molėtų miesto šventė, skirta Lietuvos 100-mečiui. Kone tris dienas truksiančio renginio metu molėtiškiai ir svečiai galės pasigėrėti ne viena įspūdinga akimirka.

 • Kviečia Bitės dienos šventė

  Gegužės 20 dieną Bitininkystės muziejuje (Stripeikiai, Ignalinos r.) vyks Bitės dienos šventė, kurios metu šurmuliuos pirmojo pavasarinio medaus ir sūrių mugė. Renginį vainikuos vabzdžių viešbučio atidarymas ir 100 Austėjų, Bičių deivių, fotosesija gamtoje.

 • Molėtų rajone esančiame tvenkinyje paskendo žmogus

  Antradienį Molėtų rajone paskendo, kaip manoma, kelią bandęs sutrumpinti vyras – jis įlūžo į tvenkinį. Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai gelbėtojai bei medikai padėti nebegalėjo: teko konstatuoti 1953 metais gimusio vyro mirtį.

 • Pačkėnuose – septintoji Trijų karalių šventė

  Sausio 6-ą tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis, kuris pačkėniškiams buvo itin aktyvus. Vaikai ir šeimos kūrė prakartėles, dalyvavo parodoje, kalėdinėje mugėje prekiavo savo rankomis kurtais žaislais ir saldumynais, o sausio 5-ą aktyviai rinkosi į laisvalaikio centre vykusią Trijų karalių šventę, kuri šiemet buvo septintoji. Šiais metais susirinko kaip niekada gausus būrys vaikų. Juos atlydėjo tėvai ir seneliai.

 • Vasario 3-ią Dusetose – ne vien žirginio sporto entuziastų šventė

  Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ ir jų programą praturtinanti, nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė, kurią organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, laikantis ilgamečių tradicijų Dusetose bus surengta kitąmet vasario 3-ią, pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį.

 • Renovacija Molėtuose: beveik pusė miesto modernizuota

  Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas Utenos regione išsiskiria visoje Lietuvoje tuo, kad čia labai intensyviai renovuojami daugiabučiai namai. Prie to gerokai prisideda ir Molėtai, kur ypač didelis savivaldybės dėmesys, renovaciją administruojančių institucijų darbas ir gyventojų pasitikėjimas lemia, kad jau netrukus bus atnaujinta pusė miesto. Ir čia Molėtai nesustoja – planuoja renovuoti dar daugiau namų.

 • „Vyžuona“ minės 15 metų veiklos jubiliejų

  Rugsėjo 16 dieną bus minimas vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona" 15 metų veiklos jubiliejus. Šventės programa prasidės šv. Mišiomis už bendruomenės narius Vyžuonų Šv. Jurgio bažnyčioje. Vėliau renginys persikels į seniūnijos kiemelį, kurs sukvies šventinis koncertas.

 • Utenos miesto šventės metu bus apribotas automobilių eismas

  Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Utenos miesto šventės metu, rugsėjo 8 ir 9 dienomis, mieste transporto priemonių eismas bus apribotas.

 • Labanoras kviečia į trijų dienų renginius

  Rugsėjo 8–10 dienomis Labanore (Švenčionių r.) vyks šventiniai renginiai „Labanoras – 2017 mažoji Lietuvos kultūros sostinė".
  Plačiau apie tai – programoje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1003
Vakar apsilankė:7593
Šią savaitę apsilankė:1003
Šį mėnesį apsilankė:157650
Viso (nuo 2015-02-16):8548794
Šiuo metu naršo:
110
2018-06-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!