Krašto žiniosAuginti žmogų – didžiausia prasmė
2017 gegužės 11, Ketvirtadienis 14:44

Auginti žmogų – didžiausia prasmė

Auginti žmogų – didžiausia prasmė
 • 4 foto

Gegužės 10-ą Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija minėjo gyvavimo 70-metį. Graži, didelė ir prasminga šventė „Auginame žmogų" surengta Ignalinos kultūros ir sporto centre. Svarbiausios rajono mokyklos jubiliejus reikšmingas ne tik jos bendruomenei, bet ir miestui, visam kraštui. Į šventę susirinko tie, kurie baigė šią mokyklą, joje dirbo ar dirba, mokosi ar kas rytą į ją išleidžia savo vaikus. Todėl ir sveikinimų buvo daug. Progimnazija visus nudžiugino puikiu koncertu, kuriame pasirodė patys šauniausi, talentingiausi mokiniai, mokytojai, mažosios žvaigždutės ir ateities didžios viltys.

Progimnazijos direktorė Danutė Jatulė, pasveikinusi visus šventės dalyvius ir svečius, sakė, kad jubiliejus švenčiamas visus metus: nuo rugsėjo mėnesio progimnazijoje vyko parodos, konkursai, kiti renginiai. Ji dėkojo dirbusiems ir dirbantiems mokytojams, nes tik jų dėka gėris per jų išugdytų žmonių širdis ir darbus plinta tolyn į Lietuvą ir pasaulį.

Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis šią mokyklą baigė prieš 44-erius metus, 1972-aisiais. Tuomet ji vadinosi Ignalinos 1-oji vidurinė. „Su pagarba ir dėkingumu atsimenu čia dirbusius mokytojus ir direktorių Juozą Repšį, mūsų rajono garbės pilietį, kuris ir dabar yra aktyvus bendruomenės narys. Šiandien galite didžiuotis savo istorija, turtinga patirtimi, sukurtomis tradicijomis, mokytojų ir mokinių pasiekimais. Tikrai esate verti kilnaus žmogaus, profesoriaus ir Nepriklausomybės akto signataro Česlovo Kudabos vardo, garbingai jį nešiojate ir puoselėjate žymaus kraštiečio atminimą",– kalbėjo meras. Progimnazijos bendruomenei jis linkėjo darnos, sutarimo, atsakingo ir kūrybiško darbo, rengiant jaunus žmones gyvenimui.

Nuoširdžius sveikinimus mokyklai išsakė buvusi 25-osios laidos abiturientė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė, linkėjusi progimnazijos bendruomenei saugoti tai, ką turi ir daryti tai, kas svarbiausia. Daug šiltų žodžių ji skyrė mokytojams. Už nuoširdų ir atsakingą ilgametį darbą savivaldybės padėkos buvo įteiktos devyniems mokytojams ir mokyklos darbuotojams. Savivaldybės skyrė ir piniginę dovaną aktų salės ir valgyklos baldams įsigyti.

Šventėje dalyvavo ir progimnazijos bendruomenę sveikino dar vienas garbus svečias ir buvęs šios mokyklos mokinys LR Seimo narys Gintautas Kindurys. Jis dalijosi prisiminimais iš savo mokyklinių metų, kai vaikų buvę tiek daug, jog reikėję mokytis dviem pamainomis. Seimo narys linkėjo darnos, tolerancijos, stiprybės ugdant dorus Lietuvos piliečius. Europos parlamento nario Bronio Ropės sveikinimus ir dovaną perdavė jo padėjėja Deimantė Malikėnaitė. Ji sakė, kad šią mokyklą baigė ji, jos tėvai, galbūt čia mokysis ir jos vaikai.

Renginio vedėjas perskaitė Kovo 11-osios nepriklausomybės akto signataro ir buvusio Ignalinos 1-osios vidurinės mokyklos mokinio Česlovo Juršėno sveikinimą.
Savo ilgametį darbą vadovaujant mokyklai prisiminė Juozas Repšys. Jis sakė, kad gera mokytojų, mokinių ir tėvų bendruomenė – mokyklos veiklos sėkmės pagrindas. O ši mokykla išugdė didelį būrį garsių žmonių – Seimo narių, profesorių, sportininkų, net olimpinį čempioną. Juozas Repšys visus pakvietė tylos minute paminėti Amžinybėn iškeliavusių mokytojų ir mokinių atminimą.

Progimnazija turi gerų ir draugiškų kaimynų, kurie visada pasirengę padėti, bendradarbiauti, būti šalia ir kasdienybėje, ir švenčių metu. Nuoširdžius linkėjimus Ignalinos ir rajono kultūros ir švietimo įstaigų vardu išsakė Ignalinos gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė. Progimnaziją taip pat sveikino Ignalinos miesto seniūnas Valentinas Rumbutis, viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė, į šventę su dovanomis atskubėjo ir rajono policijos, pasienio, kelių tarnybos vadovai, dėkoję už bendradarbiavimą ir visai bendruomenei linkėję ilgų ir sėkmingų gyvavimo metų.

Gražiausiomis savo dainomis savo mokyklą sveikino jos žvaigždutės Gabrielė Zabulytė, Mantas Bendorius, Mėlika Rakauskaitė, Liveta Kavaliauskaitė, ansamblis „Pumpurėliai" bei nauji mokinių ir mokytojų vokaliniai kolektyvai, taip pat mažieji dainorėliai iš Ignalinos „Šaltinėlio" mokyklos.
Ši mokykla visada puoselėjo gražias šokio tradicijas. Tą daro ir dabar. Smagu buvo žiūrėti į scenoje besisukančius Nijolės Žygienės vadovaujamus jaunuosius šokėjus. Dainų puokštes dovanojo ir buvę mokiniai: Loretos Kuksėnienės vadovaujamas ansamblis „Iš širdies", taip pat atlikėjos Gintarė Lukijanskaitė, Deimantė Malikėnaitė ir Renata Artimavičiūtė. Šventės pabaigoje visus suvienijo bendra daina.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image DSCN8328d.jpg
 • Click to enlarge image DSCN8369.JPG
 • Click to enlarge image DSCN8396d.jpg
 • Click to enlarge image DSCN8400.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ignalinoje atidaryta dviejų fotografų darbų paroda

  Ignalinos krašto muziejuje atidaryta kraštiečių fotografų Rimanto Nalivaikos ir Jono Barzdėno paroda „Iš girių glūdumos“. Paroda puikiai tinka Žemės dienai paminėti. Ją galima aplankyti ir nuostabia gamta bei jos gyventojais pasidžiaugti iki kovo mėnesio pabaigos.

 • Ignalinoje įteikta kultūros premija ir pristatytas muzikinis spektaklis

  Kovo 10-ą Ignalinos kultūros ir sporto centre iškilmingai paminėta Lietuvos nepriklausomybės atgavimo diena. Ta proga istorikui, publicistui Romučiui Matkevičiui įteikta Miko ir Kipro Petrauskų premija ir parodytas Lietuvos 100-mečiui ir laisvės šventei sukurtas muzikinis spektaklis „Eglė Žalčių karalienė" pagal Salomėjos Nėries poemą ir to paties pavadinimo Miko Petrausko operą.

 • Ignalinoje – neįprasta Vasario 16-osios akcija

  Ignalinos rajono savivaldybė skelbia Lietuvos 100-mečiui skirtą akciją – „100 laužų Lietuvos ateičiai“, kurią organizuoja seniūnijos, kultūros įstaigos, kaimų bendruomenės. Prie jos prisidės Valstybės sienos apsaugos ir priešgaisrinės apsaugos pareigūnai.

 • Sukvies šokanti Ignalina

  Vasario 3 dieną 14 val. Ignalinos kultūros ir sporto centre vyks respublikinis pramoginių šokių festivalis „Šokanti Ignalina 2018“, kuriame dalyvaus Ignalinos kultūros ir sporto centro pramoginių šokių kolektyvai „Viva“ ir „Mamba“, Vilniaus Maironio progimnazijos pramoginių šokių kolektyvas „Svaja“, Trakų kultūros rūmų pramoginių šokių kolektyvas „Gija“, Druskininkų miesto šokių studijos „Dosado“ kolektyvas, Mykolo Romerio universiteto šokių kolektyvas „Bolero“ bei Druskininkų sportinių šokių kolektyvas „Rock-Rock“.

 • Penktadienį Ignalinoje bus įžiebta eglutė

  Gruodžio 8 dieną 16 val. Ignalinos Laisvės aikštėje sužibs eglė ir prasidės kalėdinių renginių ciklas. Šiais metais Eglutės įžiebimo ceremonijoje ignaliniečių laukia ypatinga staigmena – naujomis dekoracijomis papuoštą eglę nušvies teatralizuotos programos ugnies šou ir fejerverkai.

 • Ignalinos fenomenas Europoje – renovuotas visas miestas

  Ignalinoje atnaujinti (modernizuoti) beveik visi daugiabučiai namai bei 40 perspektyvių visuomeninių pastatų (mokyklos, darželiai, ligoninė, savivaldybės pastatas, seniūnijos ir kt.). Po atnaujinimo pasiektas iki 45 ir daugiau proc. šilumos sutaupymas. Su buvusiu meru, Europos Parlamento nariu Broniu Rope kalbėjomės apie Ignalinos pasiekimus ir kaip miestas atrodo Europos kontekste.

 • Ignalina – pirmas miestas Europoje

  Praėjusį penktadienį, lapkričio 24 dieną, Ignalinoje buvo organizuota konferencija „Energetinio efektyvumo didinimo projektų įgyvendinimas". Konferencijoje buvo pristatyti Ignalinos pasiekimai daugiabučių renovacijos srityje ir pasidalyta įžvalgomis bei ateities planais, tokiu būdu prisidedant prie visuotinio šiltnamio efekto mažinimo pasaulyje. Svarstyta, kaip dar būtų galima sumažinti šilumos energijos vartojimą mieste.

 • Ignalinoje daugiabučių namų renovacija skverbiasi ir į kaimus

  Įgyvendinant Ignalinos rajono energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose pastatuose programą „Ignalinos Enervizija 2“, Ignalinos mieste pradėti atnaujinti dar trys daugiabučiai namai. Pagal minėtą programą bus modernizuoti 24 namai (16 Ignalinoje ir  8 rajone).

 • Žvilgsnis pro objektyvą: Ignalina

  Ignalina – nedidelis šiaurės rytų Lietuvos miestas. Šioje vietovėje maždaug XIII a. buvo keturios gyvenvietės – du palivarkai ir du kaimai, vienas iš palivarkų turėjo Ignalinos pavadinimą. Pati pagrindinė gyvenvietė pradėjo augti 1862 metais, kai buvo nutiestas Sankt Peterburgo–Varšuvos geležinkelis. Čia iškilo medinė geležinkelio stotis, o aplink ją pradėti statyti mediniai namai. 1950 metais Ignalinos miestelis tapo miestu, jis plėtotas kaip turizmo centras.

 • Pareigūnai sulaikė stambia vagyste įtariamą įsibrovėlį

  Birželio 16 dieną Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) buvo gautas pusamžės moters, gyvenančios Ignalinoje, Budrių gatvėje, pranešimas. Jame nurodoma, kad pro miegamojo langą buvo įsibrauta į gyvenamąjį namą ir iš spintelės pagrobtas plastikinis maišelis, kuriame buvo sudėti įvairūs juvelyriniai dirbiniai (auksiniai papuošalai). Moteris padarytą žalą įvertino 11 750 eurų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1051
Vakar apsilankė:8841
Šią savaitę apsilankė:1051
Šį mėnesį apsilankė:229219
Viso (nuo 2015-02-16):8620363
Šiuo metu naršo:
73
2018-06-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!