Krašto žiniosAuginti žmogų – didžiausia prasmė
2017 gegužės 11, Ketvirtadienis 14:44

Auginti žmogų – didžiausia prasmė

Auginti žmogų – didžiausia prasmė
 • 4 foto

Gegužės 10-ą Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija minėjo gyvavimo 70-metį. Graži, didelė ir prasminga šventė „Auginame žmogų" surengta Ignalinos kultūros ir sporto centre. Svarbiausios rajono mokyklos jubiliejus reikšmingas ne tik jos bendruomenei, bet ir miestui, visam kraštui. Į šventę susirinko tie, kurie baigė šią mokyklą, joje dirbo ar dirba, mokosi ar kas rytą į ją išleidžia savo vaikus. Todėl ir sveikinimų buvo daug. Progimnazija visus nudžiugino puikiu koncertu, kuriame pasirodė patys šauniausi, talentingiausi mokiniai, mokytojai, mažosios žvaigždutės ir ateities didžios viltys.

Progimnazijos direktorė Danutė Jatulė, pasveikinusi visus šventės dalyvius ir svečius, sakė, kad jubiliejus švenčiamas visus metus: nuo rugsėjo mėnesio progimnazijoje vyko parodos, konkursai, kiti renginiai. Ji dėkojo dirbusiems ir dirbantiems mokytojams, nes tik jų dėka gėris per jų išugdytų žmonių širdis ir darbus plinta tolyn į Lietuvą ir pasaulį.

Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis šią mokyklą baigė prieš 44-erius metus, 1972-aisiais. Tuomet ji vadinosi Ignalinos 1-oji vidurinė. „Su pagarba ir dėkingumu atsimenu čia dirbusius mokytojus ir direktorių Juozą Repšį, mūsų rajono garbės pilietį, kuris ir dabar yra aktyvus bendruomenės narys. Šiandien galite didžiuotis savo istorija, turtinga patirtimi, sukurtomis tradicijomis, mokytojų ir mokinių pasiekimais. Tikrai esate verti kilnaus žmogaus, profesoriaus ir Nepriklausomybės akto signataro Česlovo Kudabos vardo, garbingai jį nešiojate ir puoselėjate žymaus kraštiečio atminimą",– kalbėjo meras. Progimnazijos bendruomenei jis linkėjo darnos, sutarimo, atsakingo ir kūrybiško darbo, rengiant jaunus žmones gyvenimui.

Nuoširdžius sveikinimus mokyklai išsakė buvusi 25-osios laidos abiturientė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė, linkėjusi progimnazijos bendruomenei saugoti tai, ką turi ir daryti tai, kas svarbiausia. Daug šiltų žodžių ji skyrė mokytojams. Už nuoširdų ir atsakingą ilgametį darbą savivaldybės padėkos buvo įteiktos devyniems mokytojams ir mokyklos darbuotojams. Savivaldybės skyrė ir piniginę dovaną aktų salės ir valgyklos baldams įsigyti.

Šventėje dalyvavo ir progimnazijos bendruomenę sveikino dar vienas garbus svečias ir buvęs šios mokyklos mokinys LR Seimo narys Gintautas Kindurys. Jis dalijosi prisiminimais iš savo mokyklinių metų, kai vaikų buvę tiek daug, jog reikėję mokytis dviem pamainomis. Seimo narys linkėjo darnos, tolerancijos, stiprybės ugdant dorus Lietuvos piliečius. Europos parlamento nario Bronio Ropės sveikinimus ir dovaną perdavė jo padėjėja Deimantė Malikėnaitė. Ji sakė, kad šią mokyklą baigė ji, jos tėvai, galbūt čia mokysis ir jos vaikai.

Renginio vedėjas perskaitė Kovo 11-osios nepriklausomybės akto signataro ir buvusio Ignalinos 1-osios vidurinės mokyklos mokinio Česlovo Juršėno sveikinimą.
Savo ilgametį darbą vadovaujant mokyklai prisiminė Juozas Repšys. Jis sakė, kad gera mokytojų, mokinių ir tėvų bendruomenė – mokyklos veiklos sėkmės pagrindas. O ši mokykla išugdė didelį būrį garsių žmonių – Seimo narių, profesorių, sportininkų, net olimpinį čempioną. Juozas Repšys visus pakvietė tylos minute paminėti Amžinybėn iškeliavusių mokytojų ir mokinių atminimą.

Progimnazija turi gerų ir draugiškų kaimynų, kurie visada pasirengę padėti, bendradarbiauti, būti šalia ir kasdienybėje, ir švenčių metu. Nuoširdžius linkėjimus Ignalinos ir rajono kultūros ir švietimo įstaigų vardu išsakė Ignalinos gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė. Progimnaziją taip pat sveikino Ignalinos miesto seniūnas Valentinas Rumbutis, viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė, į šventę su dovanomis atskubėjo ir rajono policijos, pasienio, kelių tarnybos vadovai, dėkoję už bendradarbiavimą ir visai bendruomenei linkėję ilgų ir sėkmingų gyvavimo metų.

Gražiausiomis savo dainomis savo mokyklą sveikino jos žvaigždutės Gabrielė Zabulytė, Mantas Bendorius, Mėlika Rakauskaitė, Liveta Kavaliauskaitė, ansamblis „Pumpurėliai" bei nauji mokinių ir mokytojų vokaliniai kolektyvai, taip pat mažieji dainorėliai iš Ignalinos „Šaltinėlio" mokyklos.
Ši mokykla visada puoselėjo gražias šokio tradicijas. Tą daro ir dabar. Smagu buvo žiūrėti į scenoje besisukančius Nijolės Žygienės vadovaujamus jaunuosius šokėjus. Dainų puokštes dovanojo ir buvę mokiniai: Loretos Kuksėnienės vadovaujamas ansamblis „Iš širdies", taip pat atlikėjos Gintarė Lukijanskaitė, Deimantė Malikėnaitė ir Renata Artimavičiūtė. Šventės pabaigoje visus suvienijo bendra daina.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image DSCN8328d.jpg
 • Click to enlarge image DSCN8369.JPG
 • Click to enlarge image DSCN8396d.jpg
 • Click to enlarge image DSCN8400.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ignaliniečių „Lelija“ mėgavosi uteniškių „Verdenės“ svetingumu

  Birželio pradžioje Ignalinos rajono literatų klubo atstovai ir veiklos koordinatorė bibliotekininkė Virginija Mesropian uteniškių kvietimu viešėjo literatūrinėje-etnografinėje Miškinių sodyboje Juknėnų kaime. Tai trimis stogastulpiais visus pasitinkanti poeto Antano Miškinio gimtinė, kurioje įrengta Utenos kraštotyros muziejaus ekspozicija, skirta A. ir M. Miškiniams.

 • Vaikų dienos šventėje pasveikinti patys mažiausieji

  Ignalina atvėrė vartus vasarai ir tradiciškai pasveikino mažiausius savo gyventojus. Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną Laisvės aikštėje surengta spalvinga šventė. Vaikus viliojo atrakcionai, smagios veiklos, visi norintys galėjo dalyvauti piešimo ant asfalto konkurse, lipdyti iš molio, lankstyti vėjo malūnėlius, pasimokyti karpinių meno ar daryti lėktuvėlius. Šventiniame koncerte, kurį vedė patys mokiniai, pasirodė Ignalinos kultūros ir sporto centro bei mokyklų vaikų ir jaunimo dainų, šokių kolektyvai, solistai, jungtinis rajono mokinių choras, koncertavo jaunimo grupės, šoko moterų linijinių šokių kolektyvas. Po vaikų ir jaunimo koncerto, lygiai 20 val., šventės dalyviai susijungė su Lietuvos vaikais akcijoje „Taikos glėbys". Visi buvo kviečiami apsikabinti, pasiklausyti vienas kito širdies plakimo ir suprasti, kad kai baigiasi karas mano širdyje, baigiasi karas ir širdyje to, kurį apkabinai.

 • Muziejų naktis Ignalinoje

  Gegužės 20-os vakarą Ignalinos krašto muziejus, prisidėdamas prie Muziejų nakties Lietuvoje renginių, ignaliniečius pakvietė į skulptoriaus Mindaugo Milinavičiaus kūrybos parodą, naujos ekspozicijos pristatymą ir tapymo ant akmenukų mokymus.

 • Meilės savo kraštui pamoka ant Linkmenų piliakalnio

  Gegužės 20-ą Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka Ignalinos krašto žmones pakvietė į Piliakalnių metams skirto projekto „Piliakalnių istorija žadina vaizduotę" pirmąjį renginį – atvirą pamoką su žinomu prozininku, gamtininku, fotografu ir laidų vedėju Selemonu Paltanavičiumi. Gražų ir saulėtą rytą prie Linkmenų (Pilalės) piliakalnio būriavosi renginio dalyviai ir svečiai. Dauguma čia lankėsi pirmą kartą, todėl visiems buvo smagu ir įdomu.

 • Pamoką ves S. Paltanavičius

  Gegužės 20 dieną 10 val. ant Linkmenų (Pilalė) piliakalnio (Ignalinos rajone, Linkmenų seniūnijoje) vyks atvira istorijos pamoka su prozininku, gamtininku, fotografu Selemonu Paltanavičiumi.

 • Pasieniečių laimikis – kontrabandinės cigaretės, du jų krovikai ir nesąžiningi kolegos

  Sėkmingos pasieniečių operacijos metu Ignalinos rajone su įkalčiais sulaikyti du kontrabandininkai ir pusaštunto tūkstančio pakelių cigarečių. Tyrimą vykdantys pasieniečiai sulaikė ir du nesąžiningus kolegas, įtariama, talkinusius kontrabandininkams. Abu pareigūnai, kuriems pareikšti įtarimai, įteikė prašymus atleisti iš tarnybos.

 • Ignalinoje žibėjo „Mažoji žvaigždutė“

  Kiekvieną pavasarį Ignaliną nudžiugina jaunieji rajono dainininkai. Festivalis „Mažoji žvaigždutė" – tikra šventė patiems dainorėliams, jų mokytojams ir, žinoma, tėveliams. Dalyvių vis nemažėja ir šventė vyksta dvi dienas. Vaikai ir jaunimas tiesiog veržiasi dainuoti, o jų gausoje sužimba ir vienas kitas talentas, suskamba išskirtinis balsas.

 • Muzika ir dainomis sutikta nauja knyga apie Ažvinčių kraštą

  Balandžio 18 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje pristatyta nauja knyga „Ažvinčių kraštas: tolumos ir artumos". Leidinys skirtas Ažvinčių paminėjimo Lietuvos metrikoje 500 metų sukakčiai. Į knygos sutiktuves susirinkusius pasveikino jos sudarytojas, žinomas visuomenės veikėjas, kraštotyrininkas, liaudies dainų atlikėjas Rimantas Klimas. Jis pristatė savo bičiulius: dūdmaišininką Joną Srėbalių ir muzikantą, pasakorių Mindaugą Milinavičių. Knygos pristatymą papuošė jų muzika ir senosios lietuvių liaudies dainos bei dabar Mielagėnų krašte gyvenančio tikro dzūko M. Milinavičiaus tarmiški pasakojimai.

 • Ignalinoje paminėta kultūros diena

  Balandžio 14 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre buvo paminėta Kultūros diena, pasveikinti rajono kultūros darbuotojai, šventės proga Naisių teatras pristatė muzikinį spektaklį „Beprotiškai fantastiškos maestro Vytauto Kernagio dainos". Jauni aktoriai su dideliu džiaugsmu, atsakomybe ir atsidavimu kūrė šviesaus atminimo dainiaus paveikslą, labai teatrališkai atliko žinomiausias jo dainas, dovanojo gerą nuotaiką ir kvietė susimąstyti apie amžinąsias vertybes, žmogaus gyvenimo prasmę ir jo trapumą.

 • Ignalinos krašto muziejus renka gražiausią margutį

  Ignalinos krašto muziejus kviečia aplankyti parodą „Margučių pavasaris" ir muziejaus darbuotojams padėti išrinkti gražiausią margutį. Margučių ekspozicija labai įvairi ir tikrai kūrybingai parengta. Čia gali pamatyti ir tradicinių, ir keramikinių, ir net iš akmens padarytų kiaušinių.

Reklama

 

Reklama

Reklama

DPC_250x250

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2017 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5803
Vakar apsilankė:9882
Šią savaitę apsilankė:52827
Šį mėnesį apsilankė:220841
Viso (nuo 2015-02-16):5552900
Šiuo metu naršo:
98
2017-06-23