Krašto žiniosVisagine lankėsi ambasadorius A. Korolis
2017 gegužės 11, Ketvirtadienis 08:40

Visagine lankėsi ambasadorius A. Korolis

Visagine lankėsi ambasadorius A. Korolis

Gegužės 10 dieną Visagine viešėjo Baltarusijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Korolis. Jis apsilankė Visagino savivaldybės administracijoje ir susitiko su Visagino savivaldybės mere Dalia Štraupaite.

Vizito tikslas – susitikti su Visagino savivaldybės mere, aptarti tolimesnio abipusiškai naudingo šalių bendradarbiavimo galimybes ir perspektyvas.
Buvo labai daug diskutuojama apie galimybę ir būtinybę atidaryti dar vieną valstybės sienos perėjimo punktą mūsų regione, kad mūsų gyventojams bei verslininkams būtų arčiau ir patogiau kirsti sieną. Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje vyksta labai intensyvus judėjimas, todėl sienos perėjimo punktų skaičiaus didinimas yra būtinas ir pageidautinas.
Pasitaikius progai, ambasadorius Aleksandras Korolis pakvietė Visagino verslininkus į XIII Baltarusijos–Lietuvos ekonomikos forumą, kuris įvyks gegužės 30–31 dienomis Kaune. Viena pagrindinių būsimo forumo temų bus Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimas bei naujos galimybės transporto bei logistikos sektoriuje. Taip pat forume bus diskutuojama atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo galimybių tema, siekiama dar glaudesnio bendradarbiavimo turizmo srityje, ypatingą dėmesį skiriant sveikatos turizmui, aptariamos kitos abiejų šalių verslininkams aktualios temos.
Taip pat buvo kalbama apie abiejų šalių ekonomiką, Ignalinos atominės elektrinės uždarymą bei Baltarusijos atominės elektrinės statymą Astrave. Merė Dalia Štraupaitė papasakojo apie pradėtą SMART parko statybą Visagine, ateityje čia galės įsikurti ir verslininkai iš Baltarusijos.
Garbingas svečias pasidžiaugė, kad Visagine sėkmingai puoselėjamos baltarusių tautinės tradicijos, veikia baltarusių kultūros centras „Krok" ir garsus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje baltarusių folkloro ansamblis „Svitanak". 2018 m. ansamblis švęs savo kūrybinės veiklos 20-metį. Jų repertuare – įvairių Baltarusijos regionų papročiai, dainos, šokiai, muzika, žaidimai. Dauguma „Svitanak" saviveiklininkų yra gimę Baltarusijoje, todėl palaiko glaudžius ryšius su etnine tėvyne bei puoselėja baltarusių tradicinę kultūrą Visagine. Ansamblis daug koncertuoja Lietuvoje, dažnai su koncertais išvyksta į gimtąsias vietas Baltarusijoje, koncertavo Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Vengrijoje ir Švedijoje. Ambasadorius informavo, kad atvežė 20 koncertinių kostiumų šio ansamblio dalyviams ir po susitikimo su mere susitiks su baltarusių diaspora ir iškilmingai įteiks kostiumus naujiems šeimininkams. Kostiumai buvo pasiūti Baltarusijoje. Merė padėkojo už Visagino baltarusių diasporos tiek moralinį, tiek ir finansinį palaikymą.
Susitikimo metu taip pat aptarti klausimai, susiję su vizų išdavimo Lietuvos gyventojams naujovėmis. Ambasadorius pranešė, kad nuo 2016 m. spalio 26 d. įsigaliojo Baltarusijos Respublikos Prezidento įsakymas dėl bevizio užsienio piliečių lankymosi Augustavo kanalo parke ir aplinkinėse teritorijose, todėl užsienio piliečiai turizmo tikslais be vizos gali aplankyti Minską, Gardiną, Gardino apskrities atskiras teritorijas, Augustavo kanalo parką, „Žemčužina" ir „Neman 72" sanatorijas. Užsieniečiai šalyje be vizos gali praleisti iki 5 parų. Kaip pranešė ambasadorius, jau daugiau kaip 80000 užsieniečių pasinaudojo šia galimybe atvykti į Baltarusiją.
Atsisveikindama su svečiais merė nuoširdžiai padėkojo už vizitą ir palinkėjo tolesnio gerų kaimynystės santykių plėtojimo.

Visagino savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Visagine lankėsi ministras L. Kukuraitis

  Spalio 20 dieną Visagine su vizitu apsilankė Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su savo komanda, Seimo narys Tomas Tomilinas (Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas) bei Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Žydronė Žukauskaitė–Kasparienė.

 • Visagine – verslininkų delegacija

  Rugsėjo 18 dieną Visagino savivaldybės salėje įvyko Čeliabinsko srities (Rusija) verslininkų delegacijos susitikimas su Visagino savivaldybės vadovais, tarybos nariais ir Visagino savivaldybėje veikiančių verslo įmonių atstovais.

 • Visagine – aistringas savaitgalis

  Liepos 8 dieną Visagino ežero paplūdimyje visą dieną šurmuliavo trečiasis, jau tapęs tradiciniu, Drakonų valčių festivalis. Jo tikslas – plėtoti bei populiarinti drakonų valčių irklavimo judėjimą Visagine bei Lietuvoje, propaguoti sveiką gyvenimo būdą bei skatinti įsitraukti į drakonų valčių irklavimą kuo daugiau žmonių, nepriklausomai nuo jų amžiaus, sportinio pasirengimo ar veiklos.

 • NATO štabo atstovai lankėsi Visagine

  Kovo 29 dieną, minint 13 metų narystės aljanse sukaktį, Visagine viešėjo NATO pajėgų integravimo vieneto (toliau NPIV) Lietuvoje karininkai ir seržantai iš įvairių NATO valstybių – Lietuvos, JAV, Kanados, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Danijos, Portugalijos ir kt. Svečius lydėjo Lietuvos karo akademijos kariūnas Artūras Macickas.

 • Visagine viešėjo svečiai iš Baltarusijos

  Kovo 2 dieną Visagino savivaldybės mero pavaduotojos Tamaros Gaivoronskajos kvietimu Visagine viešėjo svečiai iš Baltarusijos – laisvosios ekonominės zonos „Vitebsk" administracijos atstovai, susitikę su šios savivaldybės vadovais, tarybos nariais, verslininkais ir aptarę bendradarbiavimo galimybes.

 • Buvusio karinio miestelio vietoje – kompleksas inovatyviai pramonei vystyti

  Vidaus reikalų ministerija skyrė finansavimą apleistos buvusio karinio miestelio teritorijos konversijos projektui įgyvendinti. Pertvarkytoje bemaž 9 ha dydžio teritorijoje visaginiečiai kuria kompleksą inovatyviai pramonei vystyti – SMART PARK.

 • Visagine apdovanoti 2016 metų nusipelniusieji

  Šių metų kalėdinių ir naujamečių renginių ciklas prasidėjo gruodžio 9 dieną puikiu renginiu „Mano miestas – Visaginas", kurio metu pasveikinti labiausiai Visagino savivaldybės gyventojų gerovei nusipelnę žmonės. Tokia šventė savivaldybėje organizuojama jau septintą kartą ir yra siejama su Tarptautine žmogaus teisių diena – kiekvieno iš mūsų teise pasirinkti daryti gera. Miestiečių, dalyvavusių renkant geriausiuosius, skaičius pranoko visus organizatorių lūkesčius – komisija gavo 479 popierines ir 1373 elektronines anketas. Iš viso buvo paskelbta 11 nominacijų, kiekvienoje – po 3 kandidatus.

 • Visagino savivaldybės administraciniame pastate – kampelis vaikams

  Lapkričio viduryje Visagino savivaldybės administracijos pastato II aukšte baigtas įrengti vaikų žaidimų kampelis. Idėja sukurti administracijos pastate kampelį vaikams gimė jau prieš keletą metų, bet tam neužteko palaikymo, finansavimo...

 • Teismui perduota Visagino merės D. Štraupaitės byla

  Į teismą nagrinėti perduota baudžiamoji byla, kurioje prekyba poveikiu, piktnaudžiavimu tarnyba, dokumentų klastojimu bei teismo sprendimo nevykdymu kaltinama Visagino merė Dalia Štraupaitė. Kartu su ja dėl prekybos poveikiu bus teisiami dviejų bendrovių vadovai I. K. ir G. V.

 • Tautų suvienijimo festivalis Visagine

  Egzistuoja legenda apie paslaptingą medį, ant kurio šakų žydi spalvingi ir kvapnūs žiedai, noksta stebuklingi, sielą gydantys vaisiai. Tai įvairių tautų tradicijos, turtinančios viena kitą. Šis medis išdygsta, žydi ir savo vaisius nokina kas antrus metus Lietuvoje, Visagino mieste. Tuo metu vyksta tradicinis Tarptautinis tautinių kultūrų festivalis „Rudeninės". Festivalio tikslas – stiprinti Visagino miesto tautinių bendruomenių ryšius su etninėmis tėvynėmis bei įvairių tautų meno kolektyvų tarpkultūrinį bendradarbiavimą, atskleisti Lietuvoje gyvenančių tautinių kultūrų įvairovę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:851
Vakar apsilankė:7579
Šią savaitę apsilankė:16207
Šį mėnesį apsilankė:143608
Viso (nuo 2015-02-16):7508006
Šiuo metu naršo:
77
2018-02-21